Vakcinacija i revakcinacija tovnih pilica

mladjoni1982

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2010
Poruka
52
Lokacija
Beograd
Postovani forumasi i uzgajatelji tovnih pilica,
procitah pre neki dan na nekom sajtu kako covek iz Novog Sada tovi pilice pa izmedju ostalog kaze i to da on 8. i 25. dana vrsi revakcinaciju protiv kuge a 12. i 18. dana protiv gambora.
Ako neko ima slicna iskustva ili misljenja molim neka ih ovde iznese.
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Tako je vakcinacija protiv kuge je po nasem zakonu obavezna i ko tovi za klanicnu industriju i transportuje pilice kamionima, potrebno mu je transportno uverenje koje izdaje veterinarski inspektor pre svega na osnovu predhodno pomenute vakcinacije. Sto se tice Gambora to je trenutno najopasnija virusna pretnja u tovu pilica i to svi tovljaci praktikuju iako nije po pravilniku obavezna.
Post je spojen: [time]1300994113[/time]
_________________________________________________
Vakcinacija protiv kuge je veoma radikalna metoda za pilice zna ih dosta usporiti i izazvati reakciju pa ih mnogi izbegavaju a ipak je obavezna iako kuge nije bilo skoro na Nasim prostorima a Gamboro je vrlo cesto prisutan.
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Vakcinaciju protiv gambora bi trebalo raditi i to dva puta jer ga ima i pravi dosta problema a nezgodno je to sto se vakcina kupuje samo u pakovanju od 1000 doza mada mislim da nije skupa. Radi se dva puta sa razmakom od 7 dana i preporucuje da se prva radi izmedju 7 i 10 dana a druga 7 dana kasnije. Kuga je retka i skoro iskorenjena a mnogo je opasna ako se pojavi .
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Infektivni bronhitis - tema za članove foruma - veterinare.Mi seljaci kažemo kad se pojavi bronhitis da živina "prokrčal -imaju otežano disanje.Utiče na smanjenje prirasta ili smanjenje nosivosti u zavisnosti da li se pojave kod brojlera ii koka nosilja.Lek se daje preko vode ili preko aparata. Ja sam do sada upotrebljavao "Tilozin" ili Tilogal".Rekao sam da je ovo tema za veterinare ali bio sam slobodan da se malo oglasim napišem ovo što sam napisao.

Post je spojen: [time]1301212938[/time]
_________________________________________________
Pre izvesnog vremena otvorio sam temu "Pitanje za veterinare".Međutim - omašio sam.Nema odgovora na postavljanja pitanja a smatram da je i ovo pitanje vakcinacije ili revakcinacije pilića pitanje za navedenu temu.Biće bolje , kad ja završim veterinu e onda ću svima odgovarati na postavljena pitanja. :ppozdrav:
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Uci onda skolu,mani se valjevskog piva.Treba nam jedan takav veterinar.
Ako treba za knjige,sveske i olovke javi. :ppozdrav:
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Samo da završim veterinu, svim veterinarima na forumu, ću uzeti parče hleba, samo zbog toga što su bojkotovali moju teme: " Pitanje za veterinare".- a treba nam ta tema.
"U svakoj šali ima po malo šale" - moj potpis. Ne znam šta je pisac hteo da kaže. :bravo:
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Ziv bio i zavrsio to sto si naumio.Ne znam kako da pomognem,a da treba taj profil treba.Mada mislim da je ovo nase visegodisnje iskustvo,kao i razmena istog svojevrstan fakultet.
 
Odg: Revakcinacija tovnih pilica

Aleks jesi li ti vakcinisao protiv bronhitisa?? Ako jesi sta si koristio, koji preparat??
 
Nazad
Vrh