lubenice i dinje

:haha: objasnite čovjeku da je to tunelska lubenica
ps,
vjerovatno je mislio o3.o4 (aprila)
 
pozdrav bostandjije imam u planu saditi rani hibrid lubenice Karmen, molio bih vase misljenje i iskustva sa tim hibridom ili mozda preporuciti neki drugi isto rani hibrid? nismo do sada radili ranije sorte tih lubenica.
 
Pozdrav svima , seme dinje šifra,dali je to pravi naziv za tu dinju i gde bih mogao da kupim seme. Hvala unapred
 
Indore niko nista nepise o talismanu.Probajte dobra lubenica mi smo zadovoljni.zao mi je sto nemam ni jednu sliku da vidite
 
Pozdrav svima , seme dinje šifra,dali je to pravi naziv za tu dinju i gde bih mogao da kupim seme. Hvala unapred

Sifra je dobila naziv u narodu jer se prvo pojavila samo pod sifrom, nije imala ime, pa smo je nazvali sifra, i svi je tako zovu.

Inace sifru mislim da proizvodi, tj pakuje ili sta vec Vilmorin, a ime je Nevour. 500 semenki je pakovanje i kosta oko 30 evra.
 
Pa svi koji rade tunel i agril bi trebalo da su posejali, pod uslovom da imaju grejanje, a bez grejanja sejati na ovakvo vreme je cista ludost..

Inace ja cu krajem sledece nedelje.
 
Ja sam hteo da otvorim novu temu u vezi tih stapova za tunele, ali sam nov, pa ne mogu.. :osmeh:

Inace, ja sam isao iza Sapca, prema Loznici po stapove i kostaju oko 2 dinara, mada bilo je i u selu da se kupi, u decembru po 1.20 din, a sada su 2-2.5 din, i jako losi..
 
Sto se tice sejanja mi necemo jos, mozda oko 15 marta a pokrivam tunelima. Mislim da nema potrebe ranije bar mi nismo sejali pre tog perioda. A sto se tice prutica burazer i ja smo isli da secemo 7 dana za redom i jedva smo nakrpili oko 12000. Katastrofa a uz to smo presli oko 400-500km. Gde god smo bili bilo je iseceno a mi smo samo pabircili ali smo bar nasekli. Ovde su nekim ljudimo kaji seku pruteve pa prodaju nudili i po 3 dinara za prut. Mislim da ce to biti u narednim godinama problem i naci.
 
Sto se tice sejanja mi necemo jos, mozda oko 15 marta a pokrivam tunelima. Mislim da nema potrebe ranije bar mi nismo sejali pre tog perioda. A sto se tice prutica burazer i ja smo isli da secemo 7 dana za redom i jedva smo nakrpili oko 12000. Katastrofa a uz to smo presli oko 400-500km. Gde god smo bili bilo je iseceno a mi smo samo pabircili ali smo bar nasekli. Ovde su nekim ljudimo kaji seku pruteve pa prodaju nudili i po 3 dinara za prut. Mislim da ce to biti u narednim godinama problem i naci.
Dodes sledece godine kod mene i nemas problema sa prucem naseces 12000 za dan
 
Nazad
Vrh