lubenice i dinje

Da li neko zna kakav nedostatak je kod lubenica ako omet zuti i propada tj.truli sad vidjeh jedan omet velicine omanje jabuke kako je svenuo,zanimljivo slicno to mi se desava i na tikvama tj ludajama.Lubenice sam prihranjivao kalcijumom preko lista folijarno na vecini vreza imam samo po jedan plod a poneke vreze mi malo i zute stim da to uvenuce ploda o kome i pisem mi se desava i na dobrim vrezama,ono imaju dobru boju i bujnost
 
Boga mi, slatke ove lubenice :)

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Posejao sa nesto lubenica za svoje potrebe medjutim kako dosad nisam imao priliku da gajim to povrce pokusat cu ovde potrazit odgovor na moje pitanje u vezi toga, na par vreza mi se suse one prve liske i to se ubrzano siri zahvacajuci sve vise ostatak vreza,cak mi se jedna vreza cela osusila kao da je poprskana totalom.Ima ono i takvih koje nisu zahvacene tom bolesti medjutim ono sto sam primetio je da mi se slicno u pocetku desavalo i sa boranijom i pasuljom,znaci pocinju prvo liske da menjaju boju kao da su spurene vrelom vodom da bi kasnije to zahvatilo celu biljku tako da sam ove godine sto se tice i boranije samo jednom nesto malo brao.Da li su u pitanju kakve lisne vasi koje ja nemogu vidjet golim okom ili je u pitanju plamenjaca ili pak nesto trece?
dsc01034.jpg

dsc01040.jpg
 
MIslim da su u pitanju grinje. Pogledaj da li ima nešto crvenkasto da gamiže na naličju lista.
Inače. Kakva je situacija sa bostanom. Ja moj prodajem i dalje po 15 na veliko, a 25 na malo. Završavam iduće nedelje. Da nisam imao gubitaka od grinja, baš bi se lepo oparilo, ovako će biti samo solidno.
 
Imam i ja nekoliko lubenica u bašti i mamam problem jednostavno ne rastu došle su do neke veličine osrednje dinje i tako stoje ,zna li neko šta bi mogao da bude problem?
 
Nazad
Vrh