Borba protiv korova!

Milivoje991

Novajlija
Učlanjen(a)
16 Mar 2011
Poruka
23
Lokacija
trstenik
Pozdrav!

Zanima me da li postoji neki hemijski preparat za borbu protiv korovskih biljaka (divljih kupina, ostruge i bagrema)??
Nevidim nacin da se te biljke uniste, secenje i kosenje nista ne pomaze, pa me zanima da li postoji neki preparat za unistavanje korenja tih biljaka ili nesto trece:haha:

Svaki savet bih mi znacio...
unapred nvala!
 
Dobro došao na forum; tema za predstavljanje članova (obavezno): http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 , teme o herbicidima: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2930.0 i http://poljoinfo.com/index.php?topic=1723.0

Ovaj deo foruma je o organskoj poljoprivredi i isključuje upotrebu hemije (malo čitanja pre otvaranja novih tema) a ako te zanima kako uništiti korove bez hemijskih sredstava, orahovo lišće i iglice četinara sadrže prirodne herbicidne supstance ali ne suzbijaju drvenaste korove. :cao:
 
Ја сам се ових биљака отарасио на одређеним површинама простим ископавањем корена. Потребно је просто снаге, воље, стрпљења и обичан алат.
 
Negde sam postavio vec ove slike al... kako izgleda zemlja koja se ne dira bar 4,5 godina da je malcirana ne bi bilo ni toliko korova . Zakljucak je da na toj zemlji bez uznemiravanja ne uspeva ni sirak ni zubaca ni ambrozija . Parcela je u komsiluku moje parcele i ne obradjuje se par godina .

2pzloo2.jpg


243jknk.jpg
 
Evo kako se sve veći broj vinogradara (čak i onih konvencionalnih) bori sa korovima:


Ovce su trenirane, kaže čovek i kako. Ako treba prevod, javite.
 
Moze ovaj da prica sta god oce ali ja ovce da pustim u vinograd mogu al tamo negde krajem oktobra!
e8pu8n.jpg

Kako biste ovu parcelu ocistili?
 
Moze ovaj da prica sta god oce ali ja ovce da pustim u vinograd mogu al tamo negde krajem oktobra!
e8pu8n.jpg

Kako biste ovu parcelu ocistili?
ako me vid ne vara na toj parceli je kupinjača barem je tako zovu a kako bi je očistio pa zavisi za kad planiraš da osposobiš parcelu akomisliš odma da sadiš nešto biće čupavo ali nije neizvodljivo duplo tanjiranjepa zaoravanje.:ppozdrav:
 
Ovca ZNA šta je KOROV

Međutim, poštovani futurefarming, nekada su naši prednji puštali ovce na pašnjak i posmatrali gde one planduju.
Na tome mestu gradila se porodična kuća, gradio se Dom iz koga smo potekli, školovali se i svršili na Internetu i časnom Web sajtu PoljoInfo.com

p.s.
Oprosti: OVO pisanje bilo je jače od mene malenog.
:ppozdrav:
 
Negde na netu pročitah da se kukuruzni gluten koristi kao organski herbicid. Ne znam tačno kako deluje, koliko sam shvatio, ne uništava postojeći korov, već sprečava klijanje novog. Ako je neko bolje obavešten, neka me ispravi. U svakom slučaju, zvuči zanimljivo za velike površine. Mi svojih tridesetak ari podelili na pola, deo povrtnjak, deo detelina, pa kosimo i nastiremo. Prošle godine smo ga čupali ko besni, ali sada, što više znamo o tim biljkama, sve nam manje smetaju.
 
Tek sada procitah nije kisela zemlja ovde kod nas je uglavnom bazna oko 8.5 ph sa oko 2.5 humusa. Ovo je visa zemlja i takva je u glavnom na Teleckoj visoravni .

Skeb kako se detelina pokazala kao malc ? Mislim na zemlju ispod nje .
 
Nemam dovoljno iskustva da bih ti odgovorio sa sigurnošću. Jedino što sam primetio je da je zemlja mnogo mekša, duže drži vlagu i manje probija korov, na onim delovima parcele, na kojima smo tokom cele godine nastirali, u debelom sloju, tek pokošenom detelinom. Ipak, moram da naglasim da je tu bilo i dvorišne trave, koprive, i koječega još osim same deteline, doduše u manjem procentu. Tamo gde smo pokušavali sa suvom travom u tankom sloju (a i takvih sam saveta nalazio u knjigama), blagi užas.
 
Tamo gde smo pokušavali sa suvom travom u tankom sloju (a i takvih sam saveta nalazio u knjigama), blagi užas.
Na šta misliš?? Zašto užas?

@ Telnett isprazni inbox u PP da bi mogao da ti pošaljem poruku!!
 
Kad rekoh užas, mislio sam pre svega na tvrdoću zemlje. To sad ima veze sa vrstom zemljišta verovatno, a po opisima bih rekao da je kod mene smonica.
"SMONICA - se javlja uz gajnjače i karakteristična je za niže delove Šumadije, Mačve, doline Velike, Zapadne i Južne Morave i Timoka (Planinska oblast). Pogodna je za gajenje ratarskih kultura, krmnog bilja i voća. Smonice su mrke boje, bogate su humusom i spadaju u naša plodnija zemljišta. Imaju u sebi visok sadržaj gline koja bubri i čini da je ovo zemljište u vlažnom stanju veoma lepljivo, a u suvom stanju ima otvrdlu i ispucalu površinu".
E sad, ta otvrdla i ispucala površina je kod mene takva da mi ni kramp trenutno ne pomaže. Tako da, na mestima gde je nastirano tanko i prozračno, kao da i nije nastirano. Više puta sam dolazio u iskušenje da preorem sve, ali se za sada uzdržavam i učim strpljenju, jer videh ovde (možda si baš ti okačio fotke), kako izgleda zemlja posle par godina nastiranja, pa se nadam da će i moja tako izgledati...jednog dana :)
 
Nazad
Vrh