Proizvodnja paradajza u plastenicima

Ljudi sta da radim sa paradajzom...naime stigao je da se bere ali list mu se zesce uvija i grci a poceo je i da zuti kao da ga je zakacila plamenjaca mada sam pre dva dana prskao protiv plamenjace sa nekim Equidorom mislim da se zove i protiv vasi sa Comfidorom.Da pojasnim kada kazem da list zuti da je lis prosaran zutom bojom i pogrcen i uvijen a od zemlje nagore poceo je da se susi list.Paradajz je u plasteniku a sorte su big beef,amati,volovsko srce.Nisam postavio slike jer mi ni komp a ni telefon nesto nece.Hitno mi treba savet sta da mu radim.P.S.Nameravam da ga zalijem fito fertom 12:4:6
 
I meni već žute i uvenu listovi, al neka ,neću prskati neverujem da bi vredelo nešto(jedino da ih pokidam), samo kako ovim gljivama ne škodi ova toplota,posebno u plastenicima.
 
pozdrav svim kolegama....ove godine sam prvi put posadio paradajz u dva plastenika od po ar i po kupio najskuplje seme jer je kazu ono i najbolje,optima i mondial,rasadio i sada kada sam poceo da berem neki plodovi su toliko sitni da je to cudo,velicine loptice za stoni tenis a zru,u apoteci kazu da je to do djubriva i dali su mi neko sa viskom kalijuma,odnos je 17:9:29 dali je to zaista do djubriva i koje bi trebalo da koristim,unapred hvala i pozdrav jos jedanput!
 
pozdrav svim kolegama....ove godine sam prvi put posadio paradajz u dva plastenika od po ar i po kupio najskuplje seme jer je kazu ono i najbolje,optima i mondial,rasadio i sada kada sam poceo da berem neki plodovi su toliko sitni da je to cudo,velicine loptice za stoni tenis a zru,u apoteci kazu da je to do djubriva i dali su mi neko sa viskom kalijuma,odnos je 17:9:29 dali je to zaista do djubriva i koje bi trebalo da koristim,unapred hvala i pozdrav jos jedanput!
Na kojem spratu su ti te loptice ,Kakvo ti je zalivanje u plasteniku? Po svoj prilici mu je hvalilo vode pa je usled previsoke temperature doslo do preranog sazrevanja,
 
zalivanje je kap po kap,ide svakog treceg dana ,pre nedelju dana sam stavio i zelene mreze preko najlona....stigle su do 6-tog sprata...:sta:
 
slazem se sa zisom.Najverovatnije premalo vode pa je plod ostao presitan.Taj odnos djubriva jeste za porast ploda ali se mora zalivati i to obilno.Za optimu ne znam ali Mondijal je bas izrazito krupna sorta preko 300gr,Cisto da znas mondijal je prilicno stara sorta i nije
bas u vrhu ni po karakteristikama a ni po ceni,ali moze da prodje.
Zalivaj i djubri svakog dana da bi se to popravilo.
 
Najbolje da bi povecao masu ploda,zakini mu vrhove i stvar resena imaces krupan paradajiz...Povecaj kolicinu vode, i zalivaj ga uvece i ujutru po sat vremena...
 
ok hvala na savetima pa se javljam sa rezultatima,pozdrav svima!:osmeh:
 
Nisam proizvođač ali volim da jedem paradaiz pa ovih dana u celoj Srbiji nemožeš pojesti normalan i paradaiz koji miriše na paradaiz.Spolja je lep crven a kada ga presečeš u sredini je zelen i tvrd bez ukusa i mirisa!Katastrofa od nesavesnih proizvođača ili je to samo za druge za sebe imaju posebne!!!:cool:
 
Komercijalizacija ivanco.Paradajz se radi zbog para i to je to.Tu lepotu i taj ukus sto i trazis nema jer tu nema ni para.Mozda je ovo grubo receno ali je istina i ako ce ti biti lakse i mi jedemo taj isti paradajz a za sebe ne mogu reci da sam nesavestan proizvodjac i da prodajem losu robu.Kupi organsku proizvodnju mozda je to ono sto ti se svidja ili8 u se i u svoje kljuse pa sam proizvedes i imas bas ono sto hoces i visak prodas i eto resenja:osmeh::ppozdrav:
 
Nisam proizvođač ali volim da jedem paradaiz pa ovih dana u celoj Srbiji nemožeš pojesti normalan i paradaiz koji miriše na paradaiz.Spolja je lep crven a kada ga presečeš u sredini je zelen i tvrd bez ukusa i mirisa!Katastrofa od nesavesnih proizvođača ili je to samo za druge za sebe imaju posebne!!!:cool:
Problem je uglavnom u sorti . Proiyvodjaci koji prodaju paradajz na veliko sade sorte paradajza koje su na izgled lepi spolja i mogu dugo da stoje u rafu ili gajbi a da ne postanu meki. Glavni problem kod takvih sorti je taj sto nisu bas ukusni. Dok proizvodjaci koji ssami prodaju (zbog stalnih kupaca) na malo seju sorte koje su ukusnije (big beef) ali oni mogu dan dva da stoje ubrani i kasnije postaju meki.
 
ма то је јасно .. него можел неко да ми каже које су димензије тих тацни за расаду (дхшхв) ... не уједам ја само се тако чешљам :osmeh:
 
Postoje razni proizvodjaci reci zasta ti treba ako je za paradajiz onda ok 66 rupa ili otvora je sasvim ok...

Тема о парадајзу може за парадајз .. Од ког произвођача Ви користите може та ... требају ми буквално само димензије (не рупа ) целе тацне
 
Нажалост нису :sta: .. ал сам бар научио да није тацна него контејнер :osmeh:


400 x 305 x 65 mm Број отвора 24
494 x 274 x 40 mm Број отвора 66
494 x 274 x 40 mm Број отвора 104
494 x 274 x 40 mm Број отвора 160

Димензија 50x28 cm и дубине 6cm. (104,160,230)

На трећем месту дубине од 25мм до 65мм .. и број рупа различит стандардизација је дивна ствар :haha:.. .. ал ајд то је приближно то.


Само још једно питањце биљчице су по овим сличим нижие од 10цм док су у овој првој фази ( у смислу док их не преместите из оконтејнера ) ?
 
Big bif,u nasem plasteniku za licne potrebe(hobi).Inace smo proizvelii rasad.Sadnja je bila prilicno kasno 30.aprila

 
Poslednja izmena:
Ево и мене са још блескастих питања само потврдите дал сам добро схватио ...
1. Има ли још неких просторних захтева за те биљчице док су мале ... тј. ако је контејнер 6цм и оне су макс 10цм .. 20цм је довољно тј. могао бих да их држим у кутији ципела да је провидна ?
2. Да ли се користији MgCl[SUB]2[/SUB]или CaCl[SUB]2[/SUB] у производњи ( опет питање буквално да буквалније немош бити не у саставу неког ђубрива или мешавине него чисто тј. техничкио чисто .. )
3. треба им температура 15+
4. и још мало светла ако може док је мрачно тј. нпр фебруар ..
Поздрав за земљака Мирка :ppozdrav: ... лепо то изгледа ал ја не једем парадајз , ако куваш пробаћу :osmeh:
 
Nazad
Vrh