Lipicaneri

sampionns-sajma2014.jpg
[/IMG]

samion.jpg
[/IMG]

Šampion NS sajma 2014
148 F.Zenta XI-7, Đ.2004, h-160cm



vicesampin-150-neapolita.jpg
[/IMG]

Vicešampion
150 Neapolitano Santa XLVI-3 Đ. 2004, h-158cm
 
techa, sudeci po tvojim slikama reko bi da si priljatelj na fejsbuku sa Borom :osmeh: A ja mislio da su to tvoje slike sa tvog aparata :sjasi:

Dobrodol dolazis li ti na sajam?
 
Poslednja izmena:
Dobrodol dolazis li ti na sajam?
Ne...Nažalost...Imam posla preko glave....+ Većinu tih konja sam već video....Kao i vlasnike...Ni Sajam više nije što je nekada bio...Nekada si u disciplinama teranja zaprege morao da proteraš kroz kanal s vodom i preko različitih prepreka, kao i u "curik", gde se dobijao određeni broj poena za to...Kao i negativni...Osim samog ocenjivanja grla u eksterijeru...Danas je malo konja koji hoće da urade takvo nešto....Svaka čast starijima, konjarima, umeli su da se unterhaltuju i bećare...
 
Nije 625 Conversano Zora XII ozdrebljen 1994. , Ergela Karadjordjevo. Dobrodol jel mozes nesto vise da nam kazes o ovom pastuvu? mene bas interesuje!? Ko ga je prvi kupio iz VU Karadjordjevo iz kog je mesta, ceo njegov zivotni vek do ergele Bulic? ili barem reci sto znas o njemu?

Na slici se nalazi 227 F.Batosta VIII
 
Poslednja izmena:
Lepo ti rekoh da moje poznavanje konja Lipicanske Rase seže nadugačko i naširoko (bez lažne skromnosti), zamerili Vi meni ili ne, ali priča o ovom Pastuvu je toliko impozantna i kompleksna, na mahove i nedorečena, protkana vremenom i delima ljudi u periodu u kome je gazio ovim Svetom, da čak i nije za javno objavljivanje....
Možda ako se jednog dana upoznamo licem u lice i poimenice, budem dobre volje pa je i ispričam...
Reći ću toliko....
On je zaista veličanstven, , ta narav, eksterijer i vatrenost, ispoljavanje besa, odlike su ovog Pastuva....
Sve vrline (po nekima i mane) koje su ga krasile, fantastični hodovi, su jedan od razloga zbog čega obožavam ovu Rasu konja, izuzetno Pastuve...Uvek je, i pored budnog oka i sigurne ruke, uspevao da istera i ispolji Svoju volju, dovodeći do nemilih ali i situacija za pamćenje, o kojima se posle dugo pripovedalo...
Jedini koji može da ga prati (i ide tim stopama) je višestruki Šampion Sajma, 27 Maestoso Trompeta, 13-godi Pastuv, KK "Konversano" Surduk, vlasnika Turaković Zorana, kada ga vidim prođu me žmarci, i neka jeza celim telom, oči ne mogu da odvojim, posebno kada ga gledam puštenog u ispustu, ili u zapregi...
Ovaj Pastuv je ostavio iza sebe vrhunsku genetiku u vidu ždrebadi i veoma me raduje činjenica da i venama moga Pastuva teče njegova plava krv...
Koju svakim danom u potpunosti dokazuje i opravdava...
 
Poslednja izmena od urednika:
Bice i toga Dobrodol nikako sa vremenom da se ukolopim da dodjem na vasar u Rumu, ranije sam bio redovan a sada.... pa ces mi ispricati sve u detalje! Sto se tice 27Maestoso Trompeta
capture.jpg


Vrhunski pastuv, odgoj ergele Kelebija.
 
2hchru9.jpg
dajka 9 linija conversano

- - - - - - - - - -

Montaura
20i6s6u.jpg


- - - - - - - - - -

Conversano wera
9uce9f.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovaj u maslinastoj majci i ovaj u crvenoj su rodjeni u b. palanci. A ovi konji su nasi. Moj drugar stanko i novica jerkov su mi pomogli pa su ponudili da kobila bude kod njih. Njihov je pastuv i ovaj cusak, a moja je kobila sa oglavinom.
 
Poslednja izmena:
Ovaj u maslinastoj maici i ovaj u curvenoj je rodjeni u b. palanci. A ovi konjovi su nasi. Moj drugar stanko i nocica jerkov au mi pomogli pa su ponudili da kobila bude kod njih. Njihov je pastuv i ovaj cusak, a moja je kobila sa oglavinom.
Conversano dajka 9
Conversano wera
Montaura
Ajd` ti nama lepo razjasni, napisao si imena i slikao tri konja, od toga razumem da su pastuv i kobila i ome, a imena si napisao kao da su dva pastuva i ome?
Inače ako je tvoje ono sa prve slike, ovako po toj jednoj zaista lepo izgleda...
::super::
 
Sta ste se uspavali, pa da cujem kakvi su po vama konji. Komentarisite konje da cujem kako vam se cine?
 
Da, ona prva slika je slika moje kobile koji sam kupio u februaru. Zdrebna 3 meseca od pastuva sa trece slike. Juce u suton je moj dobar drug, tako reci brat,jedan strasan cika, deran sa trece slike u crvenoj majci prvi put jahao nasu kobilu sa sedlom i kaze da je kobila nesto a ima i par videa koje cu okaciti ako bog da veceras. Ovaj deran je blagoslov od boga, zaista drug kakav se moze samo pozeleti i citava njegova porodica je takva. Nikad se nisam osecao tako dobrodosao kao kod njih iako se znamo par meseci, verovatno nas je ta konjarska opsesija i spojila. Kad bih bilo kom drugu, drugarici, porodici pricao o konjoma duze od 10 minuta, mislili bi ovaj nije normalan, sa njim o konjima mogu da pricam koliko i kad hocu.
 
zelja
Konji definitivno spajaju ljude (mada mogu i da ih gadno razdvajaju).Tek kroz par godina kada budeš nahvatao malo konjarskog staža, kao i iskustva, u kontaktu s konjarima (ljudima koji odgajaju konje), dobićeš satisfakciju i videćeš sve prednosti koje ovaj, po meni, način života, u druženju s ovim plemenitim životinjama (i ljudima), donosi...
Nekada je u Sremu (ne znam za dalje i šire), da li znate, postojao običaj da kada gazda Kuće (domaćin) umre, konji se puštaju sa vezova i iz štale napolje.Razmislite zbog čega se ovo radi-lo...
Čuveni Brica, iz Golubinaca, lovac,pesnik, kočijaš, konjar, ko zna šta sve ne, jedan svestran Sremac, mi je jedared kazao da kada mu neko, pokušavajući valjda da ga uvredi kaže: Konju jedan!!! To za njega ne predstavlja uvredu, već kompliment...
Tako da mi je zaista drago da ima sve više i više konjara, a samim tim i preko ovih plemenitih stvorenja, dodatnih prijatelja, makar i virtuelnih...
Još jedared, čestitam na pazaru, i postavi još neku sliku, ali gledaj da se vidi pun profil, kada budeš našao vremena, ali u odeljku Vaši konji, više pripada tamo...
 
Nazad
Vrh