Zastita kosticavog voca od monilije cveta i ploda

Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

koji preparat predlazes za sljivu,posto nam bez nje zivota na ovim prostorima nema :ppozdrav:
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Do sada sam koristio Kidan, Kubik i Kubik plus,Akord pre i Ronilan...

Kidan ima iprodion sto je jedna od aktivnih materija kod oba kubika...

Predlazem i Kubik i Kubik plus...

Evo sad gledam od bayera novi preparat za moniluju Octave, voleo bih njega probati nova aktivna materija...

Octave je fungicid sa preventivnim, kurativnim i eradikativnim delovanjem namenjen za suzbijanje prouzrokovača sušenja cvetova, truleži i pegavosti lišća.
AKTIVNA MATERIJA: prohloraz mangan hlorid 500 g/kg
OBLIK I OZNAKA FORMULACIJE: kvašljivi prašak - WP
Usev u kome se primenjuje: BRESKVA, KAJSIJA, TREŠNJA, VIŠNJA, ŠLJIVA

http://www.bayercropscience.rs/fungicidi/octave.html
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 11:10:15 CDT[/time]
_________________________________________________
A za moniliju ploda od syngente Switch® 62,5 WG :D

http://www.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/Switch625WG.aspx
Post je spojen: [time]уторак, 15. март 2011. 18:11:43 CDT[/time]
_________________________________________________
Da dodam jos i Bravo® 720 SC Syngeta za moniliju cveta i Folicur® 250-EW Byaer

Acord je isto sto i Folicur® 250-EW samo drugi prozivodjaci iste aktivne materije i koncentracije
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

posto je prskanje u cvetu,treba prskati preparatom koji nece stetno uticati na pcele,ako znas koji ?
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Svi su oni manje vise stetni po oprasivace, daleko manje nego neki insekticidi...

Ipak prskanje treba obaviti u pre podnevnim ili po podnevnim casovima...njavaznije je prvo prskanje kod belih balona tada je infektivni potencijal najveci a akoje cvetanje duze od 5 dana onda ide jos jedno u punom cvetu ja prskakm uvek dva puta
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Pozdrav!Ja koristim Chorus,u pitanju su kajsije,sljive,tresnja i visnja,i mogu da kazem da je odlican.
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Takođe i ja koristim Chorus u toj fazi već više godina.
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

ne sumnjam u njihov kvalitet i ako ga nisam probao, ali mislim da je dobar kao i switch :D

stim sto je switch za moniliju ploda :D
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Dobio sam preporuku za kajsiju protiv monilije:pred cvetanje Chorus,cvetanje Ronilan,precvetavanje Chorus ili Alert S.Sada me zanima,da li ste koristili Ronilan i Alert S,i ako jeste kakva su iskustva.Strucnjaci savetuju da treba koristiti razlicite preparate tj. kombinovati ih kao gore navedeno.Da li ova kombinacija odgovara i za ostalo kosticavo voce?Kod mene je kombinacija Chorus beli baloni,Kubik pun cvet.Molim za vasa iskustva i misljenja?Pozdrav!
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Chorus i kubik :D

Mozes sa njima prskati svo kosticavo voce...naravno da treba menjati aktivne matreije
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

A sta mislite Chorus+Ciram?
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Ako mislis na Ciram od Zupe, nije on za zastitu od monilije...
ciram-s-75.jpg

SASTAV Ciram ………………………………. 750 gr/kg

PRIMENA Preventivni fungicid za suzbijanje prouzrokovača: plamenjače vinove loze u koncentraciji 0,2-0,35%; šupljikavosti lišća koštičavog voća u koncentraciji 0,2%; kovrdžavosti lišća breskve u koncentraciji 0,25-0,35%; čadjave pegavosti lišća i krastavosti plodova jabuke i kruške u koncentraciji 0,25% i lisne pegavosti, antraknoze i rdje cveća u koncentraciji 0,2%.

dovoljno ti je u prvoj fazi belih balona-pocetak cvetanja samo Chorus, a kasnije moze i kubik, kubik plus i sl... prva faza je jako bitna tada ako se omasi dzaba posle i drugo ako je infeksija ostvarena, a to Chorus koji je sistemik ce sisgurno odraditi vrhhunski.

I ja ako uspem da nabavim ovde ujednoj apoteci Chorus icu ga u sljivi, treba za koji dan da idem po hemiju jos i za jabuke...
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

pozdrav @dragojlo,vidim povela se uveliko prica o prskanju u cvetu i pre cveta(pupoljak-kokica) sta mi preporucujes za prvo prskanje-pupoljak i za drugo,pun cvet,ispisao si gomilu preparata ne mogu da te ispratim bas najbolje zato pitam ovako direktno,naravno tice se prskanja sljiva :ppozdrav:
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Potrazicu ja Chorus ovde u N.Sadu,ima ga negde sigurno.Dragojlo,ne spominjes vidim nigde Signum?Imas neki razlog ili...
 
Odg: Zastita kosticavog voca od moilije cveta i ploda

Sta mislite od BASF-Signum?bilo na Tv nije otrovan za pcele i ima temperaturnu i dugotrajnu efikasnost.Ljudi kad se prska sljiva? u balonu i pri kraju cveta....jel?
 
Uglavnom se svo kosticavo voce prska protiv monilije u dva navrata
Kada je 30% cvetiva otvoreno ostatak je u balonima
Kada pocne opadanje latica t.j. precvetavanje
Ja sam tako radio i nisam imao problema do sada
 
pozdrav @dragojlo,vidim povela se uveliko prica o prskanju u cvetu i pre cveta(pupoljak-kokica) sta mi preporucujes za prvo prskanje-pupoljak i za drugo,pun cvet,ispisao si gomilu preparata ne mogu da te ispratim bas najbolje zato pitam ovako direktno,naravno tice se prskanja sljiva :ppozdrav:

Mozes prskati sa Chorusom jest da je skup ali je sistemicni fungicid te moze da zaustavi zarazu ako je do nje doslo i da spreci dalje infekcije, a takodje vazi i za Signum isto je sistemik, dok ostali kontaktni fungicidi su preventivna mera, ali ako se na vreme i sa njima prksa odradjuju posao sigurno...

Za prvo prskanje u fazi belih balona-kokica koristiti sitemicne fungicide kao chorus ili signum, a kasnije u punom cvetanju za drugi tretman moze i neki jeftiniji kontaktni fungicid, kubik,kubik plus,kidan,octave,ronilan i dr...
 
Nazad
Vrh