Koja je ovo rasa ovaca?

Sve to stoji al sto se Vikipedije tice ,tu su lupetanja moguca jer svako moze napisati sta hoce,uglavnom ljudi pisu istinu srecom
:ppozdrav:
 
Zvanično je mađarska rasa, jer su je mađari registrovali kao svoju.
Inače ovca potiče sa Karpata, i zove se vitoroga žuja ili vlaška vitoroga ovca, koju su uzgajali Vlasi.
Ni mi ni rumuni nismo sačuvali ovce u čistoj rasi niti zaštitili rasu, pa se za obnavljanje stada uvoze ovce iz Mađarske,jer su oni sačuvali genetski fond.
Racka ovca, vitoroga žuja i vlaška vitoroga ovca su ista rasa ovaca
 
Vlaska vitoroga-racka ovca je avtohtona rasa koja zivi u skladu sa lokalnom prirodom koja je imala najvjece vlijanje u njezinom nastajanjui sa kojom se nalazi u bioloskoj ramnotezi, ova rasa je nastala u dugom vremenskom periodu pod vlijanje ekoloskih uslova koji su najblizi sa prirodnih, a odgajali su je narodi razlicitog etnickog porekla koji su ziveli u istim uslovima u kojim je rasa nastala mozda ne zato sto su hteli da drze tu rasu nego zato sto je samo ona mogla opstati u tim ekouslovima.
Starost ove rase racuna se u vekovima, a kroz taj vremenski period izmenile su se razlicite imperije i drzave, drage kolege mislim da uzalid trostte energiju kad na neku biolosku kreaciju pokusavate dodati etnicki predznak(by nationality) zato sto nijedan odgajivac nije ostavio potomstvo u ljubavnoj vezi sa nekom ovcom :haha:. Jedino sto je ova rasa dobila od Madzara je nacionalni predznak(by citizenship) jer su je oni najduze zadrzali u danasnim uslovima za razliku od drzave Srbije i Rumunije koje su je izgubili kao resurs.
 
Postoje rase ovaca koje su direktno vezane za narod koji ih je uzgajao, i po njima dobijale naziv
Karakačanska ovca npr, ima ih mnogo, pa primedba ne stoji, a još manje smešna
Pozz
 
vla je napisao(la):
Postoje rase ovaca koje su direktno vezane za narod koji ih je uzgajao, i po njima dobijale naziv
Karakačanska ovca npr, ima ih mnogo, pa primedba ne stoji, a još manje smešna
Pozz
Apsolutno si u pravu... Cak sam i gledao reportazu oKarakacanskoj ovci, u produkciji sasvim prirodno!!!
 
Izvinjavam se ako sam povredio necija nacionalna custva nije mi to bio cilj.
Armni kako sami sebe nazivaju su avtohtoni narod balkana prva priznata manjina u otomanskoj imperiji u 1905 godina sebe smatraju potomcima Epiraca, a svoju pratatkovinu planina Pind. Vlasi kako ih nazivamo oficijalno je srednovekovni termin za ljudi koji su se bavili ovcarstvom prvi put se spominje u srednovekovnim svetogorskim hronikama. Nomadsko stocarenje Armna se zadrzalo do balkanskih ratova pa su oni i najzasluzni za ocuvavanje rasa koje nose prefiks vlaski.
Drugi lokalni naziv karakacanke u ovcepoljskom reonu je cincarska ovca termin potice od CENTAURION-rimski vojnik.
 
Odg: Sta je bre ovo?

ja pretpostavljam da je jarac ,neki africki mesanac na primer burska i jos nesto!
 
Odg: Sta je bre ovo?

Okacio sam link sa opisom rase kojoj pripada ovan sa snimka al izgleda da niko ne cita:):),samo o sexu mislite;)
:ppozdrav:
 
Odg: Sta je bre ovo?

Pa sex je zabawa za sirotinju,a poljo-proizwodjači će to biti,ako weć i nisu!:)Sexa i hleba ce uwek biti na selu,a owi po gradowima nek'gledaju sta će.:)
 
260a5g0.jpg
pozdrav svima,ja sam totalno nov što se tiče ovčarstva,nikad do sada nisam se bavio sa tim. ovih pet ovaca i ovan su mi slučajno izletjeli jako povoljno pa sam uzeo,pa vas molim komentirajte jel to šta valja i možda koje su rase. poslat ću još koju sliku.
Post je spojen: [time]1265483690[/time]
_________________________________________________
v5bsds.jpg

Post je spojen: [time]1265512701[/time]
_________________________________________________
xd5yyp.jpg

Post je spojen: [time]1265541817[/time]
_________________________________________________
2s9qc1i.jpg
inače to su jako napaćene i zapuštene ovce,nisu hranjene kako treba niti su imale odgovarajući smještaj,
 
Moras da napises odakle ti ovce odnosno iz kog kraja.
Po izgledu lice na pramenke ali zbog braon obojenosti oko ociju malo su mi cudne. Lice na rasu komisana koja je mlecna Italijanska rasa i mislim da su sa njom oplemenjivali neke hrvatske sojeve a opet ako su ovce dole juzno iz makedonije onda moze da bude da imaju primese krvi od avasija jer i on daje takvu braon boju. Inace ovce lepo izgledaju.
 
Nazad
Vrh