Proizvodnja paradajza u plastenicima

Vidjao sam stenicu Nezera u plasteniku, da li imaš kakvih napasnika? Mada kažu da stenica ide na zreo plod paradajza?!
 
Meni se cini da je imam Darusi,i to izlegla se iz jaja,moze ono to cinit? Sta je sredjuje?

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Polifagna štetočina, ja je se rešim a komšija na paprici je ostavi...

Imam informacije od pre par godina, prema kojima njeni prirodni neprijatelji još nisu prisutni- ne znam kakvo je stanje sada.
Svojevremeno sam tretirao Mospilan-om ali problem je čime tretirati kada je paradajz zreo za prodaju. Dok sam ih skupljao... ali su toliko invazivni da sam prošle godine digao ruke od toga.

Ne znam odgovor na tvoje pitanje.
 
Poslednja izmena:
Na kvantasu u NS na veliko 60din/kg dobar paradajiz, bar mi po toliko dajemo, nema mnogo robe ali se slabo trazi.
 
Nikada nisam na Big Bifu imao toliko pečata sa donje strane ploda kao ove. Zalivam redovno, Kalcijum folijarno, zasena... da li je moguća moja hipoteza da pri ovim temperaturama (10 celzijusa iznad proseka) biljka koristi toliko puno vode da bi preživela? Ima li rešenja, osim u izboru hibrida koji će odgovarati ovim žarkim letima?
 
isti vrag i kod mene na panekri,plus neka cudna pucanja,nedostatak kalcija u dijelu plastenika gdje je puno toplije nego na drugome kraju,losi prvi spratovi vjerovatno zbog onih mrazeva,opcenito gdje god sam u tudje plastenike zavirio svi se na nesto zale
 
Do sada sam skidao listove zbog provetravanja. Očigledno da nema pravila, međutim donje lišće sam već poskidao.
 
64b5ced774917e0bee71b9bcc6b147f0.jpg


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
@tvrdoglavi je li to nisi stigao poskidati zaperke ili namjerno..jesi probao voditi volovsko na dva sprata ako jesi kako ti se bolje pokazalo?
 
E brate mili nikad gora godina za proizvodnju rasada.Sve stoji ko u bunaru i u isto vreme ne znas da li da grejes ili provetravas ili zalivas.Sve u svemu nisam uopste zadovoljan.Nadam se da ce ovo lose vreme napokon prestati i da barem sunce izadje pa da resi sve.:cool:
 
A kod mene paradajz raste kao lud.
Nije zalivan 20-ak dana samo je za to vreme ednom orosen.
Ne grejem ga od onog talasa.... ni nocas necu da ga grejem a on rasteeeeeeeeee............. ode u p.m.
A pre subote nece moci da se sadi.
Uboo sam ga ove godine ko uz pistolj.Pikiranje sam zavrsio bas pred onaj hladni talas.Sadnja je trebala da krene sutra ono opet katastrofa od vremena.
Ali ja sam optimista i za sebe ocekujem dobru godinu
 
Nazad
Vrh