Koju rasu kunića (zečeva ) koristiti za gajenje kod kuće

Ja sam upario ženku šarca sa ovnolikim.... očekujem 20 decembra
 
Sada imam sve mesance a to je kombinacija Panonac-sarac i muzjak kombinacija Sarac-B.orjas.Vidim da su ovi mladunci veoma sareni i lepo rastu.Meni je vazno da ih ima brojcano i da se njihov prirast primeti.Mesance je lakse pratiti tokom rasta jer se razlikuju a ciste jednobojne bi najbolje bilo obeleziti jer su svi isti.
 
Da se pohvalim,danas mi se okotila nemački šarac ženka-činčila,neznam koliko ih ima ali su svi tamni,izgleda na tatu,slikaćo tamo malo kasnije i okačiti slike,ovo joj je prvi put
 
Evo mojih mesanaca sareni.Mama sarac a otac.B.Orjas i sarac.
img1798.jpg
[/IMG]
img1646.jpg
[/IMG]
img1683.jpg
[/IMG]
img1795.jpg
[/IMG]
 
Da li je neko ukrstao hajkom panon kalifornijske novezelandske i sarce ?
Ja planiram od 2 linije hajkoma i 2 linije panon da izvucem musko i zensko i ukrstam izmedju.

E sad prijatelj bi mi ustupio za neke sitne pare jako lepe kalifornijske..
 
Pozdrav, još jedna lepa vest okotila mi se noćas kalifornijska,mislim da ima 8k., koliko sam uspeo da prebrojim ukrstio sam je sa činčilom
 
Cestitke i da ti lepo malisani napreduju:bravo:
Inace i meni se okotila sinoc okotila Panonka koja je pustena kod muzjaka Kalifornijskog,jepo se ocupala i ima oko 5-6 malisana ali primetim da su vec dosta krupni na mamu verovatno..(a to je ona zenka koja mi se 2 puta lazno cupala i koja sada ima preko 7 kg)Dobro je da sam joj pruzio jos 1 priliku:osmeh:
 
Samo mi je jednom ispao jedan muzjak boje kao kalifornijski samo sa svetlijom pigmentaciju,a inace su uvek bili boje kao cincila samo svetlja i tamnija nijansa.Nemam ih sada,presao sam na ovnolike.
 
Zavisi kakvi su ti planovi...Ako te interesuje samo meso,onda neke od hibrida: panonac,hajkom,hila itd,itd... Ako hoces da izlazes kunice,to je vec stvar ukusa. A sto se ticenabavke,mislim da u tvojoj okolini mozes da nabavis bukvalno sve sto te interesuje.:ppozdrav:
 
U Sremskoj Mitrovici postoji klub kunićara u okviru udruženja za zaštitu i odgoj sitnih životinja,zavisi koje te rase zanimaju ja ću ti vrlo rado pomoći samo mi se obrati, 02 marta ima izložba golubova u Sremskoj Mitrovici i berza sitnih životinja dođi sigurno će biti nešto za prodaju.
 
U Sremskoj Mitrovici postoji klub kunićara u okviru udruženja za zaštitu i odgoj sitnih životinja,zavisi koje te rase zanimaju ja ću ti vrlo rado pomoći samo mi se obrati, 02 marta ima izložba golubova u Sremskoj Mitrovici i berza sitnih životinja dođi sigurno će biti nešto za prodaju.
Idealna prilika da se dodje do kvalitetnih jedinki. A kod kuce...sta reci...::svaka cast::::svaka cast:::ppozdrav:
 
Ne znam da smestim doticno pitanje ali puno, dosta njih mi se zale na uginuce. Ljudi koji vec par godina drze kunice, hranili su jedno vreme cak mesanom hranom(granula+zitarice), bilo je uginuca, sad opet samo cista granula i opet imaju uginuca. Ja ne znam da ih posavetujem jer radim onako kako smatram da je dobro i do sada nisam imao ni jedno jedino uginuce, tako da ne znam nista o tome i nemam ni lekova ili slicno.
Uglavnom im se mali naduvaju i uginu ali bilo je i drugih slucajeva.

Da kucnem u drvo nadam se da cu izgurati i ovu godinu bez uginuca.
 
Ne znam da smestim doticno pitanje ali puno, dosta njih mi se zale na uginuce. Ljudi koji vec par godina drze kunice, hranili su jedno vreme cak mesanom hranom(granula+zitarice), bilo je uginuca, sad opet samo cista granula i opet imaju uginuca. Ja ne znam da ih posavetujem jer radim onako kako smatram da je dobro i do sada nisam imao ni jedno jedino uginuce, tako da ne znam nista o tome i nemam ni lekova ili slicno.
Uglavnom im se mali naduvaju i uginu ali bilo je i drugih slucajeva.
Da kucnem u drvo nadam se da cu izgurati i ovu godinu bez uginuca.
Pa po mom razmiljanju tada im se creva zatvore i onda se naduvaju (jer ne moze da izadje) a moze da se desi da su jeli vlaznu travu. Samo ih savetuj da imaju dosta vode kad jedu suvu hranu i ako im se naduva neka ga puste neko vreme napolje da malo protrce a ako imaju nekog iskusnog nek im malo stisne stomacic(ne puno) ja ovoliko znam o tome.
 
Nazad
Vrh