Lanac za kopanje kanala

A kolika bi cena bila da se kopa na 0,5m? Jel ima veze cena sa dubinom kopanja?
 
Ima veze cena sa dubinom kopanja. Mi kopamo za 70 dinara po metru duznom dobine do 80cm. Za takvo kopanje trebaju puzajuce brzine jer je optimalna brzina ispod 300m/h. Dubine preko 1m jako je tesko postici. Otpori su veliki pucaju kardani i strada lamela.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Evo novajlije na forumu sa friškim pitanjima :)
Planiram da kupim mini bager do 3t i treba mi traktor za transport istog. Kako jedno ide sa drugim onda sam sebi postavio pitanje zasto nebi kupio i kopač kanala kad već uzimam traktor. Zvao čoveka u Ubu koji prave te kopače i on mi kaže da svi IMT traktori moraju da rade na kvačilu zbog prevelike brzine na menjaču. E sad video sam ovde da je čovek taj kopač preradjivao na Rusa i da i on mora da radi na kvačilu pored velikog broja brzina.
Moja ideja je bila da kupim IMT 560 novi tip sa kabinom zbog udobnijeg transporta, i da povremeno radi sa tim kopačem. Onda kad sam počeo gledati oglase shvatim da je Rus 82 mozda 2-3000 skuplji od IMT-a sa prednjom vučom,a onda sam poludeo i počeo gedati nove Mahindre i Lovol traktore....:unsure:
Znam ja ljudi da nisam normalan ali ovi noviji traktori imaju (Lovol, Mahindra, Solis) imaju 3 reduktora, pa je ta prva sporohodna sporija od puža. (barem tako kaze serviser u Banovcima).
Znači šta uzeti od mašine za vuču prikolice, za povremeno kopanje kanala i da za jedno 5 godina može da se proda za solidne pare.
Mozda bi kupio kojekakvih jos prikljucaka na njega svrdlo, grtalicu, utovarac..., ko to zna.
Znam samo da su cene na oglasima solidno nerealne ali to je uvek tako bilo.
Eto dileme a vi opletite sa savetima..., naravno prvi neka bude šta ce ti to budalo :LOL:
 
I ja imam takav utisak..., jer novo je nemoguce prodati za iste ili slične pare bez obzira koliko malo sati ima.
Sa druge strane IMT drzi cenu pa je drži to je definitivno.
 
Evo novajlije na forumu sa friškim pitanjima :)
Planiram da kupim mini bager do 3t i treba mi traktor za transport istog. Kako jedno ide sa drugim onda sam sebi postavio pitanje zasto nebi kupio i kopač kanala kad već uzimam traktor. Zvao čoveka u Ubu koji prave te kopače i on mi kaže da svi IMT traktori moraju da rade na kvačilu zbog prevelike brzine na menjaču. E sad video sam ovde da je čovek taj kopač preradjivao na Rusa i da i on mora da radi na kvačilu pored velikog broja brzina.
Moja ideja je bila da kupim IMT 560 novi tip sa kabinom zbog udobnijeg transporta, i da povremeno radi sa tim kopačem. Onda kad sam počeo gledati oglase shvatim da je Rus 82 mozda 2-3000 skuplji od IMT-a sa prednjom vučom,a onda sam poludeo i počeo gedati nove Mahindre i Lovol traktore....:unsure:
Znam ja ljudi da nisam normalan ali ovi noviji traktori imaju (Lovol, Mahindra, Solis) imaju 3 reduktora, pa je ta prva sporohodna sporija od puža. (barem tako kaze serviser u Banovcima).
Znači šta uzeti od mašine za vuču prikolice, za povremeno kopanje kanala i da za jedno 5 godina može da se proda za solidne pare.
Mozda bi kupio kojekakvih jos prikljucaka na njega svrdlo, grtalicu, utovarac..., ko to zna.
Znam samo da su cene na oglasima solidno nerealne ali to je uvek tako bilo.
Eto dileme a vi opletite sa savetima..., naravno prvi neka bude šta ce ti to budalo :LOL:
Na Rusa može da se ugradi nešto u menjač i da ima puzajuće brzine ili se ugradi neki pogon samo na prednje točkove (nisam slušao na času), mislim da se ugrađuje neki pogon koji je gonjen nidrauličnim uljem. A postoji varijanta da drugi traktor u prvoj sporohodnoj brzini na leru vuče traktor za koji je zakačen ,,lanac", koji je menjač u neutralu i veliki gas zbog pogona ,,lanca"
 
Nisam siguran ali covek koji pravi lance, mi je rekao da IMT radi na malo vecem gasu od lera sa tim njegovim lancem. Takav prenos je napravio. Znaci nije potreban veliki gas ali tvrdi da i pored toga traktor je prebrz za kopač. Moze da se drži na kvačilu ali pored sklopova kvačila koji će stradati većina zna šta znači držati kvačilo na traktoru danas ceo dan. Sa druge strane taj isti majstor ima imt 577 i kaze da dok je bilo posla iskopa nekih 15km godišnje kanala a da lamelu menja svake trece godine. Koliko ja planiram raditi meni se definitivno isplati menjati sklop kvačila, jedino da napravim ručno kvačilo, da odmaram nogu. :unsure:
Bilo kako bilo ovih dana ću se sastati sa jednim komšijom na selu koji ima taj kopač prikačen za torpeda sa hidropogonom.
Prenosim utiske svakako.
 
Nazad
Vrh