lubenice i dinje

koliko po jutru stavljate biljaka dinje?
Koliko ste placali seme dA VIDIMO KO JE NAJ POVOLJNIJI?
 
sto kaze Matic nema sunca kao u podrumu je cami i stoji nasejano je rekordno lubenica ko bude imao prve lubenice uzece grdne pare pod prvo da moze da udje u njivu posle kisa 2-3 dana da stavi foliju i da iznosi,ali kako je krenulo bice svasta.: - [{
 
POrucio top gun i farao danas u grow rasadu, bice spreman rasad za mesec dana. Prvi put radim bostan. POdigli vocnak na pola ha, pa između redova da probam lubenice. Ne očekujem previše, čisto malo da probam i nešto intenzivnije.
 
35 dinara plus pdv, plus 50 evra 1000 semenki.

mislio sam da sadim na 1,5m u redu, a redovi bi bili na 4 metra, odnosno na dva metra od voćki.
 
img0997.jpg
Nas rasad od pre koji dan

- - - - - - - - - -

img0998.jpg
 
ljudi koliko star rasad treba da bude idealano star za rasadjivanje i ako neko ima sliku kako treba rasad da izgleda prilikom rasadjivanja
 
Jedno pitanje u vezi lubenica

Imam jedno pitanje u vezi lubenica. Htio bih prvi put da zasadim lubenicu za svoje potrebe. I da jedan broj lubenica kalemim na lejku.

Ali sam negdje pročitao da lubenica zahtjeva temperaturu od najmanje 15 stepeni Celzijusa. A ovo proljeće je kako sam čuo najhladnije u zadnjih nekoliko desetina godina.

A i vremenska prognoza za moj grad mi ne izgleda obećavajuće:
http://www.accuweather.com/en/ba/prijedor/35306/april-weather/35306

A zasadio bih sortu Crimson Sweet (srednje rana sorta).

Pa me interesuje kada tačno treba da počnem sa sadnjom s obzirom na loše vremenske prilike i hladno vrijeme neuobičajeno za ovo doba godine, a da mi ne propadne posao.

I na šta se tačno odnosi ovih 15 stepeni Celzijusa - je li to znači da dnevna temperatura ne bi smjela biti ispod 15 stepeni Celzijusa ili nešto drugo?

zahvaljujem se unaprijed na odgovoru
 
Nazad
Vrh