Proizvodnja paradajza u plastenicima

U smislu da zemlji treba sunca kao i biljkama , stajnjaka sam ubacio preprosle godine na celu bastu ( 2 ara ) 6 tonja pregorelog sad samo dajem zeolit i bajkal gotov za 2 dana :bravo:
 
coka1 koliko ti je star rasad ne vidim da je zametnuo cvetnu granu ili se na slikama ne vidi, poz zelim ti uspesnu proizvodnju
 
20150407_131936_zpsg6sylrx0.jpg
[/URL][/IMG]


Malo sam zaostala u poslu, još nisam stigla povezati, a već ga dosta poleglo....
 
Da, od ove godine.
Ma nije neka čast, trebalo je to već puno bolje izgledati, ali ja ga grijala nisam, osim nekoliko noći na minimalcu - malo iznad granice smrzavanja, jer moji termogeni troše deset litara lože na sat pa nekog računa nemam. A te hladne noći su mi napravile zapravo drugačiji problem - zemlja se nekoliko dana nakon sadnje jako rashladila u zoni korijena, pala je na dvanaest stupnjeva i niti za toplih sunčanih dana nije prelazila petnaest sve do prije petnaestak dana.Biljke su se mučile, lovile ono malo povoljnih momenata, korijen ja bio slabo aktivan, i tek se zadnjih desetak dana stanje osjetno poboljšalo.Sada je to krenulo, svaki dan se vidi porast,oplodnja prve etaže krenula dobro, druga se etaža otvara.Mislim da će biti ok, iako me u jedan mah na početku ulovila panika - mislila sam da sam napravila teški promašaj sadnjom u krivo vrijeme.

@Deda Lala, taj moj radnik je pravi sindikalac - neda ona meni da ja predugo radim - kada ona smatra da sam dosta dugo u plasteniku, počne zanovjetati i tako dugo laje dok ne ustanem i krenemo u kuću. Neda da mi radno vrijeme ode van zakonom propisanih gabarita - ništa prekovremeno, pogotovo ako ogladni prije nego ja završim.
 
Мени је ово прва година и прави сам почетник у свему овоме, сејао парадајз да покушам и сад ми је испикиран у чашице у мини-пластенику (фотка). Имам нешто за своје потребе али не знам како правилно заливати водом, када проветравати, да ли једну или обе стране да буде промаја акд су врући дани као данас. вечерас сам залио добро поливачом преко листа јер данас касно отворио пластеник као да је мало преплануо. Чашице сам поредао по земљи (фотка), да ли можда би требало да леже у базенчићу са водом да увек буде у води?.. ето имам много недоумица па ако неко има савете да ме упути. Не бих да упропастим мој први оглед у животу. Тако ако би успео много би ми значило и за самопоуздање. Имам око 15 сорти, све око 15о чачица. Да ли да заливам свако вече или јутро сад кад су врућине обилно и смем ли преко листа да освежавам. Хвала. Намена парадајза је да буде посађен на отворено кад дође време.







 
U konačnici ovaj paradajz neće puno u rodu zaostajati za mojim, koji je bio posađen rano u hladnu zemlju.
Ali meni tih desetak - petnaestak dana prednosti u maloprodaji puno znače, jer kupci su čudna sorta - gdje počnu kupovati, tu se, ako im se kvaliteta dopadne, zadrže cijelu sezonu.
Jedna sorta je već odavno zametnula plodove - ajd, ne svaka biljka, a kod reuih se prvi zametnuti počinju primječivati ponegdje.

Lijepi paradajz @indor, nađi vremena i skidaj zaperke odmah, ako nisi do sada sadio paradajz, iznenaditi ćeš se koliko su u stanju narasti u dva - tri dana. A biljci uzimaju hranu.
 
Imam jedno pitanje, paradajiz gajim samo za sopstvene potrebe u plasteniku. Imam problem sa (crnom pjegavosti lisca) javi mi se otprilike kad treba da stignu przvi zreli plodovi.
Mozete li mi reci cim se boriti protiv ove bolesti ? Sa hemiom nemam iskustva, nisam nikad tratirao paradajiz, ali eto prosle godine pojavila se ta crna pjegavost lista, ako se ne varam.
 
nema tu vise mrazeva, kod nas je jutros bilo prohladno,ali prihvatljivo. ujutru se skidaju zaperci. nemam ja mnogo,oko 500 komada. ovo mi je proba.

- - - - - - - - - -

Imam jedno pitanje, paradajiz gajim samo za sopstvene potrebe u plasteniku. Imam problem sa (crnom pjegavosti lisca) javi mi se otprilike kad treba da stignu przvi zreli plodovi.
Mozete li mi reci cim se boriti protiv ove bolesti ? Sa hemiom nemam iskustva, nisam nikad tratirao paradajiz, ali eto prosle godine pojavila se ta crna pjegavost lista, ako se ne varam.
hemokonazol je odlican za crnu pegavost
 
Ma ok,ali da znas da kasnis.Kod mene jutros izmerena 0.
S obzirom da meni zastitu povrca vodi zastitar,ja necu uopste komentarisati o bolestima
 
hemokonazol je odlican za crnu pegavost[/QUOTE

Hvala vam na odgovoru.

Mislim da je ta crna pjegavost. Simptomi se javljaju na liscu, postepeno pocinju da se uvijaja, mijenjaju boju u zuto-hloroticnu, i kasnije dobijaju smedje pjege, i siri se dok ne zahvati svo lisce na struku.
 
Nazad
Vrh