Zmaj 780,131,132,133 Opšta tema.

Nemogu naci na internetu kako izgleda adapter za suncokret za 131,132,133,zanima me kako se to uopste montira na kombajn,ceo keder ili....i sta se sve menja u kombajnu da bi mogao da vrse suncokret.Za sad ima samo psenicna varijanta.
 
Pozdrav ljudi
Zanima me da li je neko skidao zupcanik puža sa desne strane na kombajnu 780?
Istrosili se i mali i veliki lancanik i u planu je to menjati.
Mali se lako skida.
Donji kod puza, ima lamele dve, ima kajlu itd...
Kajla skinuta ali sa radapcigerom nikako ne izlazi.

Cak se mislimo i staviti kaiseve umesto lanaca i lamela.
 
Treba mi pljosnati kais za Zmaj 135 dimenzije 100x7x3060....zna li neko gde ima da se kupi ali da bude pristojnog kvaliteta?
 
Danas mi je ispucao pri kosidbi ječma ali nepamtim kada je menjan taj pljosnati kais....gledam da uzmem optibelt kod mene su se pokazali sgodinama extra!

Sad gledao na sajtu Agrimara imaju neki Shwartz po ceni 7400din....nikad cuo za taj brend.
 
Ubila ga starost kombajn je 1997.god i ima 1050rč i ja se stvarno ne secam da je menjan taj kais. Nije variatorski kais vec sluzi za pogon vrsalice.
 
Jel ima novih djelova da se nađe za 133, kao što ima za 142???? npr lađa, sabirna, slamotresi, elevatori itd
 
Hvala, to me zanimalo, jer sam viđao sve samo za 142 da ima, al baš sve....

oni adapteri za suncokret što se stavljaju na kukuruzni heder na 142, da li odgovaraju i na 132???? to su isti hederi, sve paše sa jednog na drugi, samo je razlika u broju redova?
 
Delovi za malog Zmaja su manje zastupljeni na odnosu,vecih Zmajeva ali bez problema se mogu nabaviti,a sto se tice adaptacije za suncokret,za to nisam siguran posto ja sa mojim Zmajem ne radim suncokret ali koliko sam gledao ni to nije problem odraditi,ali ako neko zna malo vise neka napise :bravo:
 
Pozdrav ljudi, posjedujem zmaja 133 rm, ali imam problem prilikom zetve ako je pun heder pocne da mi vraca masu nazad, na prijemni bubanj, remen od odbojnog bubnja zategnut, ali i dalje isto se desava, sta bi mogao da bude problem?
b3e6932240142923b3a10ea85e84614e.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Brisac bubnja nepodesen ili ga kao kod mene nema (netko skinuo). Moj konstantno povraca izvrsenu masu u grlo ali to tako radi od kako sam ga kupio i nista ne prosipa van standarda pa se i ne zamaram s time. Ruzno izgleda kad kombajn vrsi al nije me briga.

Moze biti i potrosene sinje na bubnju al kako kombajn izgleda, ne vjerujem da je nesto puno radio al svakako i njih pogledaj. Nastavak korpe previse otpusten... Na prijemnom biteru nema sta biti...
 
Pa relativno je mlad kombajn, nije puno radio, ali nije ni stajao, ja sam skoro kupio ovaj kombajn, ne znam mnogo oko toga, ne znam kako sta mora da radi, eh sad ovaj nastavak korpe kako to da tnam je li previse orpusten, jer nisam aiguran ni sta se podrazumijeva pod nastavkom korpe, a sinje na bubnju nisam gledao, to moram pogledati

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Mali zmaj ima dvodjelnu korpu (podbubanj) koja se podesava na 3 mjesta, na prvoj, desetoj i na zadnjoj sinji. Potrazi negdje upute od tog kombajna i tamo ti sve pise sta se i kako podesava. Moje upute su na selu inace bih ti uslikao tih par stranica da to odradis. Inace, z-780 ima kracu korpu sa 10 sinja pa su mnogi stari kombajneri raspustali nastavak korpe na 13x jer su mislili da je u tome problem i moj je dosao s raspustenom korpom, prica je bila da 780 lijepse vrsi nego bilo koji 13x sto je glupost. Treba procitati upute a to se nikome ne da.

Gledaj da su okretaji bubnja podeseni ispravno, korpa kad se podesi imas u kabini rucku za dotezanje ili otpustanje korpe i to isto podesavas prema potrebi... Brisac bubnja se nalazi u samom bubnju na zadnjoj strani i njegova uloga treba biti da sprijeci izvrsenu slamu da "kruzi" oko bubnja i da kombajn "povraca" u grlo. Kazem, kod mene je to netko izbacio i radim tako bez problema.
 
Pitanje! Kod Zmaj 132 nestao pritisak ulja kod motora. Motor S-44. Manometar promenjen nista, pritisak 0bar. Motor radio pre perfektno pritisak imao 4 bar i hladno i vruc i na leru i na pun gas. Sumnjamo da problem kod pumpe. Dal moze skidati karter bez izvadjenja motora ako ne moze onda koja je procedura?
 
Nazad
Vrh