Upute za uzgoj gljive bukovače na porodicnom imanju

Poruka

Zamolio bi za mali savet. Osekao sam jasen nedleko od kuće. Ostao je ogroman panj blizu metra u prečniku. Dali bi mogao da ga zasadim bukovačom i kako. Po šumama na jasenovom panju raste gljiva škripac tako je ovde zovu. Retko se nalazi ali ukus i miris se ne može porediti ni sa jednom gljivom.
 
Kad sadim na piljevinu isto stavljam u vreće.jedan sloj piljevine i tanko posolim micelijem.i tako do kraja vreće.rupe bušim tek nakon desetak dana da ne gube bez veze vlagu,a ako je prorast dobar plod imam već nakon 40 dana...
Post je spojen: [time]1299673833[/time]
_________________________________________________
sarbanac je napisao(la):
Zamolio bi za mali savet. Osekao sam jasen nedleko od kuće. Ostao je ogroman panj blizu metra u prečniku. Dali bi mogao da ga zasadim bukovačom i kako. Po šumama na jasenovom panju raste gljiva škripac tako je ovde zovu. Retko se nalazi ali ukus i miris se ne može porediti ni sa jednom gljivom.

imaš nekoliko metoda zasađivanja na panju..metoda bušenja rupa,bušilicom izvrtaš rupe na panju sa svih strana i napuniš ih micelijem te zatvoriš vatom.da ne zasuše. Metoda vađenja klinova izvadiš dva-tri klina iz panja natrpaš micelij i vratiš klinove,te ih pričvrstiš ekserima.naj bitnije je da panj umotaš ili staviš u najlon na makar mjesec-dva.kasnije ga skidaš,jer micelij je vjerojatno prorastao u drvo i čekaš plodove...
of6j69.jpg
 
Škripci i jesu bukovace , ali divljeg soja , ovo su hibridi nastali krizanjem različitih sojeva i do sada je naj bolji koji je napravit H35 , imaš i drugih , pa tako imaš bukovače koje sasvim dobro rađaju na temp od svega 7 stepeni celzijusa, to je umski soj , namjenjen za zimske uvjete , H35 ti je ljetni soj i uzgaja se na temp do maks 25 stepeni , ali naj bolje rađa na 18 .

Post je spojen: [time]1299669391[/time]
_________________________________________________
na ovoj slici bukovace na panju su bjelo zute boje , sto vjerovatno znaci da su prebrzo rastle , znaci prevelika im je bila temperatura prostora.
Post je spojen: [time]1299694930[/time]
_________________________________________________
Sto se tice kolicine supstrata koji ide po metru kvadratnom je 25 kg za ljetno doba , a za zimsko mozes staviti 50 do 75 kg , ali samo ako mozes obezbjediti dovoljnu kolicinu svjezeg zraka , zagrijanog na odredjenu temperatura , to je cca minimum 15 stepeni .
 
Poruka

Hvala vam dobri ljudi. Samo malo da spadne sneg zasadiću bukovaču na panju pa ako bog da da rodi reći ću vam kako je bilo.
 
salees koliko sam zapamtio ti si iz niša ili okoline tako da ako ti kažem da je moj kolega nabavljao micelijum tj džakove iz gornjeg brega neće ti puno značiti ,mada on nije zadovoljan prirastom pa sad i on traži nekog ko je pošteniji izgleda da je naseo na nečiju preporuku tako da mi nije ni hteo dati adresu inače je iskusan gljivar pa ne verujem da je on nešto pogrešio u proizvodnji.:ppozdrav:
 
Poruka

Zasadio sam bukovacu na panju i jednom starom jasenu. Pojavile su se posle 50 dana ali propadnu dok su male. Rece mi covek sto prodaje micelijum da nisu dovoljno prorasle i nemaju snage dovoljno. Bice ih za 6meseci. Na mesavini slame i piljevine radjaju odlicno.
 
Da si malo pocitala unazad jednu stranu imala bi odgovor al ajd najlase je prvo pitati.

@ Ljubek

Druze neces pogresiti, veruj mi.
Mi sejemo bukovacu godinama. Ove godine je bila odlicna, samo je prvi talas malo podbacio.
Ali, ipak je opravdala ocekivanja.
Ranije smo kupovali miceliju u Beloj Crkvi, ali nismo bili najzadovoljniji.
Ove godine smo narucili iz Nisa, i pokazala se daleko bolja. Kao prve godine.
Mislim da su pakovanja po 5 litara. Premalo je 1 litar na 5 vreca.
Najbolje je zasejati 4 do 5 vreca sa 5 litara.
Dzakovi moraju biti dobro zasejani, posebno do krajeva.
Kod mene su vrece imale svetlosti, ne preterano. Najvise im pogoduje tama. Moras obratiti paznju na
vlaznost. Mora imati vlage.
 
Moj rodjak je prvi put posejao bukovacu, sve je uradio propisno, slama je pasterizovana... Prvih tri,cetri dana micelija radi normalno, ali posle toga se nista ne desava i posle 8,9 dana pocinje da se hvata budja u dzakovima tj dzak pozeleni 80%. U cemu je problem?!?
 
Najverovatnije da se nesto nije dobro odradili ili je vec samo seme bilo zarazeno. Oce i od prevelike vlaznosti u daku da se javi. I od temperature u prostoriji i i i i ima sto stvari zbog pojave zelene plesni.

Evo ovde imas neka objasnjenja za zelenu plesan.

 
Poslednja izmena:
Hvala, prenecu mu kasnije. Za sada nista nije preduzimao, samo izbacuje dzakove.
 
Pozdrav svima!
Imam par pitanja vezano za gajenje bukovače, vezano za prostor. Skinuo sam knjige i brošure sa neta i sa te strane mi je sve jasno.
Imam prostor od 310 kvm i visine 3 m. To je podrumski prostor, polu ukopan, temperatura je čak i leti značajno niža od spoljašnje i sa te strane mislim da je prostor pogodan.
Pitanja su sledeća:
1. Prostor je ispod stambenog objekta, pa me zanima da li se u prostoru za gajanje pečuraka javlja buđ na zidovima?
2. S obzirom na veličinu prostora, kolikog obima bi bila ovakva proizvodnja (malog, srednjeg, velikog)?
3. Kakva je situacija sa plasmanom bukovače i generalno drugih pečuraka, tj da li postoji negde otkup, udruženje?

Hvala!
 
Evo da se ukljucim u Forum!
perrke
1. Ja držim u podrumu, kvasim i prskam ali nemam problema sa vlagom u kući!
2. Po mojoj slobodnoj proceni oko 1500 - 2000 a možda i više (zavisnosti od polica),
3. Pošto vidim da si iz Beograda mislim da bi trebao da odes po pijacama i većim marketima da se malo raspitaš. Postoje neka udružewa ali niko ti neće garantovati otkup i slaba je cena!
Mislim da je to više nego ozbiljna proizvodnja, dobro se pripremi pre nego što počneš :osmeh: !!!!!!!!!!!!! SREĆNOOOOO
 
@ perrke

Sto see mene tice taj prostir bi ako mozes podeli na nekoliko manjih pa pocni sa svega nekoliko dakova za pocetak da ne bi ispao suvise skup sport. Ubacivao u svaku prostoriju op desetak dakova u razlicitim terminima od nekih 15-20 dana da ne bi se desilo da rod nemozes nigde prodati sam nego nakupcima koji jedva cekaju takve pocetnike koji imaju robu a nemaju trziste, pa te ucene i otkupe za bescenje i ti odma u startu propo.
 
Dali se može deo kupljene micelije nasaditi na kuvano žito i tako zasaditi nova tura. Ako neko zna odgovor unapred hvala.
 
@zvrk i peto1
Hvala na savetima. Nameravam da se oko svega dobro raspitam, pre nego sto pocnem. Za samu proizvodnju sam nasao literaturu, ali me plasman brine. Nadao sam se da postoji neko udruzenje ili nesto slicno preko koga bi mogao da se radi izvoz ili nesto slicno.
 
Dali se može deo kupljene micelije nasaditi na kuvano žito i tako zasaditi nova tura. Ako neko zna odgovor unapred hvala.

Moze naravno! Tako mnogi proizvodjaci micelijuma i rade!
Samo za takvu vrstu posla ti je potrebna neka mini labaratorija koja je sterilna. U toj fazi je micelijum naj podlozniji yarazi.
Koliko se secam u kljizi koju imas u literaturi ti je objasnjen postupak.

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:18 ----------

kada se skupi veci broj nas manjih mogli bih i nesto da osujemo.
 
Nazad
Vrh