Lanac za kopanje kanala

futurefarming je napisao(la):
Jeste Sale ali ja mašine ne znam da popravljam i ako mi uvale neko polovno zlo, naj.bao sam. To me jedino muči.

Taj koji sam ja kupio lik je napravio cak je bilo na njemu i polovnih delova . Veoma je prost lanac .Ja sam ga cak i prepravljao .
A ovaj koji je prikazan na snimku mora da kosta dosta .
Sve zavisi za sta ti je potreban i koliko godisnje ti planiras da kopas .Ako je to samo za tvoje potrebe onda ti je traktorski sasvim ok .
 
Evo našao sam cene na slovenačkom sajtu, manji model TR50 je 2075 evra (dubina do 38cm) ili 2183 evra (dubina do 60cm). Ostali su preskupi.

Meni treba za ogradu i laterale u voćnjaku, biće par km kad se sve sabere.
 
ma mani se ti toga druže , čim su oni za ovakve igračke napisali ''dubina kopanja 38cm'' računaj da nemože ni 30 , dobri volovi mogu dublje orati :haha:

nego ti nadji negdje neki polovan i uzmi , takva mašina uvijek može da povrati svoje pare ako ideš imalo uslužno , a sa ovom igračkom neće niko da te zove da mu plijeviš luk :D
ako nekome treba lanac koji ide na torpeda (čini mi se 45) prodaje čovjek u mojem okruženju , masivno i jako
 
@future

Lokacija ti je Zemun , MISLIM -ZNACI- KOMSIJA- EEEE ( bilo je jace od mene ) . Ako si blizu mene tj. Petrovcica sa vocnjakom nemoj da kupujes nista ,dodjem do tebe i zavrsimo to za cas . Samo oladis :ppozdrav: i ne brines .
 
Verujte mi da ne bih dao ni evro preko neophodnog sem ako me teška muka natera.

Sale, znači nema da brineš, pivo uvek ladno kao piton! :ppozdrav:
Taj zahvat planiram na jesen ali idem malo korak ispred, ima toliko toga za uraditi a vreme leti, uglavnom, iskombinovaćemo nešto. Reci mi samo na koju dubinu si razvlačio žicu a na koju creva.

Da ne ostanem dužan za info ako neko čita, isti model ali sa HONDA motorom je 2229 evra (do 38cm dubina) ili 2352 evra (dubina do 60cm), širina kanala 10 ili 12cm.
 
futurefarming je napisao(la):
Verujte mi da ne bih dao ni evro preko neophodnog sem ako me teška muka natera.

Sale, znači nema da brineš, pivo uvek ladno kao piton! :ppozdrav:
Taj zahvat planiram na jesen ali idem malo korak ispred, ima toliko toga za uraditi a vreme leti, uglavnom, iskombinovaćemo nešto. Reci mi samo na koju dubinu si razvlačio žicu a na koju creva.

Da ne ostanem dužan za info ako neko čita, isti model ali sa HONDA motorom je 2229 evra (do 38cm dubina) ili 2352 evra (dubina do 60cm), širina kanala 10 ili 12cm.

Ovo pitanje za zicu nisam bas razumeo . A laterale sam kod mene u vocnjaku kopao na 60 cm .Nema potrebe dublje . Postavljao sam creva od 2 cola .
 
Da li sam negde pročitao da si postavljao žicu u kanal protiv krtica i sl. (ispod ograde) :sta:
60cm nije malo, da li može doći do nekih negativnih posledica ako se laterale polože na manju dubinu?
 
Nesto si pobrkao sto se zice tice .Ja krtice resavam sa otrovom u rupe .
Laterale sam stavljao na 60 cm zbog eventualne obrade sa podrivacem izmedju redova ,a ti mozes ako hoces da je samo zatrpas tek da se ne vidi ,sve zavisi kako i kojim masinama si planirao rad u vocnjaku.
 
2rf3nmq.jpg
k3t7y0.jpg
 
@ K.Robert!
verujem da mnogo,mnogo vise od polovine,vi juznije od dunava ste vecito isli strmokurca!
[/quote]
...pa dobro gospodine ROBERTE, kad smo mi isli ...... ili idemo kako ti to kazes, a vidim da se ti stalno nesto kurcis, jer si clan urednistva, i sa zadovoljstvo vredjas? Pa da te pitam , KOJI SI TI JOS ORGAN??
u cemu si ti to extra?
Sram te bilo kao coveka, i kao urednika, vredjas ni krive ni duzne, neka ti je na cast!
...e sad gospodo urednici, chekam BAN!!!!
 
ja sam nesto prikupljao informacija o tome stroju mozda ti mogu pomoci nemam licna iskusta ali saznao sam ponesto o tome

evo ti par slika
ovo je stroj rucni rad namontirano na T25 , to je od moga drugara i njega sam gledao kako radi sa time
moja ocjena traktor je lagan za te stvari , stroj lijeop uradjen

ko je vlasnik ovog traktoraaaaaaaa @savoris izgleda da sam ga vidjeo neki dan!!!??
 
Trebao bih da resim nekako guranje zemlje koju lanac iskopa tj. da se ne vraca u kanal . Pretpostavljam ugradnjom neka dva diska sa strana lanca ili lopatica koje guraju iskopanu zemlju dalje od ivice kanala . Da li je neko od vas to radio i kako ? ako moze neka slika bilo bi super .
 
Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Evo slika od juče . Na jednom delu voćnjaka zadržava se voda pa smo napravili kanal da probamo da rešimo taj problem . Vidljiv problem je zemlja koja se zadrzava na ivicama kanala.Pašće neki rukorad što se tiče varenja nekih motičica koje će gurati zemlju u stranu .



Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Sale evo kako je kolega kod mene to rešio, nevidi se najbolje jer je slikano telefonom.

Zaboravio sam da kažem da su motike na šarku, tako da su uvek na površini i odgrću zemlju.
 
Nazad
Vrh