Potrošnja goriva

Danas malo merio potrošnju ovog gasnog ulja i mogu reći da je isto kao i d-2, obrao 5kj i potrošio sa putom oko 55-57 lit.
 
Da li je puno da traktor od 70 ks u transportu po asfaltnom putu sa jednom prikolicom punu sa 7000kg neto robe na pređenih 45km potroši 20 litara eurodizela? Kakva su vaša iskustva? Meni se čini da je to puno jer to je lagana vožnja od 2 sata,
 
Svaki motor ima specificnu potrosnju koja se meri u gramima po kw za 1 cas.Nadjes podatak o tome za tvoj motor i na kojim obrtajima mu je najveca snaga i to bi mu bila neka najveca potrosnja za 1 cas. obicno se krece od 200-240g po kw na cas.Ali sve to pada u vodu ako je gorivo lose jer i nov motor moze potrositi i do 50% vise dokazano
 
Ne znam koji je traktor u pitanju Miroslave ali znam da moji 577 pod punim opterecenjem kada je dobro gorivo i kada je sve u redu sa traktorom potrose do 8l na sat. U laganoj voznji koju ti spominjes ne sme da predje 5l na sat.
 
Rus 82 sa dve pune zmajevke robe cca. 16T potrosnja na 100 km 31-33litara, mereno vise puta. Cantavir -Mol relacija!
 
Kakva je kod vas situacija sa gasnim uljem 0 1. Kod nas 116din tek stigao na pupmu i sipam ga 2 -3 dana i cini mi se da trosi osetno vise nego eurodizela.
 
Sad ce biti puno komentara za i protiv tog gasnog ulja, ali meni se to gorivo pokazalo odlicno, potrosnja skroz normalna. Jesenas smo u 82ku u berbi sa z222 sipali i evrodizel i gasno ulje i nismo primetili nikakvu razliku.
Inace neki dan sam isao u Bajmok po gorivo, 113. 2din sa nis karticom je gasno ulje.
 
Odavno sam poceo da ga sipam u fergu umjesto eurodizela. Dosta ih je govorilo kako je lose i steti dijelovima motora. Potrosnja je ista kao i od e dizela, cijena se dosta razlikuje.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
1.10 KM, na nekim pumpama. Dok je dizel 1.49 KM, isto tako zavisi od pumpe do pumpe i gradova.

Sent from my E2105 using Tapatalk
 
Saleta Ratara Rus 82 je od Turije do Futoga,pa skelom u Srem i onda Beocin-Adasevci ukupno 130-150km presao,vukao je Zmaja 222 po brdima,tesnacima i samo pun gas na moje iznenadjenje potrosio 31-32l na pumpi mereno do cepa,jos kaze da kuci nije nasuo toliko ravnog,znaci jos je manje potrosio neke 2l.
 
Kad je Zmaj iz evropske unije. Pa odmah olaksava vucu, time i potrosnju. Vidis sta je Evropa...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Na NISovim pumpama poskupelo i gasno i evro dizel. Katastrofa . A na agro karticu je manji popust . Još veća katastrofa. Na ovo već treba reagovati.
 
119.90 a pre je bilo 117.90 din Kada je bilo pojeftinjenja onda je išlo po pola dinara do dinar a sad zalet prvo 50 para pa za par dana 2.dinara skuplje.
 
Kad sam uzeo imt 578 iznenadio sam se potrošnjom u oranju. Većinom je bilo 10-11 u oranju, maksimalno 12 a dosta tih parcela su kratke. Očekivao sam bar 14-15/kj. To sam tad merio i više nikad. Za transport i spremanje nisam merio.
 
Juce isao da pomognem drugaru oko predsetvene pripreme i sam uradim jednju njivu od nepunih 10 kj u komadu. Sipali gorivo posle kod njega kuci(ima brojac litara) potrosio sam okruglo 30l,njiva je jako blizu sela.
 
Nazad
Vrh