Behaton u dvoristu za i protiv

Da,ali ne vezano sa ovim,vec kada je izbetonirao pa kao da bude lepo,medjutim ispostavilo se da je to prava stvar,posto ne dozvoljava asfaltu da "bezi",to je i sam rekao sef koji je nadgledao radove.
 
Da nemas soder ovo je najbolja a najjeftinija varijanta,posto je beton kao podlog ispod asfalta zakon,radio sam na aerodromu pa sam pricao sa inzenjerima sto su presvlacili pistu.
 
Vidi druze covek mi kaze dosli iz Bg puta,platio 8e/m2.

Da nije neka greška za cenu?Kod mene prošle godine adio ulicu Karin komerc,komplet digli ćuprije i trotoare i sve asvaltirali.Kod mene je sve beton u odličnom stanju i kad su digli prelaz i trotoar ajde da mi urade i dvorište da bude sve u istom nivou.Pitam jel može i koliko::novac::Kaže šef naravno to je oko 1200 din m2 po betonu znači bez podloge.Naravno odma pristanem ali avaj :sta:.Asvaltiranje radi Putinvest i cena jeste ta ali za 1m2 po cm debljine i to važi samo kada budu tu sa mehanizacijom. Znači Nikola tu fali nula jer za 200m2 samo prevoz mehanizacije na 50km je skuplji od 8e.:ppozdrav:
 
Sto se tice asfalta secam se kada smo mi hteli da radimo dvoriste i isli u firme koje rade asvaltiranje bilo je da se upises pa kada budu u prolazu uradice (nikad).
 
Slučajno naiđo na temu. Reci te imam neki temelj za kucu na placu gde gajim malinu, kuću ne verujem da ću da pravim ali će mi trebati šupica neka. E sada, temelj je napunjen zemljom i trava po povrsini, postavio sam ćerkici bazen tu međutim on večito pun trave pa sam ga izbacio. Stolicu kada stavimk potone. Reci te mi može li se tu postaviti kocka,neka najeftinija kombinacija, i koliko to košta po kvadratu? Hvala
 
Испод ње мора бити сабијена земља. Али баш сабијена. Дебљина слоја ризле барем 5 цм. И ивичњаци. Иначе има да је буде по целом дворишту. На улици никако( ово зависи од комшилука). Овде у селу је било неколико стаза са ризлом и све и једна је пропала, запуштена.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mi smo prosle godine radili kolski ulaz tucanikom.Po meni najvaznije je iskopati jedan sloj zemlje oko 30 cm.i tu naspe pesak i nabije.preko toga moze i rizla i tucanik i strugani asfalt...i opet nabijanje.i svakako da je dobro postaviti ivicnjake.
 
Ja sam ove godine radio ulaz do kuće, nepunih 360 kvadrata. Išlo je 15 do 20 cm krupnog kamena, pa 15 cm tucanika, pa 10 cm rizle i finiš asfalt.
 
Da dodam ono što sam ja primetio, nekad mi je dvorište bilo nasuto rizlom, sad mi je nasuto grebanim asfaltom, sa rizlom je bio problem ne sa ulice gde se na nju dolazilo sa asfalta već na drugom kraju dvorišta gde se dolazilo iz bašte i blato se nanosilo na nju,... Sad kad sam širio "grebu" iz bašte sam napravio kao otresište od cigala tako da se sa obe strane dolazi sa "čistim" gumama, i situacije je puno puno bolja...
 
Da dodam, ivičnjaci mi nisu bili potrebni, sa jedne strane asfalt iz prvog dvorišta, sa leve i desne zidovi, sa zadnje cigla, i nema to gde da bega... Jedino što češće treba prskati totalnom jer stalno na mestima gde se ne prolazi mnogo izbijaju trava i korovi a oni poprilično unište podlogu...
 
Meni je ulaz betoniran pre par godina, to nije problem. Nego imam jedan deo dvorišta gde je cigla dosta propala, i teren je potonuo a i sama cigla je rasulu. Nekako mi je najjednostavnije da to zatrpam sa rizlom.
 
Донео сам старе решетке из товова са једне фарме. И направио стазе од њих. Ископао 10 цм, утабао земљу и сложио. Није могло боље да се уклопи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh