Pitanje za žito

  • Začetnik teme chervenaruza
  • Datum pokretanja
C

chervenaruza

Guest
Dali je dobro za žito da se pre setve razbaca 200kg. po lancu 15-15-15
i na proleće izverži prehrana pre lista kristalonom ili fitofertom. :sta:
 
Za žito bi trebalo da se zaore osnovno đubrivo dali 3X15 ili 3X16 ili neko drugo osnovno đubrivo,po urađenoj analizi zemljišta.
Okativno razbacivanje je stvarno razbacivanje.Obično je dovoljno od 200 do 250 kg/kj osnovnog đubriva,ali analiza kaže pravo stanje.Analize su za sada još uvek besplatne i rade ih poljoprivredne stanice na svojim reonima.
Prolećna prihrana se obavlja takođe po urađenoj analizi ali i tu obično se kreće od 100 do 120 kg/kj UREA-e ili od 120 do 150 kg/kj AN-a.
Folijarna đubriva nemogu da zamene ili nadoknade prehranu azotnim đubrivima.Folijarna đubriva se koriste da u stresnim prilikama pomognu biljci da bolje i lakše preboli stres(prilikom tretiranja žita protiv korova ili bilesti dodaš malo kristalona ili nekog drugog đubriva i biljka lakše preboli).
Nadam se da sam ti bar malo pomogao ako nešto nije jasno pitaj slobodno tu smo da pomognemo. :D :ppozdrav:
 
ja imam jednu parcelu na nekim mestima mi je zito super a na nekima tuga i zalost,posejano u roku ekstra dobro niklo bilo super ,a kad sam otisao da ga prhranim lose-kao da se susi neka boj zuckasta braonkasta ne znam ni da opisem.Pre neki dan sam bio da ga vidim ponovo malo je kreulo ali puno mi zaostaje za ostalim koje sam posejao isti dan i svu istu agrotehniku primenio.Probacu kasnije za prihranom preko lista prskanjem ili sta vec ne znam ni sam ako neko ima neku ideju?
 
imam ja.
jesi primetio, da je po tragovima što su napravljeni kod prihrane, bolje žito?
isti problem imam kao i ti. i to samo na jednoj parceli. po meni, jedino pametno što možeš da uradiš je da ga povaljaš. tu gde je loše, je slabo ukorenjeno.ja u patikama po suvom "potonem".sabija se zemlja pod mojim nogama...
nikakvo prskanje ga neće isčupati ako je kontakt korena sa zemljom kilav...
uzglavnice su ti dobre, jel' da?
tu je više ugaženo..
 
Jeste uzglavnice su dobre,ja sam ga povaljo kada sam ga posijao odmah- to jes kembridz valjkom.Bolje je tuda kuda ima tragova od prihranjivanja,upravu si.Kod mene nije mekana zemlja da "potones",trovao sam miseve pa sam hodao po celoj parceli?Jesi ti povaljao,i ako nisi hoces probati?Ja ne znam sta da radim,oticu da ga pogledam sutra jos jednom?
 
povaljao pre nedelju dana..mnogo bolje izgleda...
cim je bolje u tragovima - valjaj!
 
Nazad
Vrh