Opadanje i čupanje vune kod ovaca

Vojvodjanine moram ti reci legenda si! Ovo je prava stvar!:ppozdrav: Kad neki mogu da oblace kucice , mozemo i mi ovce!:ppozdrav: Danas je dobila inekcije i treba jos jednu dobiti poslije nekog vremena. Veterinar je rekao da ju slobodno smijem pustiti sa ostalim ovacama. Pa sam to i uradio.A sto je ruzna sunce ti, na sve lici samo na ovcu ne lici!I zao mi je je , a i nervira me bas, bas! Da li je tvoja ovca ozdravila, tj poslije koliko vremena joj je narasla vuna?
 
janje od 20 dana dobilo proliva zatim nakon 24 dana stabilizovan zivim kvascem i ostalim bkompex inekciom, 26 dana pocinje vuna sama da opada a pitanje je zasto da li je proliv to izazvao ili**??***
mineralna kocka non stop prisutna cak je u medjuvremenu 20 dana do 26 dana intezivno lizalo kocku
vitamine u zadnjih 4 dana dajem u vodu (a-d3-e)
molim pomoc
 
Prvi put cujem da jagnje ima problema sa tim.jel to jagnje sisa ovcu ili hranis na flasicu?Ako sisa treba povesti racuna o tome sta majka unosi u organizam.Probaj promtselen inekciju u misic jedno 5 kubika.
 
ako opada samo da delu gde je proliv kvasio, onda je proliv razlog. ako je skroz "bacilo" vunu, moze biti da je neka upala.
 
Nazad
Vrh