Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
Par slike za početak , kasnije ću da dopunjujem ........ Počeo sam da pravim ambar u L i ispred smeštaj za mehanizaciju . Gabarit biće 17 m x 12 m ........... počeo sam sa društvom da pravimo i planiram da u slobodno vreme završim do berbe . Prvo smo ofarbali kutijaste profile i juče smo počeli sa temeljom...........

2extpoi.jpg



 
Nek je sretna gradnja :ppozdrav: Hoceli to biti objekat od metala , spominjes kutijaste cevi?
Post je spojen: [time]1300607167[/time]
_________________________________________________
Na kraju troskove da nam izneses , da znamo i mi sta da cinimo
 
Tako nesto hocu i ja na jesen da zapocnem za mehanizaciju i deo za podno skladiste makar da se ozida blokovima velicine 20 x 15 metara a dogodine krov da uradim od cevi mozda cu i sam jer znam da varim pa polako natenane.
 
Srećan početak domaćine,neka su radovi sa srećom samo što jeftinije i napred.
 
Temelj 40 cm , cokla 30 cm ploča 10 cm na sredini 15 cm ...........

2qn5ena.jpg

:D
ws1com.jpg





Danas smo završili ploču sad ima vremena da se suši dok posejemo ..........
 
Da čardak sa metalnom konstrukcijom u " slovo L " dimenzije 17 m x 2.6 m x 6 m u visinu i 7 m x 2.6 m x 6 m i ispred krov sa metalnom konstrukcijom za smeštaj mehanizacije 14 m x 8 m .......
 
šandor je napisao(la):
Da čardak sa metalnom konstrukcijom u " slovo L " dimenzije 17 m x 2.6 m x 6 m u visinu i 7 m x 2.6 m x 6 m i ispred krov sa metalnom konstrukcijom za smeštaj mehanizacije 14 m x 8 m .......
to je bas veliko!koliko bi tu trebalo da stane kukuruza?
 
Tih 2.6m je širina čardaka? Ne bojiš se da bi se mogao kukuruz kvariti u njemu, pogotovo ako možda nije na čistini, izložen vetrovima?
 
I meni se čini malo "debeo".
Kod mene je 2,2 i dužina mu je istok zapad a uglavnom vetar duva kod nas iz pravca juga ili severe tako da udara uglavnom u čelo ambara! Dešava se nekad da u središnjem delu ambara ima kvarnih zrna sad ne znam ali mislim da li od onih zrna što uđu elevatorom sa klipovima ili je uzrok širok ambar ili loše mesto ambara.uglavnom svi imaju kontra ambare od mog ::lose::
Ženin deda kad ga je gradio hteo verovatno da dokazuje neke nove tehnologije i nebitan uticaj vetra na prirodno sušenje kukuruza ::namigivanje::
 
Meni su govorili da je najbolje da je čardak u pravcu sever-jug, tako da sunce može da mu greje obe strane. Nadam se da ovo nije off topic za ovu temu, ako jeste nek moderatori obrišu post.
 
Ne vidi se dobro, da li će čardak da ide do zida? Ako hoće, tamo ćeš imati puno pacova i kvarnog zrna. Inače i ja mislim da je 2.6m šire nego što bi trebalo.
 
Nazad
Vrh