Proizvodnja paradajza u plastenicima

Koliko i koji veštak Da bacim u plastenik gde će biti paradajz.
 
evo kako izgleda paradajz u plasteniku...
cam00161.jpg
cam00165.jpg
cam00162.jpg
 
Da, razlika je u rasadjivanju zbog izgradnje plastenika, prva slika je rasadjena pre par dana, dok ostali plastenici 15 marta...
 
Ovo je bas bez veze.Kupio sam bumbare preko virdzinije.Proizvodjac je syngenta,a oni evo vec 10 dana nece ni da izadju iz kosnice.
Ako neko kupuje neka ih izbegne.Das tolike pare i zezas se sa oplodnjom.
 
Druze ja sam predprosle godine kupio bumbare i oni nista nisu izlazili iz kosnice.Ja se zalio i oni mi dadose drugu kosnicu a ona isto nista.Tako da od tada vise ih ne uzimam,pre toga sam ih koristio 5 godina i bili su odlicni.
 
Ja sam uvek radio sa bumbaarima i do ove godine su radili normalno.Nije samo kod mene problem vec kod svih koje ja znam.Predpostavka je da nesto sa cvetom nije u redu.Nema polena,ne znam samo se nerviram.Veceras razgovaram sa drugarom i kod jih ista situacija.Samo u velikom plasteniku su proradili a u tunelima jok.GAMAD BRE
 
pozdrav druze,reci molim te koji ti je to raspored mislim razmak izmedju redova.Ja praktikujem dvoredove na foliji pa e interesuje koja su ti iskustva
Razmak je oko 80cm izmedju redova,obzirom da sam rasadio 510 komada,nije velika guzva a provetrenost je odlicna.Sledece godine cu povecati broj,i radicu dvored.Iskustva bez folije,sta da ti kazem,cesce zalivanje i ima da se plevi korov,vidi se na slikama.Nije mi preterano tesko,prvi put radim povrce u plasteniku,a utiske cu sumirati tek iduce godine kad uradim dvored sa folijom,tek onda mogu pricati o nekom iskustvu.Pozdrav :)
 
Hristos Vaskrese povrtari sve najvolje i puno uspeha u nasem poslu...

Vec drugu godinu imam problem u jednom plasteniku sa tripsom u cvetu paradajza koja mi ostavlja bele fleke na plodu
{slike cu ubaciti veceras}
tretirano insekticidima kombinacija Harpun-Tonus, Aktara-Harpun i slaba vajda
ako je neko imao iskustva molio bi ga za pomoc? pozdrav

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh