Proizvodnja paradajza u plastenicima

Nedostatak magnezijuma.
 
Ma znam ja za to ali neverujem da je do vrucine,kazem zato sto nije kod svih takav slucaj ali jeste kod vecine,zato mislim da je nesto drugo u pitanju.Eto recimo ovih dana je temperatura sve ali ne ljetna a oni i dalje se uvili.Bas cu slikat cim ugrabim priliku, posebno sto mi ima jedna biljka skroz sa uvijenim listovima a i listovi nesto i sitni imaju bledo zelenu boju,mislim da im nedostaje nesto od prihrane a sta e to pokusavam saznat ovde
 
Ma znam ja za to ali neverujem da je do vrucine,kazem zato sto nije kod svih takav slucaj ali jeste kod vecine,zato mislim da je nesto drugo u pitanju.Eto recimo ovih dana je temperatura sve ali ne ljetna a oni i dalje se uvili.Bas cu slikat cim ugrabim priliku, posebno sto mi ima jedna biljka skroz sa uvijenim listovima a i listovi nesto i sitni imaju bledo zelenu boju,mislim da im nedostaje nesto od prihrane a sta e to pokusavam saznat ovde
Kad se jednom uvije (donji listovi)vise nema odvijanja ali biljka od tog ne pati i raste normalno dalje,uslikaj pa okaci sliku

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
 
Kako se borite protiv tute
Ja imam bas veliki problem sa tom stetocinom
Preventiva najbolje resenje...korov oko povrtnjaka unistiti totalom,koristi insekticide novije generecije coragen lepo deluje na njih....agricole obavezno dodavati u suspenziju za prskanje...a i resenje su predatori koji sad nisu vise skupi...
 
Ne znam kakva je situacija kod drugih ali ove godine kod mene u selu je tuta ogroman problem.
Koristio sam sve raspolozive preparate.Treba se mnogo prskati ali se treba i brati i ispostovati karence.Zajebano.
 
Ова напаст је најактивнија у праскозоје до зоре када полаже јаја а ларве се тада распомаме.Они који имају "срећу"да их Тута нападне морају да користе и феромонске клопке које су веома ефикасне.С обзиром да су скупе нека се повртари потруде и сами их направе.Употребом мешавине безмирисних лепкова на картонима и пасте од листова и сочних делова парадајза може се бројност ових напасника свести на сношљив проценат.
У Биодинамици је ова ефикасна мера одавно позната.
Хигијенско санитарне мере се морају урадити прво око самих пластеника и у даљи околиш а у селу и фронтално на свим парцелама на којима се налазе пластеници.У супротном пошаст ће остати и следећих година.Нека само један домаћин не уради заштиту најебали сте и следеће године.
Пластеници се,после бербе, морају вишесатно третирати топлотом око 70 степени до дубине од 15 см да би се неутралисала положена јаја и преостале ларве и лутке.
Има овога још пуна кола да се објашњава али то не спада у савете ове врсте.
 
Ne znam kakva je situacija kod drugih ali ove godine kod mene u selu je tuta ogroman problem.
Koristio sam sve raspolozive preparate.Treba se mnogo prskati ali se treba i brati i ispostovati karence.Zajebano.


Ja za sada nemam problem sa tutom, ali se sjećam predavanja prilikom afirmacije nove aktivne tvari u to vrijeme na hrvatskom tržištu - emamektin benzoata - i da je bilo posebno napomenuto da uz registrirane štetnike suzbija i tutu absolutu.
U Hr se prodaje pod komercijalnim nazivom Affirm, karenca mu je - ako se dobro sjećam - 3 dana.
 
par1.jpg
[/IMG]
par2.jpg
[/IMG]
pre 2 dana ubodeno pa sta mu bog da....
 
Postovanje. Rasadio sam paradajs u plasteniku na kome mi stoji mreza za hladovinu. Jedan drugar mi rce da se ona treba u prvo vreme skinuti da sada samo steti. Voleo bi da mi neko bolje pojasni da li da je skinem ili ne i kad se treba namestiti. Unapred hvala.
 
Zove me ćale danas i žali se kako mu je popac već upropastio 15 struka paradajza u plasteniku. Samo ga prstenuje, izgricka dole. E sad on našao onaj preparat Radar što smo stavljali za žilogriz u krompiru, pa to posuo malo oko paradajza. Jel ima to vajde neke ili ako zna neko neki drugi lek
::pomoc:;
 
Nazad
Vrh