Oplodnja paradajza u plastenicima

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.705
Lokacija
Grabovac kod Obrenovca
Kako i s cime oplodjavata paradajiz u plastenicima,od skoro se pojavio na trzistu zujko imali ko iskustva sa ovim nacinom oplodnje
 
Odg: Oplodnja paradajiza u plastenicima

Znam neke ljude koji su koristili one male miksere za nes kafu ako mislimo na isto_Oplodnja pomocu vibracija doje stvara taj uredjaj oslobadjaju polen ali to su male kolicine(500 biljaka ).Mislim da je to zamorno i trazi previse vremena,jer se mora cesto prelaziti a za vecu proizvodnju to nije resenje. :ppozdrav:
 
Odg: Oplodnja paradajiza u plastenicima

Radim hormonom ali radio sam bumbarima i nisam bio zadovoljan ovo sto ih reklamiraju mogu da okace macku o rep.Ja dok neosetim na svojoj kozi i vidim svojim ocima neverujem vise nista
 
berar
Ja i nisam planirao drugi nacin osim bumbara ali to je jedan od nacina.Drugaciji vid oplodnje za mene i moj nacin rada ne postoji ali to ne znaci da ne treba probati ili bar znati nesto o tome.
 
ja bih vas sve pitao u cemu je problem oplodnje bumbarima kad oni kostaju 60 eura i ukus paradajza je fenomenalan i kolicina je sasvim zadovoljavajuca.
 
Koliko vidim na forumu, retko ko koristi bumbare.
Da je sve tako idealno, vise bih se koristili.
Ostacemo na staroj tehnologiji. :cao:
 
Bumbari sletanjem vise puta na tucak cveta znaju da ga ostete, a postoji i problem sa cvetanjem bagrema jer ko je lud da slece na cvet paradajiza(koji je ruzan i nikakav)kad moze na na bagrem koji je mirisan i lep.Ja taj problem nisam mogao da izbegnem.Zatvarao sam plastenike,stavljao mreze,posipao kosnice sa cvetnim prahom i od sve muke na kraju ga tretirao hormonom.Da zlo bude vece i naredne godine sam isto prosao, samo muka i zivciranje. :ppozdrav:
 
Ma nista nije idealno to svi znamo.Slazem se da sa bumbarima ima problema kada cveta bagrem pa im visoka temperatura pa se nesmeju koristiti svi preparati cena je velika u odnosu na sve druge nacine ali ima i svojih prednosti.Paradajz je lepseg oblika jedan veliki posao manje.Sad za ukus nisam bas siguran a i nisam imao nekih problema,ja licno, kada cveta bagrem tako da cu i ove godine koristiti iskljucivo bumbare.Koliko ja znam hormonima se prolazi svakih 7-8dana(ispravite me ako gresim) pa neki cvet moze i da uvene a bumbari rade stalno ali mislim da je to zanemarljivo tako da bumbari sigurno ne uticu na kvantitet.Tu su bitni neki drugi faktori.Ne stavljam mreze da ih zadrzim unutra jedino na kosnicu stavljam stiropor kao zastitu od sunca i to je to. :ppozdrav:
 
@topalovic
Koje si bumbare koristio, ako smem da pitam ? Nisu svi isti.. neki su vise vredni neki manje... Zvuči smešno ali to je zaista tako... proverena činjenica iz iskustva

@svima
Ljudi, da li znate da košnice nesmete pomerati nakon otvaranja ? :nono: Ako bumbari izađu da odrade svoj posao.. nakon toga nema pomeranja košnice jer neće znati gde da se vrate, čak i ako im je košnica na par metara od prethodnog mesta.. nisu mnogo pametni po tom pitanju... ::namigivanje::

Pozz
:cao:
 
Dragan_KGP je napisao(la):
@topalovic
Koje si bumbare koristio, ako smem da pitam ? Nisu svi isti.. neki su vise vredni neki manje... Zvuči smešno ali to je zaista tako... proverena činjenica iz iskustva

@svima
Ljudi, da li znate da košnice nesmete pomerati nakon otvaranja ? :nono: Ako bumbari izađu da odrade svoj posao.. nakon toga nema pomeranja košnice jer neće znati gde da se vrate, čak i ako im je košnica na par metara od prethodnog mesta.. nisu mnogo pametni po tom pitanju... ::namigivanje::

Pozz
:cao:
Joj ne mogu sad da se setim ali mislim da su uvozeni iz belgije :cao:
 
Bumbari izašli i traže mesta za gnezda, sada im teba pomoći, kada još ništa nije krenulo da cveta ne bi li se privukli da ostanu u blizini.
 
topalovic je napisao(la):
Kako i s cime oplodjavata paradajiz u plastenicima,od skoro se pojavio na trzistu zujko imali ko iskustva sa ovim nacinom oplodnje
Ja sam do sada koristio hormone ali sad planiram da uzmem ,,zujka,, zvao sam ih i cena je oko 4000 dinara
 
Ljudi što se mučite uzmite kinesku mašinicu za brijanje na baterije skinete nožić ili u njega namestite od žice jednu viljuškicu i krenete sa tim od cveta do cveta i eto
 
Pa na vrh masinice stavi se bakarna zica duzine 10-15 cm i ta zica vibrira tako da oplodjava cvet, ali iz iskustva znam da takava oplodnja nije sigurna takav aparat zna da osteti cvet
 
Pa na vrh masinice stavi se bakarna zica duzine 10-15 cm i ta zica vibrira tako da oplodjava cvet, ali iz iskustva znam da takava oplodnja nije sigurna takav aparat zna da osteti cvet

Tako je veoma često ošteti cvjet i to više nitko kod nas ne radi neznam sačim vi špricate kojom špricom kod nas se većinom šprica sa leđnim atomizerom i on kad duva zrak veoma efikasno vrši i oplodnju cvjeta.
 
Nazad
Vrh