Zastita kosticavog voca od monilije cveta i ploda

Samo da skrenem paznju onima koji ne znaju. Pojavio se novi preparat Neon, Galenike fitofarmacija. Ono sto je interesantno to je da je aktivna materija ciprodinil, ista kao kod chorusa i cormaxa samo je dosta jeftiniji.
Cormax od 200 gr, sa 750 gr po kg aktivne materije, kosta 2900 din. a Neon od 1l, sa 300 ml aktivne materije po l, kosta 3800 d. Kad se svede na istu kolicinu aktivne materije Neon daleko jeftiniji. Da ne pominjemo chorus koji je jos daleko skuplji. Ima i jeftinijih preparata ali prednost ovih kao i signuma je sto nisu otrovni za pcele.
 
Danas, zbog kise koja je padala prethodnih dana, isprskane rane kajsije po treci put. Koriscen signum.
Madjarska najbolja u belim balonima, sa pomalo cvetova. Isprskana prvi put. Koriscen cormax, ista akt. mat. kao chorus.

U cetvrtak najavljuju novu kisu. Kako preparat ako ima vlazenja stiti samo 48h u subotu sledi ponovo prskanje.
 
Posto imam nekoliko nektarina koje ce ranije cvjetati...kupio sam signum basf...je li dovoljno 10l vode na 8grama ...

Sent from my LG-H420 using Tapatalk
 
Pokusavam da pronadjem da procitm o zastiti mladih vocaka ali nisam uspeo...
Koji fungicid bi bio najbolje resenje za zastitu lisne mase na mladim sadnicama?
Ja koristim Mirage ali citam da je on prvenstveno sredstvo protiv monilije, tako kazu a list moze da oboli od dosta oboljenja.
 
Mlade sadnice cega?

Generalno vrtis fungicid, insekticid, na prolece dodajes ulje bakru, na jesen bakar.

Vrti kombinacije tipa Merpan(Kaptan)+Tonus(Wizzard), Funomil+Cipkord i slicno
 
Visnja je u pitanju...
Prskam fungicid i insekticid, od insekticida koristim Nurelle D a od fungicida Mirage... Nego citam da Miraz prvenstveno stiti od monilije i da je pozeljno tretirati do dva puta u toku godine, pa gledam koji je fungicid jos dobar, zastita lista je u pitanju, mlade sadnice nema jos plodova...
 
Ja sa Nerellom koristim Captan, imaš ga u agromarketu. Nravno možeš i njihov Ditan, takođe može mankogal. Malo skuplji ali dobru zaštitu daje Delan. Sve ovo su dobra sredstva za zaštitu lista kod višnje, i mogu se mešati sa nurellom.
 
A da li mize da semesa galofungin t sa kubik plus posto mi je ostao od prosle sezone?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
U pitanju je zasad visnje 4 godina zastita od monilije

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Imam jednu malu tresnju u dvoristu, oprskao bih je protiv monilije jer uvek mnogo malo ostane u odnosu na cvet...E sada me zanima jel ima i koliko kosta najmanja bocica kubik plus ili ima neko drugo sredstvo u tako maloj kolicini, ok moze i da ostane za sledecu i godinu a i jos neku ako moze...?
 
Najmanja bocica kubila ti je velika. Imas kesice signuma za 10L, rastvori pola, a pola u precvetavanju. Sad ti je lepo vreme, monilija nece probiti. Mozda nemas oprasivaca u blizini, pa se zato ne oprasi dobro.
Cena ti je od 100-150din, kod mene 125, da znas okvirno.
 
Nazad
Vrh