Lanac za kopanje kanala

drugari, vidim da imate iskustva sa tim kopacima. ja imam jedan iz kucne radinosti, sa sam pravio,i izuzetno dobro me sluzi(bogu fala). preko 20 kilometara iskopani kanala. vidim da neki stavljaju diferencijale od tamica i sl. ja sam koristio reuktor od generatora na zeljeznickim vagonima. vide se na starim vagonima bivse jz. dobar odnos snaga-brzina tako da se moze koristiti i na imt533, vecinom koristim ursusa 355. radim u prvoj sporohodnoj i zadrzavam ga na kvacilu. jedini problem je druk lezaj, ai njega sam mijenjao poslije 15km iskopanih kanala. zanima me dali postoji mogucnost postavljanja tih usporivaca, ili kako se vec zovu na ursusa 355.
 
Mnogo si usrecio ljude :udri: gde da nadju
Cisto da te podsetim na starim vagonima generator se kacio putem remenice na sredinu osovine
A kod novijih prenosni odnos zavisi od tipa kola
 
druze nisam ti ja zeljeznicar, a u voz se razumijem ko' mara u krivi k... ali znam od cega je reduktor, a ti slobodno zakaci remenicu pa kopaj kanal.
 
Meni su kopali za vodu. Dve hiljade metera za dan, dubina sezdeset centimetara, njive ... Ako se nevaram, mislim da je bila rakovica. Sve u svemu jako sam zadovoljan ucinkom mehanizacije :ppozdrav:
 
evo kako to izgleda sa ovim reduktorom
n4ysro.jpg

Post je spojen: [time]1253038116[/time]
_________________________________________________
2yvq4pk.jpg

Post je spojen: [time]1253038215[/time]
_________________________________________________
2lc1ruw.jpg
 
evo da se i ja ukljucim u temu sa mojom masinom koja ima svoj pogon potrebno je samo da ukljucite kardan sirina kopanja 17cm
hsm4xj.jpg
 
MI moramo da vadimo dozvolu za izgradnju i za poljski vece i da ti odrede mesto a taman posla za
ogradu iakosmo juznije od dunava za ogradu i da nepricam . Videosam po (severno od dunava) vojvodini traktore i bez svetala i bez ikakve instalacija ili dokumenata. Mislim da nismo zasluzili da nas Prozivate.
 
Ja sam samo hteo da pokazem da moze i bez kojekakvih reduktora da se ugradjuju u traktore,a ovu masinu je napravio moj otac i nije mu prva. A sto se tice dubine moze do 1m, jer je najveca zahtevana dubina 70-80cm. :cao:
 
zoran0001 je napisao(la):
Ja sam samo hteo da pokazem da moze i bez kojekakvih reduktora da se ugradjuju u traktore,a ovu masinu je napravio moj otac i nije mu prva. A sto se tice dubine moze do 1m, jer je najveca zahtevana dubina 70-80cm. :cao:

izgleda jedini ti i ja pricamo ovdje o lancu za kopanje :ppozdrav:

mogao bi slikati malo detaljnije ako nije problem , djeluje mi dobro rijesen nacin pogona jer moze na svaki traktor a ako ti zatreba da zastanes da lanac ''stigne'' samo malo podignes poluge :D
 
Nemogu sad slikati jer je pod snegom a sto se tice rada radio je sa imt539 a ima kacanje u tri tacke kao i svaki prikljucak i nemora da ide velik gas malo jaci od lera samo da ima gasa da nosi lagano a imt je pogodan jer je lagan pa ga lagano gura. a sto se tice da li lanac postize nije toliko brzo tako da lanac lagano stize da odradi a sto ti kazes da se malo rastavi na polugama onda bi tockovi za pogon izgubili kontakt sa zemljom tako da bi masina radila u mestu ima ona rucica kojom iskljucujem pogon kad pocinjem dok nedodjem do zeljene dubine pa je posle ukljucim :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh