Proizvodnja paradajza u plastenicima

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Ja paradajz proizvodim samo za sopstvene potrebe.

Plastenik grejem sa vrucom vodom koje u ovoj drugoj banji po toploti ima u izobilju . Pre tri dana su mi procvetali prvi primerci . Krivo mi je sto jos ranije nisam posadio . Sledece godine cu u novembru - decembru da posadim . Mada zbog kratkog dana ce slabo da napreduje , ali ce ipak pre da stigne.

Uvek prvi imam zreo paradajz i svi se cude kad pre stigne da uzri .

Imam veliku prednost sto ne moram da dezuram nocu i da zalazdm kotlove .

Pozz
 
DULEmajstor je napisao(la):
Ja paradajz proizvodim samo za sopstvene potrebe.

Plastenik grejem sa vrucom vodom koje u ovoj drugoj banji po toploti ima u izobilju . Pre tri dana su mi procvetali prvi primerci . Krivo mi je sto jos ranije nisam posadio . Sledece godine cu u novembru - decembru da posadim . Mada zbog kratkog dana ce slabo da napreduje , ali ce ipak pre da stigne.

Uvek prvi imam zreo paradajz i svi se cude kad pre stigne da uzri .

Imam veliku prednost sto ne moram da dezuram nocu i da zalazdm kotlove .

Pozz
Zemljak imasli pikiranog paradajsa za prodaju i koje sorte i koja cena?
 
Ne nemam. Proizveo sam samo 20 komada za sebe.

Rasad imas u Lucicama kod Biljanovca . Tamo jedan covek ima plastenike i proizvodi rasad. Uvek on ima prvi rasad u opstini Raska . Mozda i sada ima spremnu rasadu . Ja svake godine kupujem kod njega i uvek sam bio izuzetno zadovoljan .

Skrenes levo sa magistrale pre mosta u Biljanovcu . Vozis pravo ulicicom i videces plastenike , a mozes se i raspitati kod mestana gde mu je kuca.

Covek ima sve zivo od rasade. Pored paradajza i krastavce , papricice, paprike . . .
 
DULEmajstor je napisao(la):
Ne nemam. Proizveo sam samo 20 komada za sebe.

Rasad imas u Lucicama kod Biljanovca . Tamo jedan covek ima plastenike i proizvodi rasad. Uvek on ima prvi rasad u opstini Raska . Mozda i sada ima spremnu rasadu . Ja svake godine kupujem kod njega i uvek sam bio izuzetno zadovoljan .

Skrenes levo sa magistrale pre mosta u Biljanovcu . Vozis pravo ulicicom i videces plastenike , a mozes se i raspitati kod mestana gde mu je kuca.

Covek ima sve zivo od rasade. Pored paradajza i krastavce , papricice, paprike . . .
Kako se zove taj?
 
Sad da me ubijes ne znam kako se zvase. Javicu ti sutra posle podne .


Evo jedne zanimljivosti :

Da li ste znali da je paradajz voce ?
Samo se u kilinarstvu vodi kao povrce jer mu je takva primena , a paradajz je ustvari voce tj spada u jabucasto voce.
Post je spojen: [time]1299512239[/time]
_________________________________________________
Dragan se zove taj covek.
 
Ja sam juce kupio rasadu kod gore pomenutog coveka. Samo ljute papricice nisu stigle , sve ostalo ima .


Ove godine se nadam da cu da imam novi sopstveni rekord , najranije zreo paradajz dosad . Malo mu smeta kratkodnevica , ali cveta (malo sporije , dugo se nesto misli ) .
 
Duze vreme sam bio odsutan sa foruma, pa nisam mogao ubaciti slike plastenickog paradajza.
Slike su stare nekih 20- tak dana.
Sorta paradajza je JAGUAR.
azgzgi.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svim, primetila sam da se dva stabla paradajza suše u plasteniku.....
Dali neko zna o čemu je reč, rasad je rasađen 20 marta i počeo je da formira peti sprat.....
Evo slika tog paradajza.....
2wovus9.jpg


slh7gg.jpg


28snhvd.jpg
 
Mozda ja gresim ali meni ovo lici na alternariju.Raspitaj se u lokalnoj apoteci za preparate kvadris ili nesto slicno
 
pozdrav svima...
Dali moze neko da mi objasni zasto paradajz u plasteniku izgubi vrh , posadjen je kao normalan i imao je na svakom vrh ,
rastao je i razvijao se do odredjenog stadija i poslije je ostao bez vrhova
 
Zato sto je takva sorta paradajza.
To znaci ako ga niste sami odstranili, biljka se sama prevrsila. Sto nije slucaj sa svim sortama.
Koliko ima rodova, i koja je sorta?
 
Zato sto je takva sorta paradajza.
To znaci ako ga niste sami odstranili, biljka se sama prevrsila. Sto nije slucaj sa svim sortama.
Koliko ima rodova, i koja je sorta?

Sorta je "Profit " od Superiora , inace neradi se o velikoj kolicini , jer to je mali plastenik za licne potrebe.
Cvjetova ima dosta , po mom misljenju malo i previse , a koliko ce da bude roda ostaje da se vidi...
 
Poslednja izmena:
Ako ima dobro oplodjavanje cveta, veliku vecinu ce zametnuti.
Za Profit kazu, da je vrlo ran, u tipu Holandske BALKE.

Nismo nikada sadili domace sorte.
 
Pozdrav svima
da ne bih otvarao novu temu evo ovde ću da izložim svoj problem sa paradajzom ako neko može da mi pomogne sa čime ovo da sprečim.

Unapred se zahvaljujem.

 
Najverovatnije gusenica ili nesto slicno.Isprskaj nekakvim insekticidom i problem resen.Mada i kod mene ima poneki takav al s obzirom da u toku cele sezone ima samo par kilograma ne obracam paznju.
 
Nazad
Vrh