Pčelinje matice

Odg: Nema matice u košnici

Daj oglas i kupi maticu ,neko sigurno ima rezervnu ,mozda ti cak i pokloni .Ja sam imao dve jednu prodao (10 €) a drugu poklonio prijatelju: :ppozdrav:
 
Odg: Nema matice u košnici

pozdrav iz tuzle za sve ucesnike foruma...ja sam ovdje novi na forumu pa sam odlucio da i ja koju progovorim.Mislim da su biljana i dragan u pravu.prvo sto bi trebao uraditi je da budes 100% siguran da nemas maticu u kosnici. jedan od znakova je taj sto se pcele drugacije ponasaju tj leprsaju krilima i proizvode drugacije zujanje,drugo ne znam kakvo je vrijeme kod vas tamo ali ako imas jednodnevno leglo i to je znak da je matica prisutna u kosnici.ako utvrdis da nemas maticu najbolje bi ti bilo da to drustvo spojis sa nekim drugim i da tako prezimi a maticnjake unistis jer sada od njih nemas neke koristi...
 
Odg: Nema matice u košnici

elmo je napisao(la):
pozdrav iz tuzle za sve ucesnike foruma...ja sam ovdje novi na forumu pa sam odlucio da i ja koju progovorim.Mislim da su biljana i dragan u pravu.prvo sto bi trebao uraditi je da budes 100% siguran da nemas maticu u kosnici. jedan od znakova je taj sto se pcele drugacije ponasaju tj leprsaju krilima i proizvode drugacije zujanje,drugo ne znam kakvo je vrijeme kod vas tamo ali ako imas jednodnevno leglo i to je znak da je matica prisutna u kosnici.ako utvrdis da nemas maticu najbolje bi ti bilo da to drustvo spojis sa nekim drugim i da tako prezimi a maticnjake unistis jer sada od njih nemas neke koristi...
kao prvo trebao si da se predstavis ako vec nisi u odgovarajucim temama!!! a to sto biljana i dragan kazu jeste u pravu!! bas sam spajanje kosnice i matice ja radio pre nekoliko nedelja i to na profesionalan nacin sa profesionalnim alatom!!!mogu vam dati opet br vlasnika kosnica koji ce i meni sad kosnice dati kao pocetnik (komsija)
 
Odg: Nema matice u košnici

Ajde @kombajner , pusti čoveka , nek se uključi u rad , pa biće vremena i za formalno predstavljanje.Uostalom uvek je veća korist da neko iznese konstruktivan predlog nego da mi kaže koliko košnica ima ili lanaca obradjuje , zar ne ? :cool:
Kolega @trut je na prethodnoj strani rekao da nema mesta u pološkama pa zato ne može da spoji.
A šta ti je ovo spajanje "košnice i matice"? Ako je to dodavanje oplodjene matice obezmatičenom društvu onda mi je jasno o kakvom alatu govoriš , ali ako je spajanje bezmatka sa normalnim društvom onda ne znam koji je to profesionalni alat u pitanju? Pojasni malo i nemoj mi samo reći da se društva uspešnije spajaju preko listova plejboja nego kurira , jer ću onda "iseći vene" :cao:
 
Odg: Nema matice u košnici

nemislim na spajanje drustva sa novinom ok!!!! al mislim na spajanje oplodjene matice sa bezmaticnim drustvom!!! mislimo da to nemoze da omane nikako!!! princip je odlican i veoma obecava!!! nemoze da se desi da drustvo ne primi maticu!!!
 
Odg: Nema matice u košnici

evo ovako da se predstavim kolegi kombajneru...zivim u okolini tuzle,imam18 lr kosnica i selim ih svake godine na pase,znaci imam med od vrijesa,bagrema, bagremca,livadski,med od medljike,i druge pcelinje proizvode.sad da nesto kazem i o tome sto kazes da spajanje oplodene matice sa bezmaticnim drustvom ne moze da omane. moj slucaj je sledeci;imao sam jedno drustvo i u njemu mladu maticu koja je tu bila oko mjesec dana.bila je idealna,i imala sve odlike dobre matice, kada sam rijesio da je obiljezim pcele su je napale i izgubio sam tu maticu.Znaci kad se bavis pcelarstvom nista nemoj tvrditi 100%.puno pozdrava i cujemo se kasnije...
 
Odg: Nema matice u košnici

ne ne 100% nikako jer su pcele veoma neistrazene i nepoznate tako d se izrazim za coveka ali to veoma funkcionise
 
Ovakva posebna tema ne postoji, razni postovi koji se nalaze u drugim temama a pripadaju ovde biće naknadno premešteni. :pcelac::
 
@trut - javi kako si izimio?
Mislim kako ti prezimila ova bez matice?

@joco - otoplilo je. Jesi li izvršio pregled ?
Kakve su matice?

Druga poruka je iz druge teme, i vrlo je slične sadržine, ukoliko te interesuje svako pojedinačno možeš koristiti i PP.
Post je spojen: [time]понедељак, 29. март 2010. 22:39:18 MST[/time]
_________________________________________________
Poštovani uredniče ,
Znam da je poruka iz druge teme , al tamo smo se baš raspisali na temu matica , pa sam zato tamo postavio pitanje.
Inače , s namerom nisam koristio PP , jer sam želeo da navedem ljude da počnu da pišu sad kad je vreme za ovu temu , a odgovori treba da budu javni jer je ovo jako bitno za sve pčelare.
Raduje me da mi se dosta ljudi sa foruma javljalo u nameri da počne da pčelari , pa je ovo svojevrsni potsetnik i za sve njih a i podstrek da ne odustaju od namere . Što više pčela - to bolje svima :ppozdrav:


Prvo post je bio postavljen u temi Cena košnice sa pčelama, tako da post i tema nemaju nikakve veze, drugo mogao sam post jednostavno da obrišem bez objašnjenja a nisam nego sam ga premestio, a treće po pravilima nema rasprave sa moderatorima.
 
Nazad
Vrh