lubenice i dinje

Kakva je dinja pasport f1,dali je podlozna pucanju i koje su velicine ploda?

Ja sam je posejao i radicu je prvi put ove godine. Ono sto sam saznao je da je jako dobar hibrid u tipu ananasa, velicine ploda 1,5 -2 kg. Videcemo kako ce se pokazati.
 
Ja sam danas isao da obidjem suncokret i prolazio pored necijeg bostana koji je pokriven agrilom i tunelom i vidim da ima i kod njega da padaju.

- - - - - - - - - -

Ljudi kako lubenice kod nas ko je izneo jako malu rasadu ta je sva popadala ,a ko je veliku izneo ona se jos drzi,ali dokle ce i ona sa ovolikim kisama?
 
POčeli sa širenjem folije danas. Rasad stiže za pet-šest dana. Za prvi maj radna akcija, rasađivanje.
 
Ja sam danas isao i gledao lubenice ispod agrila malo su porasle sve u svemu posle ovih kisa sto najavljuju bice propast.
 
Cinim uslugu prijatelju. Posejao je lubenicu Vardu pre tacno 8 dana u kontejnere 42 rupe. Kontejnere stavio u plastenik, potopio u vodu, podigao od zemlje. Problem je u tome sto je semenka u vecini slucajeva pukla ali klice jednostavno nema ili je jos uvek ne tera van. Supstrat je jako vlazan i jednostavno kao da ne moze da osusi. Moje misljenje je previse vlage i niska temperatura za klijanje. Evo i slike. Sta mislite hoce li i kada klica krenuti?

 
Razvučena folija od nedelje. Posle toga palo već nekih 20 litara kiše. Očekuje se još podosta. Da li da iznesemo rasad za vikend, ukoliko to bude bilo moguće, ili da to uradimo posle đurđevdana i da sačekamo stabilizaciju vremena?
2qdmjqh.jpg
 
jel sejao neko lubenicu Furia F1 i kakva su iskustva,ja jedino znam ono sto pise u prospektu ali me zanima necije iskustvo
 
Nazad
Vrh