Proizvodnja paradajza u plastenicima

Ma ja sam nesto ubrljo ove godine.Al samo da sunce izidje bice i kod mene nesto...
 
5600 strukova koje je trebalo da pikiram oko 16.-og marta, tako radim godinama unazad i spreman je 20.og aprila za prodaju. Ništa od pikiranja do subote, dakle kasnim nedelju dana. Ova godina sa -17 celzijusa , ovoliko oblačnih i hladnih dana ne ponovila se. A paradajz raste, čekam prvo sunce da ga oprskam Ridomil+ Murtonik.
 
Koji je najispravniji nacin postavljanja mreze za zasjenu biljaka na plastenike ..pitam zbog vjetra i leda?

Poslano sa mog GT-I8200N koristeći Tapatalk
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]runer kod mene iako sam malo ubrljo na pocetku nije ni lose ispalo na kraju
 
Pozdrav imam problem sa paradajzom domacim,volovsko srce,sta moze da se desi,rodili samo donji spratovi po par plodova i gore raste i daje neke zakrzljale liske kao uvijene i nema ploda nikako,a i te liske su veoma mala lisna masa,bukvalno se vidi kroz red,a ostali paradajz vec daje zreo plod,razgranat.
Slikaj i daj da vidimo fotografije...moze svasta da bude od nedostatka nekog mikroelementa do neke gluposti...
 
Kad je sadjen ljubek?
Evo i mog sadjenog 2maja,kasno ali prije nije moglo
Bolesti i insekti me smorise vise ali paradajz nekako gura naprijed
55ac1ad5328a7da77c8462f2846dc987.jpg
c5e34e53bd2c3cc02d0497b79662a30a.jpg


Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Insekti( trips tuta i grinja) su meni ove godine napravili opasan karanbol.... kao nikad do sada.Oluja je dosla kao slag na tortu.
Mora se gurati napred.
 
Trips tuta grinja leptiri us ova us ona pauk nevjerovatno koju stetu prave ti insekti a ako ih uspijes danas i suzbiti vec sutra se ponovo nasele,izgleda da postaje sve bitnije i vanjsko unistavanje trave i korova oko plastenika,a o vremenu ove godine ne znam ni sta reci..meni je prije nove godine vjetar sve najlone unistio jer su bili stari sa manjim poderotinama pa gdje god je vjetar probio tu je bio haos,jednom plasteniku konstrukciju unistio druge sam spasavao,skalpel u ruke i sjeci najlon..spasavaj sto mozes spasit od one sile

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Mogao si skrenut ..ove godine matijas i pink rock..matias havarija neotporan na bolesti na odnosu pinka

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Lepo se okitio al imam jednu opasku imas dosta korova u plasteniku sto je vrlo bitno za sve ono sto ne valja.
Hvala na pozivu mozda nekom drugom prilikom ko zna.
Kod nas je kanda malo paradajz zakocio sa prodajom svima stiglo..Nagodinu smanjivanje..
 
Lepo se okitio al imam jednu opasku imas dosta korova u plasteniku sto je vrlo bitno za sve ono sto ne valja.
Hvala na pozivu mozda nekom drugom prilikom ko zna.
Kod nas je kanda malo paradajz zakocio sa prodajom svima stiglo..Nagodinu smanjivanje..
Cupam ga stalno ali tesko stici, ima ga jer sam bio u zurbi pa sam samo po redovima postavljao foliju i to neku tanku providnu pa je i pod njom dobar sloj trave mada mi ta trava odlicno drzi vlagu,unutra je mila majka kako je oko plastenika,pokosis naraste kroz pet dana i svake godine se zakunem koristit cu herbicide al jok

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Pozdrav imam problem sa paradajzom domacim,volovsko srce,sta moze da se desi,rodili samo donji spratovi po par plodova i gore raste i daje neke zakrzljale liske kao uvijene i nema ploda nikako,a i te liske su veoma mala lisna masa,bukvalno se vidi kroz red,a ostali paradajz vec daje zreo plod,razgranat.
To je je više manje sortna karakteristika,pogotovo ako su prvi katovi ogromni plodovi
 
Pink rock da li ima belu zilu i u odnosu na Matijas jer je raniji i radja li vise ili manje roda
batocko berem prvi sprat u pink rocka i u onih krupnih u kojih inace ima zile nema je nikako ukus je odlican,veci matijas rasjekao jutros zile ima ali se topi kao kod volovskog srca,nije tvrda ..prihrana utice na to

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Je li imao neko nesto slicno ovome,javlja se na vrhu biljke,zutilo neko,2-3lista,bi li mogla bit neka stetocina ili nedostatak nekog elementa
bb9606fc9d99087db7354d659120fe51.jpg


Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
292b5c496f2905429cca7007a38ee313.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh