Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ja sam za ovu godinu kupio 3kom. dam kvik 330 u ekstra stanju za 60evra sve tri.
 
@ Duško 58
Nije moja. :osmeh: Kad ugleda sliku odmah se sjeti moje muke.
Na Uni imam brvnaru u kojoj držim ribički pribor i motor za čamac. Prije 5 dana dođem na pecanje i kad sam ušao unutra gledam šta da ponesem. Idem na bijelu ribu. Mamac je sitna crvena glista a imam i angel (kruh). Znači trebam štap za dubinac a ponijeću i jedan za plovak. Voda je malo prljava a dubina vidlijivost do 1 m. Sve to zajedno sa ostalim sitnim priborom ubacim u čamac, montiram motor i nešto me vuče da se vratim i ponesem štap za varaličarenje. Krenuo je i klen a u suton nešto juri kedere pa možda je i som, kontam ja i ponesem moj omiljeni štap sa dam finesa mašinom. Odvežem čamac i povučem kanap da upalim motor a on neće. Nekoliko puta i on upali ali već me voda baca za neke grane ja po gasu a grana uhvati vrh štapa i izbaci ga iz čamca. Samo sam mogao da uzdahnem i ispratim ga pogledom. Mislio sam da će voda opasti i izbistriti se ali taman kd je bila na pragu bistrine pade ova kiša i ona naraste 30 tak cm. I sad ja mislim da će moj lijepi štap prije završiti u Dunavu nego ja budem u prilici da ga tražim.::jako_besan::
 
Kod nas sava jako oscilira sto se tice vodostaja ,jedino mi ostaje kanal jarcina na plovak,ne treba se predavati bez borbe.:riba:
 
Danas bio na pecanju u Sakulama , evo redi zena sa jos dve komsinice 30 kg babuske :cool:

Pa stavi po neki put i sliku da i mi naparimo oci.:osmeh::ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ide nam u narednih nekoliko dana porast Dunava i do 2 metra. Valjalo bi da zadrzi taj visi vodostaj da se sada stuka lepo izmresti.
 
Puna je ikre i treba negde da je ostavi, a ova voda ce doci kao porucena. Mrest zavisi i od temperature vode. Treba malo toplija voda da polozi ikru a sada kada voda izadje iz korita brze ce se zagrejati u plicacima. Smudj je kanda vec obavio svoje, samo da ga grabuljasi ne nadju dok cuva gnezdo.
 
Evo opet juce bio , saldo oko 25kg al rano zavrsio ima ih raznih od100g ujutru pa do 1kg popodne kad sam morao napustiti:riba::pecanje:
cam01220.jpg
[/IMG]
cam01222.jpg
[/IMG]
cam01223.jpg
[/IMG]
 
Da poznajem pecarosa kineza po imenu Li. Dolazi u Glozan na Oazu. On je kanda dosao u Backi Petrovac poslom i ostao za "navek" tu.:osmeh: Kratkih je zivaca, jednom je prebacio sajlu na "Oazi" i trebalo mu 15 min. sedenja u autu da se smiri.:osmeh:
 
@frenky

Jel mozda znas kako ga je "dobio"...varalicu ili kako vec drugacije???

-----------------------------------------------------------------------

:osmeh::ppozdrav:E ovo je vec lepo, izgleda da ga je tako maloga vec ujela "pecaroska buva":osmeh::
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh