lubenice i dinje

koja je cena dinje ? izneo sam par tura ovih iz prvog kola danas bi trebalo da povecam na 400-500kg

@slobapatrola da neradis mozda u pamcevu u snezani ?
 
Dinja ove godine ima baš dobru cenu. Ne pamtim da je ovako visoka cena ikada bila za ovaj period godine. Da li će ovaj trend da se nastavi? Ima li je kod Vas u Sremu? Ja bih sada imao da berem da prva etapa nije propala. Međutim tešim se da je druga etapa preživela i sada je stvarno vrhunska, nadam se prvom branju za desetak dana.
 
u Zemunu 80 din kilo i sve one velikee, po neki prodavac sece po pola i pakuje u folije kao pre 20 god sto su debeli Nemci kupovali sunku po 100gr u foliji
 
odo i ja u berbu trebalo bi danas prva ozbiljnija tura dinja da se skine 1-2t
 
Cena pada, svima stize...danas vec 30.

030720121228.jpg
 
Poslednja izmena:
A koja je cena dinje na veliko? Čuo sam da je 10 din. Da li je to moguće? Kod nas, na kvantašu je 25-35din.
 
ja juce dao po 25din 1.5t ali je dinja krupna imam komade preko 3kg od 1.5t izdvojili smo 100kg sitne ispod 1kg
 
molim pod hitno vi koji naveliko gajite lubenice da mi neko kaze kako da znam kad se beru tj.kad je zrela?mi posadili kuci malo u basti imam par lubenica to su nam prve u zivotu i lepe al zao mi ako uberemo a nisu dovoljno zrele.samo mi nemojte onu frazu kuckas pa ako ima tup zvuk to je to,jer takvu smo jednom kupili i nije valjala.citam na netu kad pocne lisce da postaje zuto braon ili cak kad joj se neke kasike kod peteljke pocnu uvrtati onda zrela.nit znam kakve kasike gledam na lubenici blage veze nemam mogla bi je ceo dan gledati.moze li neka slika kako to izgleda kad je za branje koji je znak da je zrela?
 
Na drsci od bostana postoji listic u obliku kasike i vrezic takozvani brk kada se oni osuse sigurno je zreo, a isto jos kada strana koja lezi na zemlji dobro pozuti a nije bela to je znak da je Bostan zreo .:) Znas ona fora sa trouglom ne pokusavaj ,iseces trougao i izvadis ga kad unutra zelen bostan vratis trougao natrag bostan satrune. Ocekujem i druge savete:):cool:
 
evo sad gledam kakva je to kasika ne vidim,kazite mi jel to mozda na mestu gde je drska bostana spojena na lozu pa na tom cvoru bukvalno vidim nesto jako kratko mozda 1cm.listic ali je suv onda je vreme za berbu valda je to to,samo sad se mislim sta ako je prezrela jer neznam otkad je suv listic nisam ga primecivala?a na drugoj lubenici 1 listic suv drugi nije jel jos nije zrelo?izvinite ali stvarno sam neuka.pozzz

---------- Poruka napisana u 14:47 ---------- Prethodna poruka je at 14:32 ----------

evo sad gledam kakva je to kasika ne vidim,kazite mi jel to mozda na mestu gde je drska bostana spojena na lozu pa na tom cvoru bukvalno vidim nesto jako kratko mozda 1cm.listic ali je suv onda je vreme za berbu valda je to to,samo sad se mislim sta ako je prezrela jer neznam otkad je suv listic nisam ga primecivala?a na drugoj lubenici 1 listic suv drugi nije jel jos nije zrelo?izvinite ali stvarno sam neuka.pozzz
 
Nazad
Vrh