Proizvodnja paradajza u plastenicima

Zarada u poljoprivredi se kreće oko 10% e sad sve zavisi od količine po mojoj nekoj računici .
Što se cena tiče na pijaci možeš naći nekog sa deset metra plastenika izneo paradajz 30-40kg pa stavio cenu koju sam odredio ...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
pa to je to sta racunati... da sve sakupis a nemozes sve sabrati ako ti zarada predje 10% ti si na konju.
dufko kazi nekog imucnijeg a poljoprivrednik?
(stan na moru vikendica na planini ili lokal u gradu)


Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
pozdrav,slabo sam aktivan u ovoj temi imam jedan problem sa paradajzom u plasteniku hibrid je big bef prvo mi sazrevaju sitniji plodovi u cemu gresim,dajte neki savet!
 
U Sapcu je danas bio 50 din max.
Kakva je potraznja u NS ?

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Potraznja jako slaba, za dva dana prodali samo 120 holandeza a veceras oterali jos 300 a nije ni prethodna tura prodata a ujutru berem sledeci, ja neznam kako ce mo to prodati.
 
Ovde kod mene u selu malo ko ima količinu za prodati na veliko jer većina proizvođača drži tezge na putu (NS-Odžaci-SO) pa sve ide na malo a slabo zre, tek sad počinje malo više da zri. Cena na malo vidim da se kreće od 80-100 a na veliko zadnje što sam ja prodao pre par dana za 70 ali mislim da pada... Ovde je velika potražnja na malo, prodavnice su nešto zatajile, nemaju paradajz (prošle godine je u ovo doba u marketima išlo i za 39 din /kg, mi prodavali na malo po 50, na Kvantaš se nije ni isplatilo ići) a i ljudi su razočarani kvalitetom u istima pošto je poluzelen i žilav.
Kako će ići dalje kad sad nagrne paradajz u većim količinama - videćemo...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Danas je u Sapcu pao na 300din holandeza, za dobar paradajiz, tako mi rece komsija on bio na pijaci.
 
Putin. Kolika je cena kod vas, meni ovi ljudi vuku svaki drugi dan i kazu da vuku u Bjeljinu na kvantas. Da nije njih bacali bi paradajiz.
 
Neznam ko je gazda ovo radnici i nalaze i isplacuju, vuku sa mercedesom troosovincem. Imaju ovde jednog koji nalazi za njih. Ako ti nije problem javi veceras koja je cena bila danas jer sutra tovarimo.
 
Nazad
Vrh