Oplodnja paradajza u plastenicima

Ova fotka je od prosle godine sredinom jula,a u pitanju je NemoNeta...
 
Da nije mozda i ovo montaza
Opraseno zujalicom!
2hcztwi.jpg
 
Pozdravljam sve članove, rado pročitam iskustva drugih a nađe se i neki dobar savet. Za dobre savete, hvala, a za novitete moja poruka je: samo napred, kao što je jednom Topalović napomenuo « dok sam ne probam ništa ». Pre izvesnog vremena pitao sam na forumu dali je neko koristio zujka, i tada niko nije odgovorio. Verovatno nije ni bilo iskustva. Sada vidim ima komentara. Nabavio sam ga i ja, pa evo moje iskustvo. Oplodnja je odlična, prođem na drugi-treći dan, i nisam zapazio razliku. Radim po preporuci sa sajta. Prođe se vrlo brzo, i ne oštećuje cvet ako sam nepažljiv. Sada je ispalo da mi je to i naj lakši posao. Radio sam i papriku i odlično je. Ranije sam radio sa mašinicom za brijanje, rezultat polovičan a i zamorno je. Savetuje svima da pogledaju njihov sajt www.zujko.org pa sami neka se odluče. Što se mene tiče ja sam prezadovoljan i nebih ga menjao, a za hormone hvala lepo što dalje od mene i svaka čast onim apotekarima koji ih ne drže. Pročitajte tekst ”OTROV NA KANTARU” ima ga na internetu.
 
Pozdrav

Da se ne udaljim od teme, o oplodnji paradajza.
Radimo oplodnju sa tabletama (tj, hormonima), kao i veci deo proizvodjaca.
Slazem se, da je sve ovo stetno, ako pogledamo po temama videcemo na sve strane se govori o upotrebi hemije.
Sto je veoma stetno po zdravlje ljudi.
Ovo sto proizvodjaci rade nije zakonom zabranjeno. Da je stetno, sigurno da jeste.
Treba da znate da je deset puta stetije ono sto se kupuje iz uvoza i nekih domacih plastenika, koji
u svojoj reklami imaju prefiks ''zdrave hrane''.
I vazduh koji udisemo je zagadjen.

@ Nidopsog
Da se osvrnem na vase dosadasnje poruke.
Nebih da se osetite uvredjenim. Koliko vidim u vasa tri posta vi konstantno pisete o " zujku".
Sto dovodi u sumnju vasu proizvodnju i ostavlja utisak da vi samo REKLAMIRATE vas proizvod.
 
Исто користим "таблету" за оплодњу парадајса.Не знам искрено колико је штетно,али наравно користимо
и за нашу исхрану.Не примећује се ништа лоше,укус је леп.Исто као и напољу.Може ли неко више о тим "штетностима-последицама" ???
У питању није велики пластеник,не знам како би то ишло са "бумбарима".А иначе имам у комшилуку пчелара,и не знам значи
ли то што се и оне "мувају" с времена на време по пластенику,и наравно чешће напољу.
 
cvet paradajza nema nektara i pcela nece da ga posecuje.
Mogu da se koriste bumbari, hormoni, mehanicki oprasivaci itd., ko sta voli
Sve ima svojih prednosti i mana
 
Slobodane nemoj da verujes svima koji kazu sta je sve stetno i sta se ne sme koristiti.Ako bas insistiras uzmi zujka ili tako nesto ali imaj na umu da je i to na nekakav nacin vestacko.Bumbari se po meni ne isplate za male plastenike.
 
Slobodane nemoj da verujes svima koji kazu sta je sve stetno i sta se ne sme koristiti.Ako bas insistiras uzmi zujka ili tako nesto ali imaj na umu da je i to na nekakav nacin vestacko.Bumbari se po meni ne isplate za male plastenike.

Искрено да ти кажем ја волим да питам и саслушам сваког ко има "разне" идеје,али на крају одлука је моја,или договор са укућанима.
Верујем да ,нажалост,јесте стварно штетно то "хемијско" оплођавање,али шта ћеш...
Хвала на савету,видећу за зујка...ова сезона ипак таблета...већ је купљена била...
Ево и ово за пчеле,нисам знао...Хвала...
 
Nikad u zivotu nisam koristio nikakve preparate za oprasivanje ,cak ni bumbare imam proveren paradajz ,kome takvo sta netreba
 
reggaci
Dali pricas o paradajzu koji je napolje ili u plastenicima?Moze bez icega ali ako imas veliki broj biljaka onda svaki cvet znaci.Za mene je proveren paradajz onaj koji donosi novac,a u profesionalnoj proizvodnji se malo sta prepusta slucaju.
 
goemar bm 86 ja ga koristim vec duze vreme ali ove godine izgleda da ce biti problema sa oplodnjom....nocne tem. prelazile su preko 24 stepena.....a to je pogubno za polen....
 
pored goemar bm 86 jel treba raditi jos neki vid oprasivanja tj koristiti zujka il slicno sta, il je dovoljan sam
goemar bm 86
 
Nazad
Vrh