Zastita kosticavog voca od monilije cveta i ploda

Dragojlo sta mislis o MIRAGE 45 EC proizvodi magan agrohemikal to su mi preporucili pored kubika .50ml na 100l vode =200dinara??
 
Do sada sam koristio Kidan, Kubik i Kubik plus,Akord pre i Ronilan...

Kidan ima iprodion sto je jedna od aktivnih materija kod oba kubika...

Predlazem i Kubik i Kubik plus...

Evo sad gledam od bayera novi preparat za moniluju Octave, voleo bih njega probati nova aktivna materija...

Octave je fungicid sa preventivnim, kurativnim i eradikativnim delovanjem namenjen za suzbijanje prouzrokovača sušenja cvetova, truleži i pegavosti lišća.
AKTIVNA MATERIJA: prohloraz mangan hlorid 500 g/kg
OBLIK I OZNAKA FORMULACIJE: kvašljivi prašak - WP
Usev u kome se primenjuje: BRESKVA, KAJSIJA, TREŠNJA, VIŠNJA, ŠLJIVA

http://www.bayercropscience.rs/fungicidi/octave.html
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 11:10:15 CDT[/time]
_________________________________________________
A za moniliju ploda od syngente Switch® 62,5 WG :D

http://www.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/Switch625WG.aspx
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 18:11:43 CDT[/time]
_________________________________________________
Da dodam jos i Bravo® 720 SC Syngeta za moniliju cveta i Folicur® 250-EW Byaer

Acord je isto sto i Folicur® 250-EW samo drugi prozivodjaci iste aktivne materije i koncentracije

Druze aktivne materije PROHLORAZ ima nekih 4-5 godina na nasem trzistu tako da i nije nova aktivna materija,ima ga u preparatima Mirage 45 EC i Zamir 400 EW. Posto vidim da volis da ispitujes, za tebe nove preparate, ja ti preporucujem da probas Zamir 400 EW, aktivnih materija: Prohloraz 267 g/l i Tebukonazol 133 g/l (Akord).U mom se kraju dosta koristi, i pokazao se odlicno. U svakom slucaju svako ko ima nameru da koristi bilo koji preparat koji ima aktivnu materiju PROHLORAZ nece da pogresi, zato sto je aktivna materija odlicna.Preparate na bazi prohloraza prodajem 2-3 godine kod mene u apoteci, i imam dosta zadovoljnih kupaca.Pozdrav
 
Poslednja izmena:
ako si mislio na mene ja nisam rekao da je nov preparat nego nisam koristio pa sam pitao sta mislite,a ako ti je smetalo sto pitam nisi trebo da odgovaras ionako je bilo upuceno Dragojlu.nema ljutnje.I hvala na iscrpnom odgovoru.pozdrav
 
ako si mislio na mene ja nisam rekao da je nov preparat nego nisam koristio pa sam pitao sta mislite,a ako ti je smetalo sto pitam nisi trebo da odgovaras ionako je bilo upuceno Dragojlu.nema ljutnje.I hvala na iscrpnom odgovoru.pozdrav

Da li sam ja citirao tebe ili @Dragojla?Po odgovoru si valjda video da pisem njemu a ne tebi. Pozdrav
 
U fazi bijelih balona ja koristim Chorus, a nakon što 70% latica opane, Chorus i Actaru.
 
Ja sam kupio taj chorus, ponudili mi u apoteci 25 grama pakovanje nešto preko 300 dinara a ide za 100 litara, tj 0.2 do 0.3 posto, a kubik plus je oko 400 dinara flašica za 50 litara...da li je zaista toliko bolji, ne žalim pare, nemam puno voćaka pa da kupim njega za sledeće prskanje, prskao sam samo jednom, na nekim kajsijama mi se otvorili skoro svi cvetovi preko noći, na nekima tek 10 posto tad kad sam prskao, mislio sam sutra opet, pa kad otpadnu listići još jedared :)
 
Moj predlog i odluka je signum zbog potpuno dve komponente koje sadrzi u sebi a to su piraklostrobin+boscalid koji odlicno odradjuju moniliju a treba raditi na pocetku i na kraju cvetanja ili jos jednom u fazi punog cvetanja ako je kisovito vreme a doza je 0,7 kg/ha, pozdrav
 
pozdrav svim vocarima,najzad sam uspeo da se ulogujem,danas sam kupio signum 30gr. kesica i kosta 350din. takodje sam nasao i korus ali nije bilo dovoljna kolicina sto mi treba tako da ga ni sam uzeo a cena mu je za deset lit. 70 din a za sto lit. oko 500 din tako da cu prvo prskanje odraditi sa signumom pa posle sa korusom ili kubik plus,ne znam koje je bolje posle signuma da prskam
 
За викенд сам завршио зимско прскање шљиве, и то један део плавим уљем а други комбибацијом галмин-ципкорд-цупрохат, а затим сам воћњак изфризира и поново окречио стабла, а наравно прво сам исти орезао а све по вашем пренешеном знању. Како неко рече на овом форуму сам више научио за два месеца него неко из књига за годину дана, те стога ВЕЛИКО ХВАЛА за нас почетнике воћаре
САВЕТ- како је мој воћњак на даљину занима ме које прскање могу да избегнем беле балоне или фазу пуног цветања, да небих ишао двапут? Прскао би са Галеникиним Кубиком плус или Кубиком
 
@radan,po meni mozda bi mogao,ali,nebih ti preporucio ni jedno da izbegnes bolje neko drugo da ne odradis ali ako je takva situacija mozda pun cvet ali ni sam siguran vidi sa dragojlom ili vocarom jer sam i sam takodje pocetnik,ja bi trebao da idem za koji dan da prskam sa signumom faza belih balona inace sam odavno zavrsio zimsko prskanje i krecenje
 
За викенд сам завршио зимско прскање шљиве, и то један део плавим уљем а други комбибацијом галмин-ципкорд-цупрохат, а затим сам воћњак изфризира и поново окречио стабла, а наравно прво сам исти орезао а све по вашем пренешеном знању. Како неко рече на овом форуму сам више научио за два месеца него неко из књига за годину дана, те стога ВЕЛИКО ХВАЛА за нас почетнике воћаре
САВЕТ- како је мој воћњак на даљину занима ме које прскање могу да избегнем беле балоне или фазу пуног цветања, да небих ишао двапут? Прскао би са Галеникиним Кубиком плус или Кубиком

Možeš preskočiti prskanje u punom cvatu, ali zato u fazi bijelih balona odradi kako treba.
 
pozdrav @ vocar,primetio sam da na kraju grane imam osusen-smezgurenu granu u velicini oko pola santimetara da li je to u pitanju monilija ili sta vec nije mnogo takvih grana ali ima ih pet-sest
 
pozdrav svim vocarima,najzad sam uspeo da se ulogujem,danas sam kupio signum 30gr. kesica i kosta 350din. takodje sam nasao i korus ali nije bilo dovoljna kolicina sto mi treba tako da ga ni sam uzeo a cena mu je za deset lit. 70 din a za sto lit. oko 500 din tako da cu prvo prskanje odraditi sa signumom pa posle sa korusom ili kubik plus,ne znam koje je bolje posle signuma da prskam

Posle signuma dobro je bilo koji i chorus i kubik plus su odlicni neces pogresiti, sta imas samo oprskaj na vreme i nema brige...
 
Ja sam kupio taj chorus, ponudili mi u apoteci 25 grama pakovanje nešto preko 300 dinara a ide za 100 litara, tj 0.2 do 0.3 posto, a kubik plus je oko 400 dinara flašica za 50 litara...da li je zaista toliko bolji, ne žalim pare, nemam puno voćaka pa da kupim njega za sledeće prskanje, prskao sam samo jednom, na nekim kajsijama mi se otvorili skoro svi cvetovi preko noći, na nekima tek 10 posto tad kad sam prskao, mislio sam sutra opet, pa kad otpadnu listići još jedared :)

Narode, nepravilno sam se izrazio, pomagajte, koja količina chorusa ide na 10 litara, ja sam merio malo preko 2.5 grama, kesicu od 25 grama, tako mi reče apotekar da je kesica od 25 grama za 100 litara, vidim mangokal i slično idu 25 grama na 10 litara, jel moguće da je ovaj chorus toliko jak da ide samo 2.5 grama na 10 litara, ja sam tako, pomagajte da li sam prsko džabe :D

http://www.deltaagrar.rs/code/navigate.php?Id=71
 
Narode, nepravilno sam se izrazio, pomagajte, koja količina chorusa ide na 10 litara, ja sam merio malo preko 2.5 grama, kesicu od 25 grama, tako mi reče apotekar da je kesica od 25 grama za 100 litara, vidim mangokal i slično idu 25 grama na 10 litara, jel moguće da je ovaj chorus toliko jak da ide samo 2.5 grama na 10 litara, ja sam tako, pomagajte da li sam prsko džabe :D

http://www.deltaagrar.rs/code/navigate.php?Id=71

Nisai nista pogresio ide njega 2g/10l vode do 3g max. Samo uzivaj...
 
Odlično, hvala ti, išao sam malo preko 3 grama na 12 litara, baš se secnuh na tren da nisam džabe toliki rad, 140 litara pa danas 60 sve sa leđa :D
Prvo sam prskao dan kasno, već se preko 50 posto otvorili pupoljci, dan pre toga pet posto, da ne veruješ, i danas sam oprska posle 5 dana, planiram još to jedno prskanje e sad šta mislite sa čim, da ne idem opet chorus već nešto drugo? Vidim da spominjete mnogo preparata različitih pa se gubim :D
 
Nazad
Vrh