lubenice i dinje

Stara fantazija po meni jedna od najlepsih najsladjih duguljastih lubenica
 
Kada bi to bilo baš tako jednostavno da se samo plati 12, a posle proda za 30 to bi svako živ radio. Tu je zarada preko 100%. Svakako treba pogledati o čemu se tu radi, ali verujem da ima tu nekih zezancija.
 
Ja se bavim ovim poslom tek drugu godinu i radim jako malo lubenica, 1000 kućica. Sa tih hiljadu kućica za sada uspevam da opskrbim 11 prodavnica, odnosno moje lubenice idu direktno od mene u market, bez nakupaca. Cena mi je zadovoljavajuća 15 dinara kg. U marketu su 25 dinara. Čovek dolazi direktno kod mene, tako da nemam troškove isporuke. Nadam se da ću i iduće godine tako raditi i malo povećati broj lubenica, odnosno da ću ja malo više sam prodavati.
 
Znam. Prodavali smo prosle godine. Ove godine nemam dovoljno da prodajem na rampi. Cilj mi je da ispratim čoveka za prodavnice. Onda bih iduće godine malo povećao proizvodnju. Inače to nam je i plan, plus da malo proširimo asortiman, što sa našim proizvodima, što sa komšijskim.
 
kakva zezancija,ja planiram uskoro otvaranje piljarnice i bas me briga dal je susa ili kisa ili sneg u julu!Lepo odes na kvantas i kupis sta ti treba,pa bre kad nema paradajza on kosta 100din a kad ima on 20 i sta to mene briga posle,odem proberem i kupim i ne zavisim ni od kakvih glupavih uslovaili jos gore prekupaca koji bi ako mogu dzabe da kupe ali bas dzabe
I neznam ko gore rece da ga daje prodavnici po 15 a on prodaje po 25,a kod nas je ovako-ja mu odvezem po 10 a on prodaje po 25 i mrsti se neki k...
 
Meni ide ekstra ove godine. Prodajem sada po 10 dinara, čovek dođe kod mene kući. Još jedna tura i završavam za ovu godinu. Sledeće godine udvostručujem broj kućica. Ne radim puno, ali stičem iskustvo, pa ko zna jednog dana, mozda budem radio i više.
 
ja sam izneo na njivu fantaziju oko 6 juna a berba je pocela oko 15 avgusta i berem je uveliko bice jos nekih 10 dana . Pretrpela je grad i ogromnu kisu zato je malo i zakasnila berba .dumaru nemam ove god.
 
Da li neko zna gde mogu u Srbiji kupiti seme lubenice KAROLINA CROSS mislim da je to americki hibrid i jako krupna lubenica...i da li neko ima iskustva sa tim semenom.....
 
Danas sam uhvatio priliku da malo posjetim lokalne polj. apoteke....vidim stižu nova sjemena,očekuje se uskoro krompir,stiglo je već sjeme bostna pa sam čak i pazario jedan dio ranih sorti.Cjena Nikersonovih sjemena je 45 maraka za 500 sjemenki,takva jena je i za SG sjemena bostana.Trgovac mi je na jednom mjestu ponudio da kupim 500 sjemenki lubenica turske sjemenarske kuće Yuksel Tohum pod šifrom w 81-66.Čak su u cilju pridobijanja tržišta ponudili jednu kesicu sjemena gratis uz jednu kupljenu.:osmeh: Da li je neko radio sa njihovim sjemenima?
 
Samo Vasko F1....u BL ne prolazi sitna lubenica,mada,dvoumim se da kupim i Fantaziju......ne previše
 
Nazad
Vrh