lubenice i dinje

Jel sklanjate tunele? Sutra stiže novi rasad. Neću ni stavljati tunele. Pod tunelima četvrtina popadala od vrućine, bar mali rasad. Veliki rasad napreduje solidno.
 
Pozz ekipa,
Imam pitanje.. evo stizu mi kalemljene lubenice na tikvu za par dana, nisam jos foliju postavia. Pa vas pitam na koju sirinu folije da stavim red od reda tj na koliko ste isli maksimalo uze? Mogu li ici sirine dva metra? Jer planiram uz kalemljene posadit obicnu lubenicu.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk
 
Ako imaš zalivanje, 1,5 metara i metar u redu.
Situacija se malko popravila. Velike baš šibaju.
Rl4z5dO.jpg

ODhN5lf.jpg
 
Nisu kalemljene. NIsam pristalica kalemljenja.
Ove godine sam ih zgusnuo na 80cm u redu. IStina red od reda je oko 2m, a želeo sam 1,5m.
Danas rasadili još jednu turu, tunele vetar već pokvario, katastrofa kako duva.
 
Završio rasadjivanje dinja danas. Još nešto malo lubenica posle djurdjevdan i kraj rasadjivanja.
Kolike li su lubenice od onih koji su ih rasadili pre uskrsa?
dE6hM7R.jpg
 
Ja sam moje tunele skinuo danas. U cetvrtak rasadjivao i stavili tunele i bostan odmah poceo da pada i čami iako je zalivan, dok onaj bez tunela stoji normalno, cak je i krenuo
 
Moji su na pola skinuti. Vetar ih mlati samo tako. Čekam da vidim najavu vremena za djurdjevdan, da li da ih popravljam ili da ih tako ostavim.
 
Nikola kako pravite te tunele sa obmotavanjem oko prutova. Jel ima negde neki snimak kako to ide. MOje nagrtanje izgleda nije pravo rešenje.
 
Da li je i zbog cega bolje iznijeti lubenice sad u tunele, imam nesto za svoje potrebe pa su mi nekako brzo izrasle tako da cu morat iznijet ih na otvoreno ali mi problem prestavljaju ti tuneli
 
Poslednja izmena:
Interesantno. Sviđa mi se ovaj deo sa sandukom. Mogao bih tako nešto da izvedem. SAmo mi još uvek nije jasno kako obmotavaju foliju oko prutića. Šta da kažem, malo sporije kontam neke stvari.
 
Mislim da se samo urola folija oko prutića i tako ostane zavijena pa se samo lučno pobode bagremac....
 
Jedan prutic ispod jedan iznad (najlon u sredini) i zarolaju tako 2-3 kruga savijaju i bodu u zemlju.
 
Hvala svima na pomoći. Mislim da ćemo probati na taj način dogodine da pravimo tunele. Svake godine nešto novo.
 
Nazad
Vrh