lubenice i dinje

Ljudi ja vas nista ne razumijem! nekakve bale, nekakve saksije, folija koja se razgradjuje...o cemu vi pricate? :sta:

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(:( :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Ja prvi put sadim lubenice ove godine. Ovamo mi kazu da kasnim ali bolje ikad nego nikad.

Prije dva dana su posijane sjemenke iznikle.

Danas sam sorala razboj (zemlju na kojoj nije sadjeno godinama) 20 godina...

Da li treba da stavim stajsko djubrivo ili vjestacko ili kokosije posto imam svoju farmu koka nosilja, 2500 koka. Mada cujem price da je to opasno jer nije pregorelo, svjeze je i moze da izgori biljku.

Sta dalje? Ja pojma ni o cemu nemam. Gdje mogu da procitam?

Planiram da stavim foliju i kap po kap... Imam milion pitanja............. :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Moze li neko od proizvodjaca lubenica da mi odgovori da li parcelu na kojoj su posejane lubenice moze prskati Gamitom?
Posejala sam nekoliko semenki u usevu industrijske paprike, pa cisto da znam da li ih trebam pokriti dok se prska ili ne.
 
Ako si posijala nekoliko sjemenki pokrij ih, nista te ne kosta. Ada to ti i ja mogu rec'. :bravo:
Post je spojen: [time]1272406484[/time]
_________________________________________________
mene ladno svi ignorisu! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
Postavila si previše pitanja. Ako na toj zemlji nije ništa rađeno 20 godina onda ti nema pomoći.
 
Lady je napisao(la):
Ljudi ja vas nista ne razumijem! nekakve bale, nekakve saksije, folija koja se razgradjuje...o cemu vi pricate? :sta:

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(:( :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh: :osmeh:

Ja prvi put sadim lubenice ove godine. Ovamo mi kazu da kasnim ali bolje ikad nego nikad.

Prije dva dana su posijane sjemenke iznikle.

Danas sam sorala razboj (zemlju na kojoj nije sadjeno godinama) 20 godina...

Da li treba da stavim stajsko djubrivo ili vjestacko ili kokosije posto imam svoju farmu koka nosilja, 2500 koka. Mada cujem price da je to opasno jer nije pregorelo, svjeze je i moze da izgori biljku.

Sta dalje? Ja pojma ni o cemu nemam. Gdje mogu da procitam?

Planiram da stavim foliju i kap po kap... Imam milion pitanja............. :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
ovde ljudi rade po ceo dan i uvece malo sednu da razmene neki komentar,postavljaj jedno po jedno pitanje a ne milijon odjednom.Ako ozbiljno planiras da se bavis povrtarstvom onda moras malo i iz litaerature(koja se mozi naci na svakom koraku) nauciti nesto a ne samo zapitkivati na forumima :cao: :cao:
 
mims je napisao(la):
Postavila si previše pitanja. Ako na toj zemlji nije ništa rađeno 20 godina onda ti nema pomoći.
Duhovito!!!!!!!!! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:

Bas si faca! ::lose:: Ti nesto znas i to sad sebicno cuvas za sebe. Ljubav je davanje. Volite se ljuuuudiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Ma bice lubenicaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Post je spojen: [time]четвртак, 29. април 2010. 15:17:49 MST[/time]
_________________________________________________

Topalovicu, pogledaj privatne poruke. Dobro si prosao ovog puta! ::namigivanje::
 
Lady je napisao(la):
mims je napisao(la):
Postavila si previše pitanja. Ako na toj zemlji nije ništa rađeno 20 godina onda ti nema pomoći.
Duhovito!!!!!!!!! :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:

Bas si faca! ::lose:: Ti nesto znas i to sad sebicno cuvas za sebe. Ljubav je davanje. Volite se ljuuuudiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!

:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Ma bice lubenicaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!
Post je spojen: [time]четвртак, 29. април 2010. 15:17:49 MST[/time]
_________________________________________________

Topalovicu, pogledaj privatne poruke. Dobro si prosao ovog puta! ::namigivanje::
Citat člana Urbana!
puno puta se pitam kako bi pojedini ljudi pisali da nema smajlija naravno ne odnosi se ovo samo na tebe novi kolega, pošto ima njih dosta koji bez 5-6 smajlija neznaju da postave post

ma uopšte mi ne smeta,taman posla samo sa puno smajlija ceo tekst gubi na ozbiljnosti i deluje kao dečiji rad ali opet stvar ukusa,ne uzbudjuj se kolega samo ti piši kako je tebi lepše
 
Da znam ako tu nije ništa rađeno 20 godina da si prvo trebala posejati pšenicu, ječam ili nešto slično, zatim ugari, prskati i tako bar dve - tri godine da se zemljište malo privede kulturi, ovako od korova nećeš moći da opstaneš a i neka analiza zemljišta bi bila vrlo pogodna ko zna šta tu fali a čega ima u višku. Lubenica ima dosta visoke zahvteve u pogledu dostupnih minerala.
 
,,ma uopšte mi ne smeta,taman posla samo sa puno smajlija ceo tekst gubi na ozbiljnosti i deluje kao dečiji rad ali opet stvar ukusa,ne uzbudjuj se kolega samo ti piši kako je tebi lepše"

Ja sam zensko, a ne ,,kolega", i to jos Lady. Ne zivis u svijetu muskaraca gospodine. Danas i mi zene imamo pravo glasa, da te obavijestim. ::namigivanje::

,,ceo tekst gubi na ozbiljnosti" - ko je rekao da mi je cilj da budem ozbiljna?
 
mims je napisao(la):
Da znam ako tu nije ništa rađeno 20 godina da si prvo trebala posejati pšenicu, ječam ili nešto slično, zatim ugari, prskati i tako bar dve - tri godine da se zemljište malo privede kulturi, ovako od korova nećeš moći da opstaneš a i neka analiza zemljišta bi bila vrlo pogodna ko zna šta tu fali a čega ima u višku. Lubenica ima dosta visoke zahvteve u pogledu dostupnih minerala.

Izvini, ja sam se osjetila pogodjenom zato sto si bio malo grub i nisi objasnio zasto mi to "nema pomoci'. U jednoj knizi pise da je dobra predkultura lubenicama djetelina i visegodisnje trave. Nama je tu bi nar i to jako dugo pa sam ja to povadila jer vise nije radjalo, iscistila zemlju od korijenja, kupila 3x15 i jos nisam bacila, cekam rasad...

Za razliku od Topalovica ja ovaj forum dozivljavam kao zabavu i sigurna sam da nije bio bas tako veseo kad je citao moju PP. ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::

:cao:
 
Ma ja sam uvek veseo i gde bi nam bio kraj kada bi svi pisali svasta, ovaj deo foruma ja uredjujem i svidelo se nekom to ili ne.Prema tome vratite se na temu ili cu da brisem postove :cao: :cao:
 
mims je napisao(la):
Da znam ako tu nije ništa rađeno 20 godina da si prvo trebala posejati pšenicu, ječam ili nešto slično, zatim ugari, prskati i tako bar dve - tri godine da se zemljište malo privede kulturi, ovako od korova nećeš moći da opstaneš a i neka analiza zemljišta bi bila vrlo pogodna ko zna šta tu fali a čega ima u višku. Lubenica ima dosta visoke zahvteve u pogledu dostupnih minerala.
ja sam prosle godine sadio lubenice na "parlog" bio nekada vinograd i vocnjak i lubenice bile ekstra,bilo malo problema sa travom dva puta prskano totalom izmedju redova
Post je spojen: [time]1272697993[/time]
_________________________________________________
sa djubranjem nije bilo problema zaorano 1t po jutru 8-16-24 i jos kroz kap po kap oko 200kg kemire,amonijum nitrata i scotsa i nema problema
 
nikola indjija je napisao(la):
mims je napisao(la):
Da znam ako tu nije ništa rađeno 20 godina da si prvo trebala posejati pšenicu, ječam ili nešto slično, zatim ugari, prskati i tako bar dve - tri godine da se zemljište malo privede kulturi, ovako od korova nećeš moći da opstaneš a i neka analiza zemljišta bi bila vrlo pogodna ko zna šta tu fali a čega ima u višku. Lubenica ima dosta visoke zahvteve u pogledu dostupnih minerala.
ja sam prosle godine sadio lubenice na "parlog" bio nekada vinograd i vocnjak i lubenice bile ekstra,bilo malo problema sa travom dva puta prskano totalom izmedju redova
Post je spojen: [time]1272665593[/time]
_________________________________________________
sa djubranjem nije bilo problema zaorano 1t po jutru 8-16-24 i jos kroz kap po kap oko 200kg kemire,amonijum nitrata i scotsa i nema problema
svaka cast ti ga bas dobro nadjubri. koliki je bio prinos? jesi li imao puno prskanja za zastitu od insekata i bolesti?
 
2xod bolesti i jedanput prskanje pred iznosenje i jedanput aktara kroz kap po kap
prinos bas nije bio najbolji jer godina nije bila dobra za lubenice mnogo kise malo sunca
 
zdravo da se nadoezem zivim i radim u italiji odrzavam 300 plastenika mojaspecialnost su dinje lubenice i jagode dine zakon su blizF1 sonjoF1 macignjioF1 a lubenice kao med fantaziF1 eztaziF1 koje cu semena da prodajem za sledecu godinu u srbiji :cao:
 
Nazad
Vrh