Zmaj 780,131,132,133 Opšta tema.

Na traktoru se karter sa S44 skida lako a na kombajnu prednji nosaci motora nisu zavrnuti na karter pa verujem da moze da se skine. Pogledajte prvo da nije zaglavio regulacioni ventil ili da nije pukla opruga pa da zato nema pritiska.
 
Skidali smo karter pa eto
e1c3e91f203253d4f20e2188e0727296.jpg
d2d23e56ee4cb272f89a26e925c79bb2.jpg
a427070cb42fc3b60c717ab390906b0a.jpg

Balanser malo raspao
 
Ako ti nesto znaci, imam ja jednu takvu pumpu celu da prodam, dobio je na jednom neispitanom motoru ali koliko znam moze da se prebaci pumpa tvoja na ove balansere.

25tg3tc.jpg
 
Kako je to puklo????
Jel svi s44 motori imaju takvu pumpu, po sjecanju mislim da ima nekoliko vrsta ili????
 
Drustvo kupio sam zmaj133 pa sam poceo polako da ga sredjujem,do sada nisam imao iskustva sa konbajnima pa ce mi svaki savet biti dragocen.Krenuo sam prvo od kedera sa sredjivanjem skinio sam sveduple prste promenio im podnozice pa me zanima kako se sada nivelisu dupli prsti da kosa ne glavi.Hvala.
 
Na 142ki sa spoljne desne strane hedera ima stelovanje za puz gore dole i za prste pomeranjem poluge,kad se zagledas skontaces...
 
treba mi broj od mastora koji popravlja sve strane kombajne ?cuo sam da mase ferguson ima slab menjac to mu je mana .
 
Drustvo kupio sam zmaj133 pa sam poceo polako da ga sredjujem,do sada nisam imao iskustva sa konbajnima pa ce mi svaki savet biti dragocen.Krenuo sam prvo od kedera sa sredjivanjem skinio sam sveduple prste promenio im podnozice pa me zanima kako se sada nivelisu dupli prsti da kosa ne glavi.Hvala.

Zavezes kanap na prvi i zadnji i cekicem ih izravnas. I to tako da kad udje kosa vrhovi nozeva na kosi bidu blago pritisnuti na nozice duplih prstiju.
 
Na 142ki sa spoljne desne strane hedera ima stelovanje za puz gore dole i za prste pomeranjem poluge,kad se zagledas skontaces...

Ajme mene,sta sam ja napisaooo...sad sam tek procitao...izvini neso leba ti,ja samo preleteo preko tvog teksta pa pomesao duple prste sa onima u samom puzu,..izvini jos jednom...diesel d 60 ti lepo napisao...

- - - - - - - - - -

Ja i okolina za to vicemo kontra noz,a dupli prsti one opruge na pick up-u...
 
Ne moraju da se nivelišu čekićem već postoje limene podloške koje služe baš za te stvari a različite su debljine sve u zavisnosti od potrebe.
 
Ja sam se zezso i sa limicima a i sa cekicem...jer bilo he krivih,kombajner vole da struze po srnjiki
 
Nema ništa bez ubeđivača i cevuljage.Natakneš cev na prst i polako doteraš gde treba ali paziš da prst ne pukne.
 
Imam pitanje za one koji su budzili mjenjac od 142 u malog dragona 133, sta sve treba da se kupi, i kakva je tacno procedura, jos kada bi bile i slike u etapama:bravo:. Zamolio me zet da pitam ovdje. Hvala.
 
Nazad
Vrh