Koja je ovo rasa ovaca?

Odg: Sta je bre ovo?

moderator spava, inače bi obrisao prethodno postavljene gluposti.
miladinović je lepo dao link sa opisom ove rase OVACA, mada se i na prvi pogled može zaključiti da je u pitanju ovca a ne koza, jer kako je isto naveo u CG su imali običaj da ostave vunu do plećki ostalo da ošišaju, da bi, kako sam shvatio iz priče starijih ovan ličio i izgledao krupniji i izdvojio se od ostalog stada.
Zašto, pa verovatno da bi bio uočljiviji iz više razloga, a jedan je da vidite veliku masu koja kreće da vam polomi kosti bez milosti, pa da bi ste se blagovremeno izmakli.
Naravno tu je i estetika u pitanju.
 
ovce su u hr, tu sam ih uzeo od ljudi koji se ne bave ovčarstvom , nemam pojma gdje su ih oni uzeli ali nisu bile dugo kod njih, mislili su nešto početi sa njima pa su odustali.
Post je spojen: [time]1265651036[/time]
_________________________________________________
4slh8z.jpg
ovan je sigurno neki križanac ko zna čega.
 
Odg: Sta je bre ovo?

Ako je je tema žvakaća guma, svakako netreba raspravljati o pohovanoj piletini, već se držati teme.
 
v83s6b.jpg

Post je spojen: [time]1266923071[/time]
_________________________________________________
10cw70i.jpg
evo i kod mene prinove,2 cure i 1 dečko od njih dvije.
Post je spojen: [time]1266952092[/time]
_________________________________________________
ojl36x.jpg
 
Izmedju safolka i pramenke nesto ovo dolje slovenka sa vitembergom ma sve su to dobre ovce.
 
Ako slika nevara a zna prevariti cini mi se kao da bi ih trebao protiv suge prepelcati makar ove dolje sa slike jer po hrbatu kazem makar na slici tako izgleda kao da im se pocela suga pokazivati.najbolje veterinara ili nekog tko zna da ih malo bolje pogleda a mozda ce i netko sa foruma sta komentirati ako se dejanu bude dalo piskarati 100% dijagnozu pogadja.
 
Dobro vece..Zna li neko nesto o rasi "zelandjanke"(novozelandske),neznam ni da li je to pravo ime,i da li uopste ta rasa i postoji.Juce sam gledao neke ovce i ovna, ono sto sam primetio da ovan malo podseca na texela,a sto mi je rekao gazda tih ovaca,jeste da se ovce pare dok jaganjci sisaju,negde posle 2 - 2.5 meseci,ovce su sitne ali nabivene i mlecne.uvoz preko zadruge od pre 10 god.
 
To ti je neki merino koji ima malo bolju tovnost, prvenstveno su rasa za finu vunu a druga osobina je mesnatost. Ako je to ono sto se pojavljivalo u krusevcu onda je mesnatost dobra i meso je prozeto lojem, marmorirano. Samo pazi da nisu dugo godina odgajivane u srodstvu, jer nije bilo drugih uvoza. Najbolje da slikas i okacis slike pa ce neko da ti kaze sta je. sto se tice mlecnosti iako je velika ako se pare tako brzo onda nisu za muzu.
 
Nazad
Vrh