lubenice i dinje

oprostite što upadam na temu ali sumnjam da je na krastavcima problem sa bakterijom jer sam špricao jedanput sa dithane i davupt sa ridomilom ali poboljšanja nema možda čak i gore sa bakrom nesmije jer mi već cvjeta

Prije par dana ljudima u okolini RiTE Ugljevik u selima Janjari i Trnova stradali su Neki usjevi,ja Sam gledao covjeka Koji se zalio na stetu na vinovoj Lozi.Ovi Iz elektrane su potvrdili da je doslo do kvara i povecane kolicine sumpora valjda u atmosferi.E sad moguce da posto srem nije daleko ,da je vjetar nazalost nanio nesto od toga .
 
prosle godine sam ja imao nesto kasnih dinja (popunjavao sam lubenice koje su se osusile) i ekstra je bilo kad svima prodju tebi taman stizu stim da cena opet skace gore...

a nemoj rasad da radis , sad je dovoljno toplo i napolju tako da mozes ditekno da ih posejes manje posla i jeftinije ;)
 
Pozdrav bostandzije! Evo malo slika od veceras. Dobro sve izgleda ima i finih lubenica samo me vrane ubise, na znam kako kod vas? Burazer i ja dezuramo svaki dan po ceo dan.

120620121205.jpg

120620121207.jpg
 
neznam imali neko sredstvo za njih ja sam rasadio 1 juna kasnu setvu rasturiseme seckaju lisce odgore po rasadi a o ovim sto sam pre rasadio imam problem sa lubenicama to mi se nikad nije desilo da je pojedu u rasadi svasta sam stavlo na njivu da jih potrujem ali nevredi ispametile su se i one
 
neznam imali neko sredstvo za njih ja sam rasadio 1 juna kasnu setvu rasturiseme seckaju lisce odgore po rasadi a o ovim sto sam pre rasadio imam problem sa lubenicama to mi se nikad nije desilo da je pojedu u rasadi svasta sam stavlo na njivu da jih potrujem ali nevredi ispametile su se i one

Razumem te skroz. Nas zezaju vec dugi niz godina. Ali zadnje 4 godine bas nas ubise. Imam bostan i papriku na istoj njivi. Buse lubenice, pre neki 10 dana sam otisao na njivu i nasao sam 15-20 komada nacetih i vrane sam tad isterao iz bostana. I od tad cuvamo po ceo dan, ubistvo. Drugar mi je ubio jednu i okacio sam je u bostan i tu sad ne slecu ali mi slecu u papriku gde mi buse creva kpk. Stavio sam 70-80 spojnica. Tesko ces njih otrovati jako su intaligentne zivotinje. Nadji nekog lovca da ti ubije jednu pa je okaci visoko onda nece sletati jedno 15ak dana a mozda i uopste nece sletati sem ako im negde u blizini nije staniste. Probaj sa trakom od video kaseta. Uzmes neke stapove visine 1.5m zabodes im sirinom njive u cik cak i zapnes, kao da im napravis mrezu, kod mene je prosle godine to upalilo. Probao sam i Mesurol, sredstvo protiv vrana. Mozes ga naci u poljo apotekama. Odbija a ne ubija, zamesa se sa kukuruzom i pobacas na njivi u gomilicama. Mada sam ja to probao ali nije upalilo.
 
ovi kod mene drze agril na njima dok ne seku ja imam neki stari pa razmisljam da ga stavim na ove vece jeste posao ali nema stete a to sa stapovima sam probao prosle godine mi smo stavljali i konce na njih bilo je i tu stete
 
Ne znam druze. Uglavnom veliku stetu prave. Da sam lovac lako bi ja sa njima ali nisam. Proverena mera je da okacis jednu mrtvu i nema problema.
 
oteraj neka stara kola i ostavi na sred njive,i u njega stavi strasilo neko,i jednu krpu da carlija i otvori prozore i gepek,to je kod mene upalilo prosle godine...
 
Da li neko moze da mi kaze zasto mi lubenice sporo napreduju? Jos ni vreze nisu pustile...Da li im nesto fali?
 
To i radim, zalivam redovno, kada sam ih rasađivala pobrinula sam se i za hranu, sada još samo da im pevam, ali ako zapevam, uvenuće sigurno.
 
ja nasao lek za vrane izbusio bareno jaje sa malom rupicom ubrizgo malo ali samo malo sa spricom furadana podelio po njivi i lepo su malo nacele jaje dok nisu primetile otisle 4 vrane zasad uspeva za kasnije videcemo
 
Nazad
Vrh