Proizvodnja paradajza u plastenicima

Mislim da si ti tu od pocetka nesto zeznuo,bila ti je mala i tanka pa si ti hranio svim i svacim,trebao si obratit paznju mozda vise na temperaturu nego prihranu,ja svoj rasad max 2-3 puta prihranim i to folijarno vodotopivim.
Ja da sam na tvom mjestu probao bi na 3-4 biljke folijarno sa vodotopivim 20-20-20 prehranit ako je do prihrane doce sebi brzo

Ako se primeti da biljke zaostaju u porastu, mogu se prihraniti i mineralnim đubrivom KAN ili mešavinom KAN-a i NPK u odnosu 1:1. Potrebno je oko 10-15 g na 1 m kvadratni. Đubrivo se rastvori u 1l vode, kreč padne na dno, procedi se i doda još 3-4 l vode i zalije rasad


- - - - - - - - - -

@JuRa ja gledam ovaj tvoj paradajz i nesto mi nije jasno :sta: koju tehniku ti koristis kad vezes pardajz,meni na slici izgleda kao da krenes sa vezanjem od neke 4-5 grane lista..ne moguce je da ga toliko pustim da naraste a da mi ne upadne prije nego sto pocnem sa tim nacinom vezanja..kako radis to?
 
Poslednja izmena:
Prihranjivao sam sa 10:40:10, huminskim kiselinama, slavolom, jednom kalcijum nitratom..ali je rasada i dalje bila mala i tanka. Onda sam ga dobro zasušio i razbaacao KAN-a i dobro zalio...(izgleda da nisam dovoljno, a isporo se topi...trebao sam odraditi to sa AN-om)[/QUOTE]

Al si ga ti tovario....
Ako je u dobrom supstratu šta će mu kalcijum nitrat i kan...
 
@zixo
Odgovor je vrlo prost,nije pao.U stvari tek je bio poceo da pada ponegde.Do vezivanja je imao agril direktno na biljkama.
 
Da li mogu da kombinujem Antracol WP 70 sa Murtonikom , prilikom prskanja paradajza?

Proverio sam danas, može.
 
Poslednja izmena:
Score se moze najvise tri puta primeniti u jednom zasadu,sa razmakom izmedju tretmana od 10 do 14 dana.Ovo pre svega vazi za preventivne tretmane,ukoliko je doslo do infekcije smanji razmak na 7-8 dana.
 
Jedno pitanje,prskao sam plavim kamenom prije 6 dana,sad za 4 dana bi to trebao ponovit..ako mi se svi cvjetovi otvore je li pametno prskat ili ne?
 
Cime da prskam paradajz zbog plamenjace posle ovih silnih kisa?Paradajz je u plasteniku.
 
Od preventivaca mozes Antracolom,Mankogalom,Poliramom...Ukoliko je veliki infektivni potencijal,zbog losih vremenskih uslova,mozes ici "jacim" fungicidima-Acrobat,Equation pro...
 
Ovo je moj plasteničić za sopstvene potrebe. Imam pitanje za iskusnije proizvodjače. Elem, ranije smo za oplodjavanje cvetova koristili neke tablete rastopljene u vodi. Sada tih tableta nema u prodaji a nešto unutra ne vidjam insekte koji bi bili od koristi. U dilemi sam, šta činiti.
30hrm12.jpg
 
Poslednja izmena:
Pitanje
Ridomil Gold MZ 68 WG
se na istoj površini može primeniti najviše tri puta u toku godine, uz razmak između dva tretiranja od 14 dana odnosno 10-12 dana u kišnom periodu. Preparat se ne sme primenjivati u staklenicima i plastenicima.
zasto ne u plastenicima?
 
Koristim ga prilikom tretiranja rasada u plastenicima, a neko moje mišljenje, uzmi sa rezervom, je da je toksičniji od ostalih fungicida... i sam bih voleo da znam zašto ga ne treba koristiti u plastenicima.
 
Kaze,Ridomil spada u trecu skupinu otrova,npr.Actara je u istoj skupini...ali Ridomilu je karenca na paradajzu 21 dan,dok je Actari 7 dana,moguce sto ti Darusi kazes da je ipak dosta toksicnija od ostalih fungicida pa su iz tog razloga i naveli u uputstvu to o zabrani koristenja u plastenicima
 
U praksi se Ridomil Gold MZ koristi i u staklenicima i plastenicima,gde mu je karenca kao i za na otvorenom-21 dan.Neki distributeri ga ne preporucuju za ove namene,dok ga opet drugi preporucuju.Kod komsijske Pinove,u uputstvu lepo stoji da ide i za plastenicku proizvodnju.Inace,mi najcesce radima sa pesticidima svrstane u trecu grupu otrova,gde spada i Ridomil,pa se i o zastiti prilikom primene mora uvek voditi racuna kao sa ostalom hemijom.
 
Jaguar, nemam ni ja iskustva s gajanjem paradajza a javio mi se slican problem. Mislim da je u pitanju virus mozaika duhana. Nadam se da ce uskoro neko od iskusnijih zasigurno nam reci u cemu je problem.
 
Jaguar, nemam ni ja iskustva s gajanjem paradajza a javio mi se slican problem. Mislim da je u pitanju virus mozaika duhana. Nadam se da ce uskoro neko od iskusnijih zasigurno nam reci u cemu je problem.

I ja se nadam

- - - - - - - - - -

Dok sam ceko ovde neku pomoc ili odgovor jedan struk se poceo susiti pa sam moro nositi kod nekog zastitara naseg lokalnog dao mi je za to Ridomil i Nisuran da poprrsćem time.Što se tice ovog sarenila na listu na ostalom paradajicu reko mi je da od toga nema leka virus duhana ili kako ti vec napisa u predhodnoj ili ce se sam izboriti ili necee u zavisnosti od vremena.Evo kako izgleda ovo za koje mi je dao
fmj0.png
neki preparat
 
Nazad
Vrh