Nonius

Po meni, svi sem Lipicanera i Engleskog punokrvnjaka...
Neko mirno, staloženo i pametno stvorenje dolazi u obzir...
 
Sta preporucujes,?Kupio bih jednog da bude ljubimac ( posto su moji do 95' konstantno drzali po jednog konja),a ja bih se sad vratio na to i plus da mogu s njim da obilazim atar?
 
Vidim da znate o ovoj rasi konja. Ja imam kobilu lipicanerku koja ne moze ni da se priblizim ovom prelepom pastuvu Noniusa. Slazem se sa vama da za jahanje po prirodi ne treba uzimati Lipicanere ili Englezere, dosta su ostriji i nisu za pocetnike. S'obzirom da nasa drzava daje podsticaj mene cudi da nema vise Noniusa. Ja trenutno znam za Ursulu koja ima 2 kobile, 1 Pastuva i 1 Zensko ome.
 
Ovo sa csikosima mogao si videti svake godine kad su bile konjicke trke u Zobnatici kod Backe Topole uvek su imali predstavu , voznja 5 konja u galopu , izpred tribine polegali konje i sa bicevima pucketali dok konji leze , i razne igre sto igraju za ubijanje vremena dok cuvaju stoku , divota ih gledati .
 
Slazem se sa vama. Pre par meseci je bio jedan Nonius na prodaju, slike su bile jako slicne ovim csikosima, samo vlasnik nije imao takvu odecu. Noniusi se koriste za to jer su mirni i stalozeni konji. Ja planiram u skorije vreme sebi da nabavim jednog lepotana ove rase. I kad bih birao konje za teren to bi sigurno bili Noniusi. Noniusi su odlicni za Military,voznju zaprega, skakanje prepona i za pocetnike. Sve u svemu jedna sjajna rasa konja.
 
Csikosi na delu :osmeh:



Na 08:40 pocinje prilog o Ursuli Vanek i njenim konjima. Uzivajte.


watch
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh