Upute za uzgoj gljive bukovače na porodicnom imanju

To belo gde ti se zapusila mrezica to su ti spore koje ispusta bukovaca, a imas problem u kiseoniku, gljive su ti lepo krenule da rastu i na od jednom eto problema, jer kako rastu traze vise kiseonika, prosto i jednostavno, dovoljno ti je da ti bude jedan ventilator upaljen taj koji ubacuje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala na odgovoru,samo me interesuje,koliko cesto i u kom intervalu ventilatori treba da rade,da li treba da se pale u isto vreme,ili da radi i koliko onaj koji izbacuje,pa onaj koji ubacuje,i da li treba da se programiraju da rade 24h, i na koliko,hvala unapred na odgovoru !!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Zavisi u kojoj ti je fazi rod. Kada je rod najaci onda bi ti trebo ventilator, oba, da rade na svaki sat po 15 minuta. To u mnogome zavisi i od kapaciteta ventilaora.
 
Poslednja izmena:

Sta je sa ovim gljivama. Temperatura je 18 -20 stepeni ima ventilaciju po pola dana. Inace drzim par dzakova u podrumu, prostorija je zatvorena i unutra imam 3 neonke. Vlaga mi je uvek 99% i bojim se da je mozda to u pitanju. Ako je to kako da smanjim vlagu??? Inace dobro su krenule medjutim sad im se stvaraju levci i zatvaraju kape. Sa slike se vidi da su boje kao vanila i imaju dugacke stabljkice.

- - - - - - - - - -

Evo jos jedna slika
 
Vjerovatno je neki zimski soj pa joj je velika temperatura , a to sto imas dovoljno kiseonika ne znaci da nemas viska co2
 
Treba dosta,dosta truda oko svakog posla da bi se postigao neki uspeh. Sve je to trnovit put.
 
To je prava rec, TRNOVIT PUT.
Posto si se javio znaci da se jos uvek bavis prizvodnjom buk.
Kako ide proizvodnja? Koji soj koristis?
 
Trenutno sada proizvodim sampinjone, ali ponovo cu poceti bukovacu od septembra. imam 5 komora pa cu ubaciti u neku ili u sve komore videcu. Iskljucivo cu da koristim p80 italijanski soj. Kako tebi ide proizvodnja koji soj ti koristis?
 
Postovanje, potpuni sam pocetnik u gajenju bukovace i interesuje me nekoliko stvari oko, za pocetak, pripreme same prostorije za gajenje. Da li je ova tema jos uvek aktuelna?
 
Nastavak prvog dela videa gde mozete videti kako sada izgleda micelijum bukovace na kartonu.
 
Nazad
Vrh