Proizvodnja paradajza u plastenicima

@zixo daj ti njemu vode i videces za par dana da ce se on oporaviti, i ja sam imao taj slucaj pre 2 nedelje na par struka i sa kantom sam ga zalio dva dana za redom eno ga tera po starom kao lud
 
@Jingis tako je,ja sam svasta probao,kako mi tvrdoglavi rece azot i zeljezo da ga zalijem probao sam na desetak komada sad je kao da mu nista nikad bilo nije,onda sam oprskao sve sa aminokiselinama i bor-om i odlicno djeluje na paradajz,svaki list se ispravi dobije boju kakvu treba,svaki kojem mi je vrh se bio usiljio ili je malo kaskao ponovo krene kako treba..uradio zastitu,ponovo lijepo vrijeme i kad se sve slozi onda mora da valja :)
 
Ne znam kako vam trake sipaju više na kraju. 15cm je mala visinska razlika da bi to bilo izraženo.
Čak i sa slobodnim padom ne bi trebalo da bude problem. Ako namestite da vam je pritisak u trakama jedan bar, mislim da su razlike minimalne, gotovo ih nema, ako su trake na krajevima dobro zatvorene.
 
ma nije mala jos ako trake idu preko 50m pa puta npr.8 redova pritisak je nikakav koristeci spremnik vode od 1000L,kad bi pustao dva po dva bilo bi dobro,ali bi mi onda trebalo cijeli dan da sve zalijem,zakon su oni spremnici od po 5 i vise hiljada L ali skupo u vraga
 
ma nije mala jos ako trake idu preko 50m pa puta npr.8 redova pritisak je nikakav koristeci spremnik vode od 1000L,kad bi pustao dva po dva bilo bi dobro,ali bi mi onda trebalo cijeli dan da sve zalijem,zakon su oni spremnici od po 5 i vise hiljada L ali skupo u vraga
idi to polovi 4 reda pa kasnije ostala 4 reda i bice ok
 
Bude veselja - počinje kod vas, počinje kod nas u Hr, i u kontinentalnom djelu i u Primorju istodobno, sad nek počne još u Hercegovini i u Makedoniji, bude paradajz učas na tri kune pao, svi ćemo plakati od jada kad naši uvoznici počnu dovlačiti istočnu robu..
Ja berem prve, neke sitne količine po par kila,
neke ozbiljnije još nemam, a neću ih imati niti oko desetog, tek za dva tjedna bude to ono što će donjeti neku izdašniju paru. Najvjerojatnije - iako, evo se najavljuju visoke temperature, oko trideset, pa se možda šta ubrza.
 
Ni ja nemam nesto puno oko 1000 komada,vece kolicine ce biti od druge polovine jula.
Mada ako ovako nastavi, brzo ce biti 50 din VP cena
 
E ovako, paradajz sam posejao u case pre 3 dana. Posejao sam tamaris i gardel. Zanima me da li i sa cim prihranjivati i u kojim fazama? Inace je sejano u cist pindstrup supstrat.
I jos me zanima gde da stavim rasad, negde u hlad ili gde ima sunca ceo dan?
Hvala
 
E ovako, paradajz sam posejao u case pre 3 dana. Posejao sam tamaris i gardel. Zanima me da li i sa cim prihranjivati i u kojim fazama? Inace je sejano u cist pindstrup supstrat.
I jos me zanima gde da stavim rasad, negde u hlad ili gde ima sunca ceo dan?
Hvala

ma stavi ga u hlad da ga ne udari suncanica, posle ces ga morati voditi kod doktora...
 

Dvoumio sam se gde da postavim slike,nije u plasteniku, anije ni na otvorenom.
Letnja proizvodnja paradajza, sve se radi kao i u plasteniku.Kakav ce biti videcemo, prvi put radim ovako nesto
 
Ma samo tako jura stavio si mu i kisobran i bice to ok taman kad pofali paradajke na trzistu ti uleces :ppozdrav:
Koji je hibrid ako se sme znati

Ja sadim na foliju za vikend ali klasicna proizvodnja njivski niski paradajz za cedjenje...
 
Bolest

20150610175140-new.jpg


20150610175853-new.jpg

Da li je ovo neka bolest, i koja?

20150610183753-new.jpg

Nije na donjim listovima, a nije ni na gornjim, već uglavnom sredinom biljke.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.To bi mogla biti Alternaria,nešto sa mankozebom,iprodion,bakreni hidroksid,propineb,tolilfluanid,to su djelatne tvari u preparatima.Sad se postavlja pitanje zašto na sredini.Ako si donje liste zaštitio bakrom,bakar dugo štiti a ta bolest počinje na starijem lišću u donjim etažama(što i ne mora biti pravilo).Opet može biti da ti je u trenutku razvoja tog lišća došlo do pomanjkanja nekog mikroelemenata pa su ti listi oslabljeni.Ti znaš da li su bili malo blijedi u trenutku svog razvoja(željezo,magnezij...) Može se znati koja sorta,tvoje sjeme?
 
Pozdrav.To bi mogla biti Alternaria,nešto sa mankozebom,iprodion,bakreni hidroksid,propineb,tolilfluanid,to su djelatne tvari u preparatima.Sad se postavlja pitanje zašto na sredini.Ako si donje liste zaštitio bakrom,bakar dugo štiti a ta bolest počinje na starijem lišću u donjim etažama(što i ne mora biti pravilo).Opet može biti da ti je u trenutku razvoja tog lišća došlo do pomanjkanja nekog mikroelemenata pa su ti listi oslabljeni.Ti znaš da li su bili malo blijedi u trenutku svog razvoja(željezo,magnezij...) Može se znati koja sorta,tvoje sjeme?
Ovo je Tamaris. Nije ničim tretiran (do sada), s tim da sam poslednjih par 10ak dana počeo da ga prihranjujem (yara 14:11:25). Meni se čini da su oni listovi koje je imao pri presadjivanju dobri (krupni), a da su novi sitni. Mada ima biljki kod kojih je ceko stablo dobro. Inače, pre sadnje sam u rupe stavio malo stajskog djubreta (pomešano sa zemljom).

Poslikati oboljeli list u gro planu - cijela slika jedan list.
Nemam ovde gro sliku jednog lista, ali evo isekao sam list sa jedne slike (u većoj rezoluciji):
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Evo i još slika u punoj rezoluciji:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh