Oplodnja paradajza u plastenicima

samo jednom na 1/3 potpuno otvorenog klastera i dosta je.

u ovo doba je svakako bolje da se radi kasno popodne ali mora da se navodnjava par sati pre oplodnje

Preparat koji se ne potrosi posle dan-dva moze da se baci, giberelinska kiselina u njemu je nestabilna brzo gubi svoja svojstva (vrlo vazna komponenta preparata)
 
Kod nas preparat ( tableta), sluzi i do dve nedelje.
Nikada nismo imali problema sa oplodnjom (zametanjem plodova).
Mnogi koriste dok ne potrose.
Po toj logici, treba mi dvadeset tableta.
Malo je mnogo, :sta:
 
to je po preporukama proizvodjaca, GA nije stabilana dugo vremena kada je rastvorena u vodi,
ali to pravilo vazi kod svih preparata.
 
Pre par godina, kod mene je bio jedan strucnjak, profesor.
Poceo nesto o proizvodji i oplodjavanju.
Malo covek popio, i usao u plastenik da on nama pokaze, kako se prirodnim putem moze oplodjavati bez hemije.
Kada je poceo da trese biljke, koje su par donjih rodova otrebile, opalo pola plastenika.
Jedva smo ga skrenuli sa teme. :haha:
 
Topaloviću šta bi sa oplođavanjem pomoću atomizera kakva su zapažanja i kakva je oplodnja.
 
postovani forumasi danas sam obisao ceo zrenjanin i nisam mogao da nađem ni u jednoj polj.apoteci hormonski preparat za oplodnju paradajza,ima li neko broj tel.neke apoteke koja to ima.hvala unapred.
 
Brojeve sam poslao na PP - privatna posta

Udjite u ''vasa obavestenja'' imate primljenu poruku

u gornjem desnom uglu, iza vaseg imena
 
Narode evo slika mašinice za oplodnju paradajza, ovih dana ću staviti i snimak da vidite kako radi
qnn3uu.jpg

24nl4z5.jpg

20b04gn.jpg
 
Blaza79
Ovake aparate od brijanja pravi neki covek na merkatoru i prodaje ih za 600-700dinara.Jedno pitanje:koliko imas struka paradajiza i na koliko ga dana oplodjavas,jer mislim da ti to mnogo sporo radis.Steta sto vise netretiram paradajiz hormonom da vidis koliko ja brzo namacem cvetove .Nas 3-4 oplodi u danu i do 7-8000 struka paradajiza.

user-online.png
 
Blaza79
Ovake aparate od brijanja pravi neki covek na merkatoru i prodaje ih za 600-700dinara.Jedno pitanje:koliko imas struka paradajiza i na koliko ga dana oplodjavas,jer mislim da ti to mnogo sporo radis.Steta sto vise netretiram paradajiz hormonom da vidis koliko ja brzo namacem cvetove .Nas 3-4 oplodi u danu i do 7-8000 struka paradajiza.

user-online.png
Toplaoviću jeste da je ovo sada bilo sporo samo zbog prezentacije to moj prijatelj radi, ja sam bio jednom da oprašim paradajz kada sam mu namestio mašinicu i ja ovako nestručan sam mu oprašio 600 strukova Paradjza za oko sat vremena. ide to dosta brzo
 
Nazad
Vrh