Dania

CASE je vrhunski proizvođač traktora, ako im je i kvalitet kombajna takav onda su ok, ne bih znao više reći, nikada ih nisam video u radu.
 
ima moj komsija daniu 3800 i video sam kako pici...najvaznije je da ima hidro motor pa su mogli da stave slabiji od 70 konja...ima veoma malu potrosnju i nema silnog menjanja na njivii...
 
U nedostatku drugih slika, evo jedne sa Agriaffaires.

daniad8500wu8.jpg

daniad85001oh9.jpg

daniad85002qk6.jpg
 
moj prijatelj ima dania 4500,to je nesto bilo u koperaciji sa zmajem 90-ih pise na njemu zmaj- dania,sta ja znam :sta:,to je po meni skoro isto kao 142,jedino ima hidro pogon i isti motor perkins 105ks,4 slamotresa i to je to,nista posebno,pre dve godine je nabacio secku i sad ga to malo koci,slab je motor.
 
da tu je zmaj umesan cini mi se ima i sa finskim motorem 70 konja i hidro ga spasava definitivno...ali cuo sam da su dosta nezni i da im ako naglo motas puca zadnji trap...a inace ciste predobro
 
Pozdrav za vlasnika danie 3600 i da pitam kako te sluzi motor jer sam cuo da 3600 ima problema sa motorem to sam cuo od coveka iz nocaja on ga je kupio novog i posle 2 godine mu rikne pa je ubacivao s 44 i kaze da nema snage dok je se dania 3800 isla bez problema pa me interesuje u cemu je razlika 3600 i 3800 ako znas cini mi se da je na 3800 dob 115 cm :cao:
 
motor na danii nisam pipnuo. pali kao mina. redovno menjanje ulja i cist filter vazduha.kod mene mislim da je dob. 100 cm. kosa 3.25m. moja dania nema hidro pogon.
 
Danija 4500 (ima lik kod nas ) volvo motor 90ks hidro pogon , kaze ima neki pleh ispod bubnja koji se otvara i izbacuje visak mase da se nebi zagusio, ide jako dobro al puno rastura
 
@Rale 83
Nemojte nasedati na te price za lim.On se nalazi ispod korpe i sluzi sasvim za nesto drugo.To sto rastura to nije do kombajna nego do kombajnera.Ti kombajni cak imaju i sortir cilindar pa zrno moze odma u koljivo.
 
dania ima trijer sa vetrom. svako zrno tu prolazi a prasina od treijera se skuplja na jednom mestu.
 
Na 3800 ima ispod korita ovrsene mase i neovrsene da se menja donji deo korita tako da za soju stavljaju taj ulozak kao sito od fi4mm da bi odstranio necistoce a separator sto ga ima sa strane on mora stalno da se cisti jer kad je zelena trava oce da podlepi a 3800 ima hidro pogon i heder 360cm
u transportu ide bas dobro
 
@zoran0001
Te dodatke imaju i drugi kombajni.To je dodatna oprema cak se postavlja i na dno elevatora ovrsene i povratne mase.Medjutim ako su veci otvori, a seme (recimo soje-vojvodjanka) sitno hoce da propada kroz te otvore pa ljudi nece to da koriste.To je jako dobra stvar, ali ljidi kada predaju rod na prijemnom mestu tamo im uzmu uvek na necistocu i lom pa zato se ne koristi.Isto vazi i za separator.Video sam dosta tih kombajna gde je on iskljucen, a na moje pitanje "zasto ste ga iskljucili" uvek sam dobijao isti odgovor "Kome da cistim"! :D
 
Nazad
Vrh