Pucanje ploda šljive

Vocar

Član
Učlanjen(a)
8 Feb 2011
Poruka
1.443
Lokacija
Banja Luka
Pucanje ploda šljive u nekim godinama zna biti značajno, pogotovo kod sorte Stenlej. Zanimaju me vaša iskustva i zapažanja, pošto ima raznih teorija zašto se to dešava.

1o0l06.jpg


2i1l5qv.jpg


Post je spojen: [time]1300567739[/time]
_________________________________________________
Evo, red je da započnem sa prvom teorijom koju neki voćari podržavaju, pošto sam i pokrenuo temu.

Tokom sazrijevanja, kad plod zaplavi i počinje da dostiže zrelost, voćnjak je pod intenzivnim navodnjavanjem. Plod raste, buja, a tako pokožica postaje tanja i elastičnija pri avgustovskim vrućinama. Na pokožici se javljaju mikro prsline skoro nevidljive golim okom na početku, koje postaju oaza za klijanje spora Monilije. Zatim kad dođe do velikih pljuskova kiše, naročito ako postanu česti, i naglog pada temperature dolazi do skupljanja i stezanja pokožice ploda zbog pada temperature, pri čemu se pukotine naglo proširuju a mezokarp ostaje u istom obimu, i javlja se kokičanje ploda. Suprotno procesu kad plod šljive usljed nedostatka vode počne da se blago smežura, omekani i opane prije vremena.

Mnogi vjeruju da pri velikim kasnoljetnim pljuskovima, silina udara kapi kiše može da pospješi naglo pucanje ploda. Ovo pospješuje takođe činjenica da, ako se zaštita protiv Monilije nije izvršila na vrijeme ili iz nekog drugog razloga nije urađena kako treba, na tim mirko prslinama već dolazi do klijanja spora gljive i naravno truleži pa je samim tim i plod manje otporan na pucanje. Na prvoj slici od gornje dvije vidi se na plodu da je Monilija zahvatila srednji dio pukotine (mala trulež), a najčešće ona kreće od peteljke (ako je plod izolovan od drugih plodova).
 
To sam ja prosle godine video na par plodova kod sebe u vocnjaku ali nesto plice ispucale... to je sve od prevelikih kisa...kao i na tresnji recimo, samo sto se ovo najcesce javlja na stenleju u godinama kao sto je bila prosla.nista strasno.

:ppozdrav:
 
Kažu da je pucanje plodova znatno manje ako je opskrbljenjost voćke (i plodova) sa Ca adekvatna. Ja ću još nadodati da je i izbalansirana ishrana ostalim mirko i makro elementima vrlo bitna kod ovog (a i ostalih problema) problema kako kod šljive tako i kod drugih voćaka.
 
@becarina
E ovde vec taj koji radi zastitu mora da bude strucan i ovo je jedan od razloga zasto je potrebno raditi analizu zemljista a bogami i lista ti si se ovde pravilno izrazio "adekvatna" ali za one koji ne rade analizu imam samo jednu rec OPREZ
Evo sta mi se desilo 2008 mlad vinograd prva godina plodonosenja i mene posavetuju posto su u pitanju stone sorte za konzum da na sve nacine dodam /sto vise :zli:/Ca kako bi bobice bolje podnosile transport i vreme na pijaci ja to poslusam i naravno preteram i dogodi se da u periodu sarka Ca toliko stegne i ocvrsne pokozicu bobica da ih sprecava da se normalno razvijaju i sire i onda pucanje bobica kao u nocnoj mori.
 
Imao sam i ja ovakve plodove prošle godine, završili su delom u rakiji, a delom u stomaku.. :D
 
@kicca: Nemože preporuka biti: Dodati što više Ca. Taj koji je dao takvu preporuku očito nezna pravila ishrane bilja. Ako se određeni (mirko ili makro) element konstanto dodaje u ishrani biljaka može doći do antagonizma sa drugim elementom tj. da element kojega u biljci ima previše blokira usvajanje nekog drugog elementa kojeg biljka treba, a nemože ga usvojiti zbog pretjerane opskrbe sa elemntom kojeg ima u suvišku. Ishrna mora biti izbalansirana, a hranjiva treba dodavati onda kada biljka ima potrebu za njima, a ne to raditi napamet kad se kome smisli i makar kojim količinama. Pa onda kad izostane učinak ili dođe do problema u proizvodnji onda se najčešće kudi gnojivo jer kao ono ništa nevalja, nije u redu...
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@kicca: Nemože preporuka biti: Dodati što više Ca. Taj koji je dao takvu preporuku očito nezna pravila ishrane bilja. Ako se određeni (mirko ili makro) element konstanto dodaje u ishrani biljaka može doći do antagonizma sa drugim elementom tj. da element kojega u biljci ima previše blokira usvajanje nekog drugog elementa kojeg biljka treba, a nemože ga usvojiti zbog pretjerane opskrbe sa elemntom kojeg ima u suvišku. Ishrna mora biti izbalansirana, a hranjiva treba dodavati onda kada biljka ima potrebu za njima, a ne to raditi napamet kad se kome smisli i makar kojim količinama. Pa onda kad izostane učinak ili dođe do problema u proizvodnji onda se najčešće kudi gnojivo jer kao ono ništa nevalja, nije u redu...

Postovani ,
Slazem se u potpunosti sa tobom, ali evo jednog pitanja koje nije u skladu sa temom,ali se odnosi na "Pucanje poloda sljive...".Naime,radi se o sljivi Stenlej..Primetio sam da u zadnje 2-3 godine zametne preteran broj "bliznaka" plodova,ma skoro 40% su "bliznaci" tako se kod nas naziva plod sljive koji iz jedne petelje gure 2 sljive ..i samo oni pucaju.Posto nemam mnogo stabala, a inace sluze mi za pekmez i jelo nisam se njima maksimalno posvetio,mada uredno prskano zimsko prskanje,i sva ostala po rasporedu ,"meko" orezivanje,bez djubrenja zadnih 1-2 godine,znaci,sto kazu "pusteno na volju" samoj sljivi,ili ti "kontrolisano zapusteno",visine ok 2.5 m i 10 gidina stare.Molim za misljenje,zasto se javljaju "blizanci","trojance" nisam primetio ... :haha: :haha: :sta: :sta: :sta:

S postovanje Misa
 
Pozdrav svima. Kako ja mogu da konstatujem ovde je reč o prevelikoj količini vode od padavina koja se oslikala na pucanju plodova. Jednostavno rečeno, voćka je usvajala više vode nego što joj je potrebno i došlo je do naglog rasta ćelija mesa a samim tim pokožica nije mogla da isprati taj porast i pukla je. Navodnjavanje treba obavljati pravilno, ne treba preterivati jer i ono može da dovete do iste posledice. Kalcijum jeste dobro rešenje ali u optimalnim količinama. Zato je potrebno pre uraditi u toku vegetacije hemijsku analizu listova i utvrditi koliko je potrebno dodati kalcijuma. Zapamtite, uvek vam je isplativije da date uzorak na analizu i da dobijete prave savete nego da sami mudrujete ili slušate savete i preporuke nestručnih ljudi.
 
@dfiskal: Kod Stenleya je ta pojava sortna odlika. Možda će netko drugi to pojasnit malo šire nego ja.

Pavle tako je. Puno vode + puno dušika zna rezultirati sa krupnijim plodovima koji brže rastu pa zna doć do pucanja plodova.
 
Dobro, drago mi je da ste se zainteresovali za ovu temu. Vidim da postoje i drugi uzroci, ali koliko je isplativo svake godine davati uzorke na analizu, pogotovo ako je voćnjak sa više sorti?

I još jedan podatak, u radijusu oko 100-120km (na osnovu razgovora sa drugim voćarima) na svim voćnjacima prošle godine se desilo pucanje. Niko se ne pridržava istog načina prihrane, niti su vremenski uslovi isti, nadmorska visina niti tip zemljišta. Hmm sad je dilema.
 
dfiskal je napisao(la):
Ali niko mi ne odgovori,za "blizance",zasto se oni javljaju...Procitajte moj zadnji post pazljivo..Ovo sve drugo znam...

Da ja probam da objasnim drugu Miši, blizanci su najčešći upravo kod šljiva, jer je to zavisno od oplođenja šljive, kada na dno tučka dođu dva polenova zrna i oplode ga, dolazi do blizanaca u biljnom svetu, može se takođe javiti i kod višnje, kajsije, ali i drugih vrsta, ali kod šljive je najzastupljenije ! Veliki pozdrav Miši :ppozdrav:
 
matke. je napisao(la):
dfiskal je napisao(la):
Ali niko mi ne odgovori,za "blizance",zasto se oni javljaju...Procitajte moj zadnji post pazljivo..Ovo sve drugo znam...

Da ja probam da objasnim drugu Miši, blizanci su najčešći upravo kod šljiva, jer je to zavisno od oplođenja šljive, kada na dno tučka dođu dva polenova zrna i oplode ga, dolazi do blizanaca u biljnom svetu, može se takođe javiti i kod višnje, kajsije, ali i drugih vrsta, ali kod šljive je najzastupljenije ! Veliki pozdrav Miši :ppozdrav:

Hvala,hvala bata Matke,ma ta jeb..ina mi je poznata,tucak,polenovo zrno,ovo,ono,ali zasto jedne godine imam blizanaca u tragovima, i to na istoj sljivi, a sledece godine skoro 40%..msm to me interesuje,kakvo je to premezdanije.. itd..

Pozdrav i :ppozdrav:

P.S Kako "ide" sljivovica i da li si ostavio bar malo jabukovace....?
 
Aha pa druže Mišo to ti zavisi od oprašivanja, koliko ja znam požegača i sorte slične njoj su zavisne od oprašivanja, insekata i ostalih oprašivača, a stenli je msm 100 % samooprašiva, tako da se to kod nje mnogo češće dešava, ako je godina povoljna, bude dosta sunčanih dana, ne bude buba cvetojeda, i oprašivanje samim tim intenzivnije... ::namigivanje::
_________________________________________________
Šljive je ostalo svega par litara, i to se čuva za posebne prilike, a jabuke ima još malo, nisam pretakao, a ne mogu da ocenim koliko ima litara u balonu od 54 litre...Kako ti stojiš sa rakijom ? :D :ppozdrav:
 
matke. je napisao(la):
Aha pa druže Mišo to ti zavisi od oprašivanja, koliko ja znam požegača i sorte slične njoj su zavisne od oprašivanja, insekata i ostalih oprašivača, a stenli je msm 100 % samooprašiva, tako da se to kod nje mnogo češće dešava, ako je godina povoljna, bude dosta sunčanih dana, ne bude buba cvetojeda, i oprašivanje samim tim intenzivnije... ::namigivanje::
_________________________________________________
Šljive je ostalo svega par litara, i to se čuva za posebne prilike, a jabuke ima još malo, nisam pretakao, a ne mogu da ocenim koliko ima litara u balonu od 54 litre...Kako ti stojiš sa rakijom ? :D :ppozdrav:

Hvala,hvala sada je vec strucnije objasnjenje. :bravo:,

A sto se zaliha tice pata karte jos 12-13 l sljive i 12- litra loze.Pa jbg. tast umro,pa za sahranu ode veca kolicina pa 40 dana, pa pre neki dan pola godine a sve po 100 gostiju, i svi traze ili sljivu ili lozu , niko vinjak i ostalo "kratko" i ode zaliha....ali ceka se nova kolicina svezeg i dobrog voca...

Pozdrav svima
 
matke. je napisao(la):
Aha pa druže Mišo to ti zavisi od oprašivanja, koliko ja znam požegača i sorte slične njoj su zavisne od oprašivanja, insekata i ostalih oprašivača, a stenli je msm 100 % samooprašiva, tako da se to kod nje mnogo češće dešava, ako je godina povoljna, bude dosta sunčanih dana, ne bude buba cvetojeda, i oprašivanje samim tim intenzivnije...

Matke, matke,
Pazi sta pricas :)
Nemoj ovo da kazes na ispitu iz genetike ako je imas :)

Inace na mom avataru, iako se ne vidi najbolje, je trojni plod sljive. Stenlej.
 
@ironman druže slobodno me ispravi, zato i jeste forum, to je moje mišljenje, možda grešim, možda ne, genetiku nisam slušao....
 
Nazad
Vrh