Bakarni kazani za rakiju

Znam da se polako izbacuju iz upotrebe, zbog svakojakih pravila i zakona, ali bez obzira na sve interesuje me Vaše iskustvo u pečenju rakije sa kazanima od 80 kg, bakarnim, kako se kod nas kaže, skopljacima, ko ih još proizvodi i ima li na tržištu polovnih?
 
Dodji u Leskovac gde imas nekoliko kazandjijskih radnji pa biraj.Cena od 1100e pa navise zavisi sta zelis. Polovne neces naci jer su ih lopovi vec zbrisali.
:haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li boljih kazana od bakarnih, ja bi moj rado zamenio ali samo ako bi našao bolji a ne da ga menjam lošijim
 
Pa sigurno da ima.
Bolji materijal od bakra ne postoji :ppozdrav:
Osim prevrtaca postoje kazani sa rektificionim kolonama ali svi koji su koristili jedan i drugi kazu da je kvalitet rakije u starom alambiku,lampeku,prevrtacu a produktivnost na strani ovog sa kolonama :ppozdrav:
Kazan sa rektificionim kolonama se uvozi i cena poluprofesionalne varijante npr marke Kothe/nemacka/ je oko 30.000€
 
kazan za rakiju

ja imam kazan za rakiju od cistog bakra iz 1975 godine. ako te zanima da kupis javi se
 
Kazan za rakiju

Ako može broj telefona zainteresovan sam.Pozdrav Mudrić!


Koristite privatne poruke; oglašavanje je dozvoljeno samo uza to predviđenom delu foruma !
 
Poslednja izmena od urednika:
Pazite te kazane jer ih kod nas i zaključane nanjuše i ukradu noću. Bakar je skup i počeli su i oluci da se kradu.
 
Ineresujeme kako da se uzida kazan za rakiju.Dali mozda neko zna gde se moze naci uputstvo,nacrt... voleo bih i da lepo izgleda,kazan je od 120l. pozdrav:sta:
 
Ineresujeme kako da se uzida kazan za rakiju.Dali mozda neko zna gde se moze naci uputstvo,nacrt... voleo bih i da lepo izgleda,kazan je od 120l. pozdrav:sta:
2el9v0w.jpg

16hpvfo.jpg

dzjbcj.jpg

xcr8dh.jpg

igkfvn.jpg

2ykyvqe.jpg


- - - - - - - - - -

pa nadalje

- - - - - - - - - -

Ineresujeme kako da se uzida kazan za rakiju.Dali mozda neko zna gde se moze naci uputstvo,nacrt... voleo bih i da lepo izgleda,kazan je od 120l. pozdrav:sta:
169mhzn.jpg

w85fg6.jpg

dcfwwl.jpg
 
do sad sad sam vidjao uzidane kazane sa ciglama ,ovaj je sa samotnim ciglama , mora da sad trosis mnogo manje ogreva,znas li mozda koliko manje ogreva ide sad u odnosu na limeno loziste.Inace mnogo lepo izgleda a bogme i cvrsto trajace to par generacija sigurno.

- - - - - - - - - -

sad vidim da si ovo radio pre cetri godine,do sad si sigurno zazidao prostoriju ,kako si resio ispust komine ,ako moze sad slika kako izgleda kad je sve gotovo.pozzz
 
do sad sad sam vidjao uzidane kazane sa ciglama ,ovaj je sa samotnim ciglama , mora da sad trosis mnogo manje ogreva,znas li mozda koliko manje ogreva ide sad u odnosu na limeno loziste.Inace mnogo lepo izgleda a bogme i cvrsto trajace to par generacija sigurno.

- - - - - - - - - -

sad vidim da si ovo radio pre cetri godine,do sad si sigurno zazidao prostoriju ,kako si resio ispust komine ,ako moze sad slika kako izgleda kad je sve gotovo.pozzz

Drug drotos slike sam preuzeo ,ali ja sam poceo vec da pravim,kod mene pa ako te nemrzi navrati do mene i sve ce ti biti jasno
Fejes klara 31-Baranda 0643519634
 
Nazad
Vrh