lubenice i dinje

Izneo bostan 27. 04. evo nekih slika. Ovo je moja masina za pokrivanje tj. za postavljanje tunela :)

300420121061.jpg



A fali ti samo prika fazan na slikama , kad je mogao da vuce ,,masinu " trebao si ga i slikati :haha::haha:
 
Ja sam danas izneo 100 kucica kalemljenog na otvoreno a imam jos 200 nekalemljenog Necu ga pokrivati pa sta mu bog da jake su vrucine danju
 
Jingis, ako se na varam, vidim da si promenio način postavljanja tunela u odnosu na prošlu godinu, pa me interesuje razlog ,kao i pozitivne i negativne strane koje si uočio, ako nije tajna. Da li se ovaj drugi način, koji primenjuje nikola i još par drugih forumaša pokazao boljim za lubenicu, ili si se možda odlučio zbog izuzetno visokih temperatura koje su bile u ovom periodu, ili je pak u pitanju lakše postavljanje i skidanje tunela, ili šta već...
 
Promenuo sam zato jer nisam mogao da nadjem radnika dovoljno za pokrivanje. Ispostavilo se dobro jer su velike vrucine i ima lufta malo izmedju najlona i zemlje i ne gori list sto mi se desavalo predhodnih godina kad sam asovio. Prednosti sam rekao koje su u predhodnoj recenici. Mana je kad su hladnoce upravo zbog zbog tog lufta sto sam gore naveo a kad asovim dosta je toplije u tunelima jer je spojen najlon sa zemljom. Slucajno smo se odlucili za uvrtanje i ispalo je dobro. Predprosle godine sam asovio tj. nabacivao buse na najlon kad je bilo ono hladno vreme i bostan mi je preziveo za razliku od drugih i uzeli smo dobru kintu. Mislim da tu nemozes biti pametan.
 
Ja sam se odlučio za nagrtanje folije, jer mi je ovaj drugi način izgledao komplikovanije, a i nije bilo dovoljno novca za duplo lukova, koje sam pravio od žice 4mm, i izgleda da nije ispalo loše. Mada živ bio nisam kada su bile one visoke temperature, jer prvi put radim pod najlonom. Čak nisam ni bušio otvore za ventilaciju, odnosno jesam na jednoj vrsti, radi probe ali niam video neku razliku. U najtoplijem delu dana kada je bilo oko 31 C, pod provetravanim redom temperatura je bila oko 47 C, a na ostalim 52 C, međutim dinja ništa nije osetila, nisam primetio da list gori. Mada sam primetio da list vuče više na svetlo zeleno, verovatno od prevelike vlage. Videćemo kako će na kraju da ispadne, za vikend otkrivam, jer počinje da cveta.
 
Na koji razmak je sadjeno, i red od reda cini mi se nesto mnogo blizo i kad je ovolika vrucina kao ovih dana na koliko zalivate vremenski na 2 dana ili vise .Kpk koliko radi minuta dnevno ili sati
 
sejano je na 110cm razmak,a red od reda je oko 70cm....zalivano je samo 11aprila kada je iznet i dosad nista tek ce biti zalivanje kada budu lubenice kao jaje... 100ari odjednom zalivam oko 5sati drzim kap po kap da radi,nema potrebe sada mu davati mnogo vode, kada se zametnu lubenice onda na svakih 5 dana....
 
Prodajem rasad lubenica sorte varda i top gan imam oko 400-500 komada cena je 50din

---------- Poruka napisana u 20:39 ---------- Prethodna poruka je at 20:30 ----------

Radas dinje DOMACA CEROVACA 100 komada , 60din komad.
 
Kako se pripreme zemljište pre rasađivanja lubenica? Da li je potrebno neko posebno đubrivo ili je dovoljno samo ih rasaditi? Rasad mi izgleda dobro, ali ne znam da li će mu smetati hladnoće što najavljuju ovih dana. Nije zaštićen. da li da ga prekrijem dok ovo ne prođe?
 
Ovo kolebanje u temperaturi je strasno za lubenice,dinje krastavce prekrij obavezno , a imas ovde u temi nekoliko postova nazad priprema zemlje za sadnju od vise clanova. Samo da ne bude mraza nedaj boze snega
 
Bostandzije hoce li se ponoviti predprosla godina sa lubenicama tj.sa hladnim vremenom i propadanjem

---------- Poruka napisana u 09:44 ---------- Prethodna poruka je at 09:32 ----------

18.5-2010 propalo mi je 3kj lubenica na otvorenom a u tunelu oko 25% zbog hladnog i kisovitog vremena.Sva sreca za sada jos nisam izneo bostan i dinje na otvoreno(Bez tunela) oko 2kj,sem 8 redova duz 380m
 
Ko zna ...valjda se nece ponoviti..meni je tada propalo 3.5 lanca bostana,a tunele tada nisam radio.Mi smo izneli nas bostan i dinje na otvoreno i kreno je lepo,polako silazi sa folije samo da ga ovo vreme nesto nezezne
 
Evo i mojih dinja, slikano u sredu. U međuvremenu sam skinuo tunele i izgleda da sam se izradio. Nadam se da ovo (ne)vreme neće dugo da potraje
2l402o.jpg
[/IMG]
2akd182.jpg
[/IMG]
2chswsi.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 13:00 ---------- Prethodna poruka je at 12:55 ----------

Al sam slike bezveze postavio, za medalju! :haha:
 
Kalemnjenom bostanu nece smetati osim sto ce ga malo usporiti u razvoju, za sejanac ne znam mislim da pre moze kisa da mu naskodi nego ovo zahladjenje. U svakom slucaju morace jedna dobra hemija da se odradi moj predlog antrakol+funomil moze i fuzija :ppozdrav:
 
Evo i mojih dinja, slikano u sredu. U međuvremenu sam skinuo tunele . Kad si ih izneo na njivu, jel ovi lukovi od zice ispod folije ? Lepo napreduju vidi se, eto covek ne moze da bude pametan kad da skine tunele lutrija je to i sreca...
 
Nazad
Vrh